:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aşk, Sevgi , Yalnızlık , Acı , Dert...
uslanmaz_genc
aşk, sevgi, yalnızlık,acı, dert...

bunlardan hepsi beraber asla olmaz.olamaz...

aşk varsa, acı vardır, yalnızlık yoktur.
acı varsa,dert varsa sevgi yoktur...
eger yalnızlık varsa zaten ask hiç olmamıstır...

ilk asık olan bi insan, ilk gunler amansız bir heyecan, utanma, cekinme, hatta bazı zamanlar ise cocuklasmaya baslar. buda demek ki, askın verdigi bir heyecan mutluluk!

bir aska baslamadan önce, dusunmemiz gereken cok seyler var! belki bu ask hayatın boyunca olacak, belki ise 5 gun sonra bitecek.(temennimiz hayat boyu olması) o yuzden dogru kararları, yalnış zamanda vermememiz lazım.
sevmedigimiz birine, asla seni seviyorum dememeliyiz, cunku(ben bir erkek olarak) bir kıza, sevmedigimiz halde seni seviyorum demek, ona o anlık hayatının mutlulugunu vermek demek. bu aslında cok guzel birsey ama gercekten seviyorsan cok guzel birsey. dusunsenenize, hiç tanımadıgınız biri, baska aileden, belkide ismini bile bilmediginiz, adeta yabancı ve siz buna deger veriyosunuz. bu cok guzel birseydir! her insan işte bunu yapamaz, sadece seven biri yapar...

gun geldi, tanısmak, konusmak, sevdigini isptalamak isteyecegiz. tabii konusmadan önce bin kere belki kendi kendimize sorarız, ya acaba ya kızarsa, ya red ederse, yok yok diyemem'' ben gibi dusuncelere kapılmak, belkide hayatının en buyuk hatasından biridir. yarın ne olacagımızı bilmedigimiz için, hiç bişey için tedirgin ve cekingen olmamamız lazım. sonucta karsıda kide bi insan, ona onu sevdiginizi, deger verdiginizi, onun için bişeyler yapabilceginizi söylemenin neresi kötudur. bundan neden cekiniyoruz ki? sahsen biri bana gelip dese, sevmiyorsam, tanımıyorsam veya ters bi cevap vermem! bu karsımızdaki bayanda aynı sekilde ters bi cevap vermeyecektir. cunku, sen kötu bişey demiyosun, aslında kimsenin belkide ona demedigi en iyi , en guzel seyleri diyosundur!

askı yasamak, sevgi ye dönusturmek, derdi ve acıyı cektikten sonra baslar! kimse demesin, ben acı cekmeden ask yasıyorum, inanmam... her askta illa negatif yanlar bulunmakta, buda demek ki karsı tarafa acı cektirmek...

anlatmak istedigim su ki, hayat bir para uzerine vede ask uzerine kurulmustur! suan cıksak, dunyayı dolassak ask mı, paramı desek, tahminen ikisinde orantılı cıkararız. kimi, para olmazsa ask olmaz der! kimi ise, (platonik ask yasayanlar) para umrumda bile degil, önce ask der!

askın bir kuralı, kanunu, yolu yoktur. bir askda senin istedigin veya istemedigin birsey asla olmaz, ask o an ne isterse o olur! eger o an ask ne isterse o olmazsa zaten ortada bir ask yoktur, bir yalan dönuyodur! zamanı kısıtlı, sonu bellisiz...

cogu arkadaslarmız için, geceleri gunduz olmus, gunleri sarkı dinlemek ile gecmekte. buda askın verdigi acıdır. cogumuz için ise, gunu gun etmek, gunu sevdigiyle paylasmak, buda askın mutlulugudur. kimimiz ise, sesini bile duyamamakta, belki karsılıklı belki karsılıksız özlemekte, buda askın verdigi derttir, yalnızlıgıdır...

ask varoldugu surece asktır. hani derler ya ask, anlatılmaz, yasanılır! ask yeri geldigi zaman hem anlatılır, yeri geldigi zaman hem yasanılır! ask ne anlatmakla biter, nede yasanmakla...

bir askta, eger takip etmek varsa, o ask orada bitmiş demektir. asık olmak için, sevmek gerekir, sevgi için ise en önemli sey güvenmek gerekir...
ask, sevgi ister, sevgi ise herseyden önce guven ister! eger bir askta bir yalan olursa, o ask kısa bir surede biter, belkide hiç baslayamaz... o yüzden AŞK için, aşk nedir bilmemiz, aşkın içinde ki SEVGİYİ, sevginin verdigi GÜVENİ iyi bilmemiz gerekir... tabii gercekten seviyorsak, bir ömur beraber olmak istiyorsak...

bilgilerimin ve tecrubelerimin oldugu kadarınca sizlere faydalı olmak ve gercekleri yasamadan, farketmemiz gerektigini bilmemizi istedim...

usLanmaz...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  A?k Mi? Sevgi Mi? chatluck 20 1,362 04-08-2022, Saat: 09:51 PM
Son Yorum: wildfang
  Karşılıksız sevgi... CReATuRE 6 559 04-24-2009, Saat: 08:42 PM
Son Yorum: rapunzel
  Onlıne Sevgi Hattı Firari Fırtına 18 939 03-28-2008, Saat: 02:25 AM
Son Yorum: Firari Fırtına

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-07-2024, 08:37 PM