:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mantıkLı ama cevapsız soruLar:)
kı@ymı@k=)
kendime göre cevap vereyim..

* Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mültecilermis gibi bakariz?
mesela benim bindiğim otobüs bozulmuştu başka bi otobüse aktarılmıştık ve aynende öyle bakmışlardı ama bunu ben kendime bağğladım Big Grin çünküü kendimi yabancı bi ortama girmiş hissettim diğer otobüste gelene kadar ortama ve yüzlere alışmıştım diğer otobüse binince haliyle bi soğuk davranıyosun insanlarda sana bu kadar yabani olmandan dolayı mülteci gibi bakıyolar sonradan kaynaşıyosun amaBig GrinBig Grin

* Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir?

belkide tek bildiğimiz ülke orasıdır bizi ilgilendiren yaşadığımız yer olmasından dolayı direk Türkiyeyi buluruz ki başka ülkeleri bulmamızın da pek bi anlamı olduğunu sanmıyorum

* Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?
sen nasıl bi yere oturduğunda sallanırsın iyice yerleşmek içinn sarılıncada öyledir samimiyetin artması için vücutların teması tam olmalıdır Big Grin ondan dolayı yerleşmek için sallanırsınBig Grin
* Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene "ögretmenim" diye seslenirken altıncı sinifta bir anda "hocam" diye seslenmeye baslarlar?

bunu ilk kim yaptı bilmiyorum ama benim zamanımdakiler genelde özendikleri için demeye başladılar iistisnalar hariç Big Grin mesela ben hala öğretmenim derim ..Big Grin

* Neden sinavlarda "4 yanlis bir dogruyu götürür" seklinde bir uygulama ile ögrenciler cezalandirilirlarda; "4 dogru bil, bir dogru da bizden" seklinde bir kampanya baslatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?
daha az yanlış yapmamızı amaçladıkları için olmasın Big Grin yanlış yaparsan doğrularında gider aslında bu insanların hayatındada geçerli bi kuraldır çok mükemmelsindir ama bir yanlışınla o mükemmellik siliinir yani yanlış doğruyu götürür kurunun yanında yaşında yanması gibi bişey yaniBig Grin hakedilmeyen şeyleri seçenek olarak sunmak elbetteki toplum olarak cazip gelebilir ama doğrusu hakederek kazanmaktır o yüzden bir doğruda bizden mantığı aykırıdırBig Grin

* Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?
kafalarını eğerler çünkü saçlara düşen yağmur taneleri çok çabuk deriye ulaşmaz ama yüze düşen yağmur taneleri direk deriye geldiği için rahatsız eder he kimilerine zevk için kafalarını kaldırırlar öyleyse buda saçlarına duyulan saygımı olur bu sadece yüzü korumak ve deriden hissedebilecekleri rahatsızlığı engellemek için olur Big Grin
* Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya "10 dakika sonra dönücem" yazar, ne zaman gittigini nasil anlarız

geri dönmeyeceği için olmasın sakınBig Grin bizim muhtarda 5 dk sonra gelicem diyo ve gidiyo o anda insan kalabalığından veya çenesinden kurtulmak için başka yol yoktur kısa bir zaman gösterilir ve insanlar kandırılır esnafta tüm gün kafası rahat gezer tozar ve bunu genelde işi iyi olan insanlar yapar Big Grin

* Televizyona çikan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanlarin izledigini sanirlar? Örn: Su anda 70 milyon kisi bizi izliyor...
insanlar televizyonda bintürlü şaklabanlık yapıyo eğer tüm insanların onları izlemediğini düşünürlerse bu kadar rezil olmaya değmez bi kaç insan topluluğu için neden bunu yapimkii diyebilirler veya kendilerini tatmin etmekte olabilir bu Big Grin

* Dügünlerde neden "Dom Dom Kursunu" ile göbek atilmaktadir. "Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi" gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?
oynatan sözler değil şarkının melodisidir Big Grin ona bakarsan manda yuva yapmış söğüt dalına şarkısıda alakasızdır ama insanlar gayet oynarlar Big Grin bunun söğüt salına yapılan yuvayla alakası yoktur sözleri melodisiz ama melodide söylenen şekilde söylerseniz oynamaz kimse ama söz olmadan sadece melodiyi koyarsanız yine herkes göbek atar Big Grin

* Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde "inanmiyorum!" derler, inanilmayacak olan nedir?
genelde kaba saba iğrenç karakterli insanlara hayvan dedikleri içinn bir hayvanın bu kadar şirin olması şaşırtıcı gelebilir tabikideBig Grin

* Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?
çünkü biri haftasonunun başıdır biri haftaiçinin bunları ayırt etmemiz için diğer günün ertesi olduğu bilinmek zorundadır Big Grinhe sen illede olsun diyosan cumartesi ve pazartesi demezsin kendine göre bir isim uyduruver Big Grin

* Dolmuslardaki fiyat tarifesinde "en kisa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?
evet bir terslik vardır ama bu şekilde okunması daha kolaydır bizde kolaya alışkın bir millet olarak bunu böyle kabul görmüşş vee yıllar yılı bu şekildee diyerekk hayatımıza devam etmişizdirBig Grin

* Bir programi kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardir? O kadar parayi bayilip bir bilgisayar programi satin aldiktan sonra"kabul etmiyorum" seçenegini isaretleyen bir takim saf kisiler mevcut mudur?
eğer olumsuz birşey yoksa karşıt olarak olumlu bir cevap bekleyemezsin veya olumlu birşey yoksaa karşıt olarak olumsuz birşey bekleyemezsin felsefedede bu böyledir konular anlatılırken önce bir düşünceyi kabul etmeyenler yazılır sonra kabul edenler gelir yani bu illede işaretlemeleri için değildir sadece evet bu programı yükleyeceksin ama yüklemeyebilirsinde düşüncesiyle konulmuştur o kadar parayı verdin illede kabul et diye emri vaki yapmamak adına kabul etmeyebilirsin gibi bir seçenekte koydukk bu kıyağımızıda unutma demiş olabilirlerBig Grin

* Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden hep "ti"dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç "ti" diye ses çikaran
boru görmüsler midir?
buradaki boru soba borusu veya tesisat borusu değil, askeri bandolarda olan, pistonları ve mekanizmaları olmayan, trompete benzeyen bir çalgı olan borudur. o yüzden ne kadar denerseniz deneyin normal borulardan ti sesini çıkaramayacaksınız işte bu yüzdende ne alaka tiiyle diyip duracaksınızBig Grin

* Ipana 7 reklamindaki kiza "Ne zamandan beri Ipana 7 kullaniyorsun?" diye soran doktor, Ipana 7'nin yeni bir ürün olduğunu ve reklamdan sadece bir kaç gün önce piyasaya çiktigini bilmemekte midir?
soru bilmemekle alakalı sorulan bi soru değildir sadece insanlara ne kadar zamanda dişlerin bembeyaz ve sorunsuz bi hale geldiğini anlatmak için soorulmuştur ki zaten kız cevap vermez şu kadar zamandır diye sadece güler Big Grin

* Neden futbol takimi olan Ajax"Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur?

birisi hollandanın takımıdır belki orda ajax ayaks diye okunuyordur ama diğeri ingiliz ürünüdür o yüzdende ajax diye okunurBig Grin
* Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazilir? Hipokrat yemininde"arabami temiz kullanacagim" seklinde bir madde mi vardir?

çünküüü toplumumuz doktorlara her zaman güvenir Big Grin ve daha ön plandadırlar o öğretmenden veya hemşireden de olabilir ama doktorlar her zaman daha güvenilirdir o yüzden arabalarnında daima temiz olduğuna inanırlarBig Grin

cevapların doğrusu nedir bilmem ama benim doğrularım bunlar Big Grin
Ara
duyqushh
:yikildim:vayyy beee
Ara
RaPPeR_EFSANE
* Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene "ögretmenim" diye seslenirken altıncı sinifta bir anda "hocam" diye seslenmeye baslarlar?
bak bunun cvp ını ben biliorum Big Grin bitarafları kalkar Big Grin
Ara
ѕαкℓı@мѕı@η
Ilginç ..

Tesekkürler.
Ara
duyqushh
rica Smile Smile
Ara
nesil!
koptum yaa harikaa Big GrinBig Grin
Ara
oguz19
Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar
Big GrinBig GrinBig Grin
Ara
RAP_qoliq
süpermiş bunlarr
Ara
RAP_qoliq
Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde "inanmiyorum!" derler, inanilmayacak olan nedir? gercekten neye inanmıyolar kiBig Grin bildiqin hayvan işte
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mantıklı Ama Cevapsız Sorular pizdatavoyemami 5 580 12-02-2007, Saat: 09:47 PM
Son Yorum: MrT24
  İlginç Sorular... CReATuRE 3 448 09-01-2007, Saat: 02:38 PM
Son Yorum: NoNam3Her0

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 05:54 AM