:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
..arkadaşlar azıcık yardım edermisiniz hemi..
Seyduna
benim etik (ahlak)konulu kompozisyon yazmam lazım azıcık bişeler söyleseniz bende devamını getirsem hemi olmazmı herkes kendine göre açıklasın azıcık rica edeyorum hadeSmileSmileSmileSmile size zahmet :$:$:$
Ara
*Asİ-yÜrEk*
İstemeden kendini zorlamadan insanda meydana gelen meleke yani yerleşmiş huy seciye tabiat insanın sözleri hareketleri ve davranışları ahlakına bağlı olarak meydana gelir. Kötü huylardan kurtulup iyi huylu olma yolllarından bahseden ilme Ahlak ilmi denir Ahlak ilmi islamiyette sekiz yüksek ilimden biridir.
İnsanlar iyiliğe güzelliğe ve yükselmeye elverişli olarak doğarlar.Hiç kimsenin huyu yaradılışındaki gibi kalmaz iyi veya köyü yönde değişir böyle olmasaydı peygamberlerin gönderilmesine lüzum kalmazdı.Halbuki onlar insanları hep iyiye doğruya çağırmışlardır ilim adamları çocuklarını terbiye etmişlerdir bunlarda ahlakın başlıca temellerindendir iyi ve güzel ahlakın temeli iyi huylu olmaktan geçer İyi huylu olmak Etik ahlakın sağlam olması demektir.
Ara
*Asİ-yÜrEk*
İnşallah işine yarar kardeşim.
Ara
iLLeth.!
felsefeee iğrençç....DBig Grin:Big GrinBig Grin
Ara
Patikli_Penguen
diadora Adlı Kullanıcıdan Alıntı:felsefeee iğrençç....DBig Grin:Big GrinBig Grin

hiç de bileeemmmConfusedirit:Confusedirit:Confusedirit:
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Neden Turkce Ogreniyoruz ! (arkadaslar yardimci olun ) (¯`•._ αѕιρяєη 18 1,227 02-20-2008, Saat: 11:14 PM
Son Yorum: (¯`•._ αѕιρяєη

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-04-2024, 01:28 PM