:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seni Allah ?mtihan Etti Diyordu
AdAmIn1i
adsz-engntutum-large.jpg

En g?zel mevsimdi aylardan,Belkide Allah’?n insanlara bereket diye ya?d?rd???
Ya?murlar?n mevsimiydi,ya?amda,sa?l?kta,?l?mde ve mutlulukta baki kals?n diye..
?nsanlara arma?an olsun diye g?nderdi?i zamanlard? .Peygamber efendimizin do?du?u
En g?zel nisan ay?yd?.kimse bilmez gelece?ini..ge?mi?ini hat?rlayanda ?ok nadirdi zaten
Bahar ya?murlar?nda hava bir a??yor bir kap?yordu.?l?r?mde b?rakmam diyordu..
Allah tan ba?ka kimse girmesin aram?za,d?nyam?z? kirletmesin diyordu.Bu s?zler
Delikanl?n?n dudaklar?ndan d?k?l?yordu.Nisan ay?n?n son haftalar?,tesad?fen ba?layan bi a?k?n son s?zleri.
Gen? k?z hayat? boyunca b?rak bir erke?e a??k olmay?,k?z arkada?l?klar? bile zor denecek kadar s?n?kt? hayat?nda,nas?l olduysa a??k oldu gen? k?z,g?nlerce ta??d? s?rr?n? i?inde.
Abi dedi?i Arkada??na a?k?n? anlatmak kolay de?ildi, ya ba?kas?n? seviyorsa,ya beni istemezse gibi ku?kularla b?ylece s?rd? bu muhabbet…g?nler sonra kar??la?t?lar... gen? k?z? ?ok eden bi s?z ??kt? delikanl?n?n a?z?ndan,beklide gen? k?z?n,hayat? ve ?mr? boyunca duymak istedi?i en g?zel s?zd? bu
Delikanl? gen? k?z?n a?k?ndan habersiz,sanki birg?n ikisininde hasret kald??? mutlulu?u birlikte ya??ycaklarm?? gibi,bir ba?ka ilgileniyordu gen? k?zla.
Bir g?n Gen? k?za g?l?m diye hitap etmi?ti delikanl? ,ama bilmiyordu gen? k?z?n ona bu derece duygular beslendi?ini ve bir g?n ??k?p kar??s?na seni ?ok be?eniyorum s?zlerini duyucan?.Ve en ?ok bundan etkilenmi?ti gen? k?z,ona ?yle bir cesaret vermi?tiki,?zerinden bir g?n sonra,g?? bela s?yledi delikanl?ya,seni ?ok be?eniyorum...delikanl?y? pek etkilememi?ti bu s?z..te?ekk?r ederim demi?ti.Ama ben bi ba?ka be?eniyorum seni diye tekrarlad? s?zlerini,galiba a????m sana.Bu kez delikanl?ya gelmi?ti ?a??rma s?ras?…c?nk? hi? beklemedi?i bir insandan,beklemedi?i s?zleri duymu?tu.Pe?inde onu be?enen onca gen? k?z vard? bu zamana kadar
Hi?bir k?z?n duygular?na kar??l?k vermemi?,ama yinede kalbini k?rmam??t? hi?bir k?z?n
Gen? k?z bir cevap bekliyordu...delikanl? hala anlama veremedi?i bu durumun iyice etkisinde kalm??,ve sessiz ge?en b?t?n g?nler delikanl?y? bunal?ma s?r?klemi?ti.Bir daha sordu gen? k?z
Bana bi?ey s?ylemiycekmisin.. bir cevap vermiycekmisin...can?ms?n diye m?r?ldand? delikanl?.Ve d???nd?.. o kadar ma?rur,o kadar ince o kadar mahsunduki….delikanl? ba??n?n ?zerinde bir bardak ta??rm??cas?na korku i?inde nas?l bu durumun i?inden ??kaca??n? ve ne yapmas? gerekti?i konusunda derinden derine kendisini sorgulamaya ba?lad?…aradaki ya? mesafesini sordu
Gen? k?z normal dedi,gen? k?z?n bak??lar? delikanl?n?n g?zlerinde yo?unla?t?…ve g?nler sonra bu bak??lar onun hayat?n? i?ten i?e de?i?tirmi?ti,sabahlar? bir ba?ka uyan?yor,bi ba?ka heyecan sar?yordu delikanl?y?,y?r?y???,insanlara kar?? tav?rlar?, bi bardak i?ti?i suyun ve ?ay?n ?ekli ba?kayd?.ve bu bak??lar mutlu bir beraberli?in ba?lang?c? olmu?tu.?kiside ?yle heyecanl?,?yle mutluydularki,bir an olsun yaln?z b?rakm?yorlard? birbirlerini..?lk bulu?tuklar? g?n tesad?fen ?alanve her defas?nda ba?a sar?p tekrar devam eden bir ?ark? vard? yan? ba?lar?nda hafiften u?uldayan bilgisayarda.Bu ?ark?y? ?yle benimsemi?ler ve ?yle sevmi?lerdiki,gen? k?z o g?nden sonra bu ?ark?y? her duydu?unda,bu bizim ?ark?m?z de?ilmi ,ilk beraberli?imizin hat?ras? derdi,delikanl?ysa tebess?m ederek evet ?eklinde ba??n? sallard?.?kiside kuralc? olmalar?na ra?men,aralar?nda tart??ma ??kartacak problem yaratmazlard?.Delikanl? her g?n okula u?urluyordu gen? k?z?.. giderken ard?nan uzun..uzun bak?yor..ba??n? ?n?ne e?ip g?zlerini o?u?turuyordu..
Ba?ka bir g?n tekrar…sonra tekrar derken,bir sabah gen? k?z g?l?mseyerek geldi.. ne o a?l?yormusun diye sordu delikanl?ya…yok sadece uykusuz kald?m biraz deyip ge?i?tirdi.Gen? k?z bilmiyordu.. ??inden bizi ay?r?caklar diyordu delikanl?…Allah tan ba?ka kimse girmesin aram?za diyordu…??nk? o ana kadar nas?l olurda bu kadar severken ?zerine bu kadar titrerken onu her an,her dakika akl?ndan ??karmayan bir insan ..nas?l olurda gen? k?z? bir kerecik olsun r?yas?nda g?rememi?ti bir anlam veremiyordu.Ve bir g?n ac? bir yalan y?k?ld? b?t?n d?nyalar?..Bu sevdakulaktan kula?a yay?lm??,duyan herkes farkl? yorumlar yaparken,art?k araya yalanlar deikodular girmi?ti. Gen? k?z ailesi taraf?ndan art?k pencereden bile bakt?r?lm?yordu..Ailesi a?a??layan tav?rlarla eziyor,ve t?m ?abalar?na ra?men,en ufak s?z?ne bile ald?r?? etmiyordu,ikiside g?nden g?ne t?kenip gidiyor ve delikanl? hi?bir?ey yapamad??? i?in kendi kendini yiyip bitiriyordu..baz? zamanlar kendisini
Hi? tan?mad??? bilmedi?i yerlerde a?layarak bir k??ede otururak buluyordu.Allah tan ba?ka kimse girmesin aram?za diyordu delikanl?.Gen? k?z?n g?nden g?ne sa?lar? d?k?l?yor,rengi soluyordu.en ?okta i?i buna ac?yordu delikanl?n?n.Bu kadar insafs?zm? insanlar diyordu…gen? k?z?n ailesi…delikanl?n?n pe?ini b?rakmayan ve merhametsiz insanlar,yalanlar iftiralar…delikanl? s?yleniyordu…ben bu kadarm? sevimsiz bunlar? hak edecek kadar ne yapt?m diyordu..peki beni yaratan Allah ? dam? sevmiyorsunuz…onun g?stedi?i merhamettendemi utanm?yorsunuz diyordu..art?k yorulmu?tu m?cadele etmekten,bekledi?i tek ki?iydi sevdi?i k?z ,art?k onu s?rt?ndan vurmayan ne olursa olsun senden kopamam diyordu…Bir g?n m?thi? bir telefon ba??rt?s? ve korkarak a?t??? telefondan sevgilisinin son s?zlerini duyuyordu..art?k gidiyorum..peki ya ben dedi delikanl?,ben senin i?in bunca a?r?y? bunca sanc?y? bo?unam? ?ektim,bo?unam? verdim bunca m?cadeleyi,herkes emeline ula?t? sonunda ?nce yalanlar,yalanc? suratlar..iftiralar sonra ailen ve en son sendemi…peki ya ben art?k kimile m?cadele edicem sana kavu?mak i?in,hepsine direndim,sensiz sabahlara ba?lamay?.sensiz sabahlamay?..bize ac? ?ektirenlere bize kan kusturanlara,herkese direndim,ya ?imdi kime direnicem diyordu.delikanl? t?kenmi?ti sol g??s?ndeki sanc? g?nden g?ne onu bitiriyor ve hatta..bu a?r?ya dayanamad??? g?nler intihar etmeyi bile d???n?yordu…?lk beraberliklerine ba?lad?klar? g?n dinladikleri ve sonra benimseyip bizim ?ark?m?z dedikleri o ?ark? art?k ger?ek olmu?tu.Ama her ?eye ra?men ?u s?zler d?k?l?yordu dudaklar?ndan…insanlar ezdik?e ben biraz daha g??leniyorum.. onlar y?kt?klar?n? sand?klar? halde ben dahada y?kseldi?imi hissediyorum ALLAH ?n kat?nda,deyip avutuyordu kendisini.
Tevekk?l ediyordu..art?k her ?ey bitmi?ti ama bi umut daha vard? i?inde…k???c?k bir umudun pe?ine tak?l?p g?nlerce gecelerce..o mutlulu?un d??leriyle ya??yordu karanl?k d?nyas?nda..Herkes yapt??? zul?mle ?v?n?yor,oysa delikanl? ya?ad??? ac?larla..herkes ?ekemez benim gibi diyordu…susuyordu..bir ka? g?n sonra yine habersiz bir halde kendini a?layarak buldu bi yerde.bu delikanl?n?n kendini en ?ok a?layarak buldu?u yerdi…?nce kollar?n? a??p dua ederdi hep…ALLAH ?m sevdi?ime ve ailesine sab?r ver,onlara dert tasa g?sterme yarabbim..annesi babas? ve karde?lerini ?zme…ve sonra bizi ay?ranlara bizi koparanlara yarabbi onlar? b?yle bir ac?yla imtihan etme yarabbi onlara do?ru yolu g?ster diyordu..sevdi?im s?hhat ver diyordu..d?k?len sa?lar?na a?r?yan can?na…art?k sa?lar? d?k?lm?yordu…bizi ay?ranlar? hay?rl? insanlarla kar??la?t?r ..onlar?da mutlu et yarabbi diyordu.Ve Allah onlar?da mutlu ediyordu..kendisi i?in hi?bir dua etmiyordu.Delikanl?n?n a?lad??? yer camiydi..?? be? zalim hayk?rd? diye de?il bu suskunlu?um,zul?m kaderdense,merhametimizde, Allah tand?r diyordu,ve a?l?yordu sonra ya?l? g?zlerini kapatt?
Elini kalbine koydu ve i?inden bir ses….SEN? ALLAH ?MT?HAN ETT? D?YORDU
Ara
AdAmIn1i
T?kler Serhat
Ara
riukeen
içim bayıldı :S
Ara
nurikamasonic
Selam?n Aleyk?m Arkada?lar.AdAmIn1i Arkada??m Bu Benim Yapt???m Sitelerden Birinin A??l?? Sayfas?d?r.Ve Bu ?ekilde Yay?lmas?na ?zin Vermiyoruz.Bunu Yazan Arkada??m?z Bir Radyoda Dj lik Yapmaktad?r hadi kopyalad?n madem alt?na al?nt?d?r yaz.Kaynak engintutum.com diye belirt.?nternette b?le bi?ok dosya g?r?yoruz copyrigt silinmi? ?al?nm?? bide adam kendi yazm?? gibi reklam?n? yap?yor eme?e sayg? g?sterelim.Sayg?lar
Ara
AdAmIn1i
Arkadaşım Yukarıdaki Resme Bakarsan Sitenin Adresi Var ve Bu Yazıyı Enginin Kardeşi Emreden Aldım ok!
Ara
yaagmuurr
cok güzelmiş paylasım için saol
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  seni seviyorum demek yetmezz... €stapitipiti 1 471 04-14-2022, Saat: 11:29 PM
Son Yorum: wildfang
  " Seni" - " Seviyorum " Samsun55 5 736 03-22-2010, Saat: 03:01 AM
Son Yorum: acemhe
  senı anlatmamı ısteselerdı sarı@seker_vbulletin3_import14569 2 487 07-20-2009, Saat: 11:32 PM
Son Yorum: sarı@seker_vbulletin3_import14569
  Seni Ben Kaç Kere Sevdim Dostcu 6 708 03-05-2009, Saat: 04:41 PM
Son Yorum: RAP_qoliq
  Sen Allah'a Gitmezsen fiziko38 0 356 04-17-2008, Saat: 05:57 PM
Son Yorum: fiziko38

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-03-2024, 08:55 AM