:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diş Çıkarma: Bilmemiz Gerekenler
ÐŽeşaren

Diş çıkarmanın yaygın olan işaretleri / belirtileri ve semptomları aşağıda yer almaktadır

Şişkinlik:
Çıkacak dişin ilk belirtisi, genellikle çıkacak dişin üzerinde bulunan diş eti dokunun şişmesi. Bir patlama kanaması olarak bilinen şişkinliği mavimsi olabilir. Diş eti kanaması ( dişeti hematomu) belirir ve her hangi bir tedavi gerektirmez.

Yüzde kızarıklıklar: Kızarıklıklar dişin çıkacağı bölgeye yakın olan çenede görülebilir.

Ağızdan salya akması:
Diş çıkaran çocuklar, aşırı salya akıtmalarına neden olan salyanın artan bir akıntısıdır.

Husuzluk: Bebeklerin huysuz ve sinirli olurlar, ayrıca uykusuzluğuna da neden olabilir.

Diş çıkarma ağrılarını hafifletebilirsiniz

Diş çıkarma çıngırağı gibi sert nesneleri ısırmaları, diş çıkarma süreçlerinde çocuğun rahatlamasını sağlayabilir.

Soğukluk:
Donmuş bir muz veya çubuklu dondurma, diş çıkarma sürecinde dişetlerini rahatlatabilir.

Uyuşma: Baby Orajel yada Baby Ambesol gibi diş çıkarma jeli şeker içerir böylelikle sağduyulu olarak kullanılabilinir.

Bebek ibuprofen: zor bir dönem sırasında bu analgesici bebeğinize verebilirsiniz.

Ateşlenme, ishal olma ve diş çıkarma ile ilgili diğer rahatsızlıklar hakkında çelişkili haberler duydum. Bazı raporlar, diş çıkarma sırasında meydana gelen hafif ateş ve diarrheayı belirtiyorlar, diğer raporlar ise diş çıkarma ile ilgisi olamayan bu semptomları belirtiyorlar. Akan bir burunun, diş çıkarma semptomu olduğunu gösteren raporlar var. Fakat, öksürük, burun tıkanması, yüksek ateş, hapşırma ve hırıldamak, diş çıkarma sürecinin belirtileri değildir. Kızınızın bronşit olması ve şuan diş çıkarması da normal.

Kim Loos
Ara
Yorgun Yürek
Çok şükür kü Benim oğlum çok rahat diş çıkardı anlamadım bile SmileSmileSmile
Teşekkürler Nurum Smile
Ara
ÐŽeşaren
Rica ederim Gültanem .. happyqi2.gif
Ara
DeryaDuman
(08-18-2008, Saat: 09:08 AM)ÐŽeşaren Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rica ederim Gültanem .. happyqi2.gif

Benim küçük kızımda diş eti şişmesi var. Bu durumu nasıl çözebilirim? Oğlum rahat çıkardı dişini fakat kızım dişini çıkarırken aşırı zorlanıyor. Hatta durmuyor dişinin durumu ciddi anlamda kötü görünüyor. Diş eti bazen kanıyor.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bebeklerde Diş Çıkarma Problemleri Ve Çözüm Önerileri MaSaL 0 343 01-20-2011, Saat: 11:08 AM
Son Yorum: MaSaL
  Bebeginiz Dogdu Billmeniz Gerekenler MaSaL 0 332 08-04-2010, Saat: 11:42 PM
  Diş Çıkarma: Bilmemiz Gerekenler MaSaL 0 364 08-04-2010, Saat: 11:31 PM
  Bebeginiz Dogdu Billmeniz Gerekenler BiRiciGim 0 507 05-24-2008, Saat: 10:14 PM
Son Yorum: BiRiciGim

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-28-2024, 06:38 PM