:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bu gece son...
|-|akan
Bu gece son a?k?mc?m

Bir yaz ak?am?yd?, sapanca g?l?n?n kenar?nda… ?ocuklu?umdan beri arkada??m olan kaan ‘?n ni?an?… herkes gelmi?ti, k?z taraf?, damat taraf?… hani bi al???lagelmi?lik vard?r, orkresta anons eder… ‘’?imdi damad?n arkada?lar?… ‘’diye. O gece de ayn?s? olmu?tu… ?al?nan ?ark?lardan birka?? bana aitti… gururland?m, ho?uma gitmi?ti ama bu ?ark?lar? yazd?ran… yazd?ran o sevgili nerdeydi.. ne yapar ne yer ne i?er ne d???n?r idi ki ?uan?
Herkes e?lenceye olabildi?ince kapt?rm?? kendini, gelin ve damat mutlu; y?zlerinde g?ller a??yordu… aileler birbirine kayna?m??, sohbet ve e?lence alabildi?ine gidiyordu… e? dost akraba herkez mutluluklara mutluluk kat?yordu… ya bu Allah?n kulu… bu sevdal? a??k… bu kendini delicesine bir sevda masal?na kapt?rm??, a?k hastal???na tutulmu? bu ben… ben mutlumuydum?
Nice sevdalar?n son noktas? olan nikah salonlar?n? asl?nda hi? sevmem… insan a?k?n? ka??t’ a att??? imza ile tastiklememi bence… imzay? ben kalbime att?m… ruhumda iz b?rakt?m… insan sewerse b?yle sewmeli, b?yle ba?lanmal? b?yle a??k olup b?yle d?nya evine girmeli bence…
?oktand?r i?meye t?vbe etmi? olmama ra?man onun hasreti ve d???ncesi beni yine ?i?elere mahkum etti… bu ?sko?yal?lar biliyor bu i?i!!! Emmi o?lum :’’?ek be abi’’ dedik?e ?ektik, hayat?m?zda ?ekti?imiz ?ileler gibi… dertler s?k?nt?lar gibi…bir ?airin dedi?i gibi :’’an?larla doldu bo? odam…and?k?a kanad? i?imde yaram…bir hayalin vard? birde s?garam…seni i?tim durdum..sabaha kadar..’’ evet i?tim, i?tim.. hep seni i?tim yudum yudum tad?n? ala ala… ruhuma her bir damlas?n? de?dirdim… kals?n istemedim bedenimde sensiz bir yer sensiz bir h?cre sensiz bir nokta… hayaline kadeh kald?rd?m, g?zlerine bakarak i?tim, a?k ?arab?n? bulamasam da meyden asla vazge?emedim…
Kararl?yd?m, olamazd?m sensiz… teelfon a?t???mda sesini duydu?umda d?n gibi akl?mda:’’a?k?m, ben sarho? de?ilim’’ demi?tim sana… ‘’yar?n her ?eyi bir bir anlat?r?m bak ben sarho? de?ilim ‘’ desem de dilim dolan?yor, kalbim tekliyor bedenim titriyordu… kalbimin ilahi sahibi ile konu?uyordum… onun bir ?l demesine ?lmeye raz? olan bu bedenime sahibinin sesini duyunca h?kmedemiyordum…’’a?k?mc?m… birici?im…bebi?kom... cantanem...’’ diye seslenendi?ini d?n gibi hat?rl?yor ?lesiye de unutam?yorum…
Art?k sensizli?in g?lgesindeyim.. sapanca da bile o g?zel mavi yok art?k. Her yer griye bulanm?? ruhumu karartm??… sapanca efsanesi gibi g?le dal?p ??kmak istemiyorum… ya bu hayatta ondan k?ymetli ne olabilir ki? Ni?in ?al???yor, ni?in para kazan?yor, neden bir ?eyler edinme gere?i duyuyorum? Kime yaz?yorum ki ?iirleri, denemeleri o okumayacak sa? E?er o sevemeyecek ve i?imde bir ihtimali bile canl? tutamayacaksa? Kim i?in bu m?cadele? Pes mi etmem laz?m? Ayr?lmal? m? acaba ondan ayr?ld???m gibi bu d?nyadan ? ya?amaya de?er bir ?ey kald? m? ? sorular? sordu?um gibi cevaplar? asla bulam?yorum.
Ni?an d?n??? balkonumdan arad?m seni…a?ustos s?ca?? vuruyordu y?z?me, gece olsa bile.. ‘’benim i?im zaten yanm??, sen yakma s?cak’’ diye isyan ediyordum asl?na bakarsan, doymam?? olmal?y?m ki i?kiye seninle konu?ur iken de yudum yudum al?yordum … yok olmad?… odama giriyorum.. o k?hne ve da??n?k odama, ‘’yerine sevemem…raz?y?m yapayaln?z kalmaya …t?kensin y?llar?m ama yerine sewemem … olmuyor.. denedim….yine de sewemedim yerine her ?eyi…’’ ?al?yor masamda k?r?k d?k?k duran radyomda… ?ark?lar m? beni takip ediyor benmi onlar?… gece mi beni h?z?nlendiriyor yoksa ben mi h?z?nlenmek i?in geceyi bekliyorum? Peri?an?m ?imdi… Ba??m? yast??a nas?l koyar?m ? an?lar zamans?z ve a?ks?z ya?at?yor beni odamda, duvarda ki resmine bak?p seni ar?yorum… a?k?mc?m diye ba?layan c?mlelerini dinliyorum ta ki s?zana dek … yaln?zl?k zor be sevgilim… hani nerde o s?zlerin… bu s?zleri diyen nerde? ?imdi ?u k?hne odam da mumum da s?nd? s?necek ama a?k?m.... bilki senin sevgin bu beden den ebediyyen hi? silinmeyecek…

|-|akan |<ahraman 04/02/2006

senin.. senin beni unuttu?un gibi.. d???nmeden aglamadan ?imdi.. bir anda unutaca??m…
Ara
YARGIÇ
eline sağlık kardeş şarkı üstüne yazı iyi geldi ...
ne dinlediğime gelince
öyle bıkmışım ki kendimden sen benden gittin gideli diyor...
neeese kardeş içemiyoz malum eline sağlık gerçekten anlatım çok hoştu tasvirleri beğendim ifadeler yerine oturmuş bana göre....
Ara
|-|akan
çok sağol yargıç...

dünyada en güzel şeylerden birisi sevmektir... belki sana saçma gelecek ama aşk acısı da aslına bakarsan çok güzeldir...
efsane aşklara bak, kerem ile aslı, leyla ile mecnun, ve diğerleri... hiç birisi kavuşamamış.. aşkından acılar çekmiş, deli divane olmuş... ben aşkın aşk yaşanan kısmını sevdiğim kadar ayrılık kısmını da sewiyorum...

biliyormusun birisi ile çıkıyordum ve biz sanırım en az bir 5-6 kez ciddi ayrıldık ve barıştık... bana derdi ki :"ya sen denemeleri bu yazıları ve şiirleri hep ayrı iken yazıyorsun... yazman için ayrılmam mı lazım"

evet ama ayrılık da çok güzel bir duygu yoğunluğu bence... bunun la ilgili ümit yaşarın çok güzel bir şiiri var,

konu şiir bölümü değil ama konumuza uygun düştü diye buraya ejkeyeceğim şiiri birazdan..

saygılar
Ara
|-|akan
UMITSIZ ASKLAR ICIN

Ben ?mitsiz a?klar icin yarat?lm???m

Ayr?l?klar i?in, sonsuz kederler i?in
Ne zaman ta derinden sevsem birini
Ezilmeli yeni a?m?s g?lleri kalbimin
En gu?lu zehir olmali a?k dedigin
Alkol gibi damarlarima y?r?meli
Sarmali her yanimi gece olunca
I?imde bir ?ibanba?ina b?y?meli
Insan sevince her gun bir kez ?lmeli...
Her g?n bir ba?ka yerine saplanmali o kur?un
Yollara d??meli, peri?an deli divane
Erimeli potas?nda o garip var olu?un
Art?k uzakbir an?d?r huzur ve sukun
O b?y?k yang?n ba?lam??sa y?rekte
Bir g?n gelir de bu ?aresizli?in
Aranir b?t?n tesellisi ?lmekte
Oyerde sevilmek de yalan sevmekte
Nereye baksan dizboyu karanlik
Bo?una bir ???k arama g?klerde
Her ?eyinle a?k?n i?indesin artik
B?yle gitgide derinlere ?eker o bataklik
Orada ?l?ms?z olur nice kara sevdali
Sevmek, hic sevilmeden; korkunc g?zel
A?k dedi?in kar??l?ks?z olmali

?mit ya?ar o?uzcan
Ara
YARGIÇ
valla kardeşim bu şiiri biliyordum evet sana şunu söyleyeyim.aslında genel olarak bi acıdan zevk alma eğilimi olduğunu düşünüyorum.aslında herşey çok güzelken kötü şeyler düşününcede yazabiliyor insan .mesela ben ayrılıkla ilgili yada hüzünlü şeyler yazacağım zaman ayrılırsak ne olur diyorum ondan sonra film kopuyor zaten duygu yoğunluğunun yaşandığı anlarla ilgili sana katılıyorum çünkü bizim oralarda bi laf vardır derki

ya öleyim ki ya gideyim ki değerim bilinsin....
Ara
|-|akan
aynen katılıyorum sana dostum... ama şu :"ondan sonra film kopuyor" cümlene bayıldım doğrusu... umarım hayatımızın filmi ihç kopmasın...

"kalbin ne için çarpıyorsa mevlam sana onu nasip etsin"
Ara
MasaL_perisi
Sohbetinizi böldüm özürdilerim...
Ama yazı gerçekten çok güzelSad
Yüreğine sağlık...
Herkes yazamaz (yazar olamaz) ama herkes okur...Umarım oyle...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  seninle bir gece........ bilgeis 2 508 04-05-2022, Saat: 03:37 AM
Son Yorum: wildfang
  Felekden Gece Çalmak Firari Fırtına 11 1,213 08-06-2008, Saat: 03:39 AM
Son Yorum: Firari Fırtına

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-30-2024, 04:25 AM