:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Önce Rüzgarım Sonra Güneşim oL...
Yorgun Yürek
Bu gün gökyüzünün yagmurlarla dolu bulutlarına baktım…Üstüme yagan o yagmurun
ve o yagmur bulutlarının altında seni düşündüm, seni hayal ettim…
Bulutları
kendime, o bulutlar arasından arada bana göz kırpan güneşide sana
benzettim….
Ben duygu, hüzün,özlem ve hasret yüklü bulutum…İçerimde şimşekler
çaksada, yıldırımlar çıksada, hepsi sadece kalbime saplanıyor…
Biliyormusun ben
sadece kendi yagmurumla ıslanırken sen ne kadar güneş olup beni kurutmak için
ugraşsanda, çabalasanda bir rüzgar olup beni dagıtmadıgın müddetçe,sen
kuruttukça ben tekrar ıslanacagım…
Amacım bulut olupta senin önünü kapatmak degil,sadece sana yakın olmak…
Seninle
yan yana olmak…
Sen biliyorsun her zaman gönlümde açan bir güneşsin…Şimdi
senden rüzgar olmanı,içi hüzünlerle, duygularla,özlemlerle dolu olan bulutları
dagıtmanı istiyorum…
Biliyorum bir güneş kadar uzaksın.
Sana dokunamam,seni
sarıp sarmalayamam.
İşte bu yüzden artık birazda rüzgar ol,es yık,dagıt. Biliyorumki beni dagıtırken
beni sarıp sarmalayacaksın…
Çok azda olsa bana dokunacak,içi dolu olan
bulutlarımı etrafa saçıp yok edeceksin…
Daha sonra tekrar güneş ol.
İşte o zaman
bende sana masmavi gök yüzü olacagım…
Benimle var olucaksın,hep
yanımda kalıcaksın…
Koskoca bir gök yüzü ve o koskoca ve masmavi gökyüzünde
sadece sen ve ben kalacagız…
Geceleri ay,yıldızlar,saman yolu ikimize,
ışıklarıyla,görüntüleriyle bize gösteriler yapıcak…
Sen artık geceleri
batmıyacaksın.
Sadece ışıklarını kapatıp başını bana yaslayıp bu güzel ve
muhteşem gösteriyi izliyecegiz…
Kuyruklu yıldızlar etrafımızda dolanıcak,onun
ışıgıylada ben gözlerinden kalbine dogru akacagım…
Sen bu güzel ve muhteşem gösteriyle beraber başın dizlerimde uyuyacaksın…
O
kadar çok mutlu olucaksınki, sabah oldugunda yavaş yavaş dizlerimden kafanı
kaldırıp o mutluluk ve sevinç içerisinde güneş olup tekrar etrafına ışık ve
sıcaklık saçacaksın…
Bende tekrar masmavi gökyüzü olup senin yanında
olacagım…
Taaki sen dinlenmek için başını gögsüme koyana kadar…. Hadi birtanem önce rüzgar, sonrada güneşim ol,ol ve gel bana…
Kır zincirlerini,haydi kır…
Ben her zaman oldugu gibi hala senin esmeni bekliyor
olacagım…
Bekleyenin nerede beklediğini mutlaka bilir beklenen…
Ara
Ebu-CeNDeL
Yüreğine sağlık Esra...Her zaman ki gibi çok güzeldi yine...
Ara
Yorgun Yürek
serhad_26 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Yüreğine sağlık Esra...Her zaman ki gibi çok güzeldi yine...
Sağolasın Serhad ...Okuyan gözlerine sağlık Smile
Ara
€BeRimSin
Teşekkürler, Çok Güzeldi ..

Sevgiyle Kal ..
Yorgun Yürek
€zBeRimSin Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Teşekkürler, Çok Güzeldi ..

Sevgiyle Kal ..
Teşekkürler benden SmileSmile
Ara
Beyaz
Gökyüzü ve sen..

Bakıyorum da karşıma bir akşamüstü, şehrin tepesinden aşağı , karşımda işte şimdi, savunmasız ve saklı haliyle. Bir semt, bir mekân, birkaç insandan ibaret değil bu kez. Koca bir yer var gözlerimin önünde ve koskoca bir gökyüzü var, şekillenen düşüncelerimle. Güneş mesaisini tamamlamış, mutlu mesut inzivaya çekmiş kendini. Dağların ardında, yarınki hazırlığını yapacak. Aldığı emir ile coşkuyla yarın yine tüm ışıklarıyla göz kamaştıracak. Ardında renkler bırakmış. Mevsimde yaz malum ve en sıcak günlerinden biri bugün.
Belli ki bulutlarda bugün izinli. Şehirden çıkıyorum göğe doğru. Yıldızlar tek tek gösteriyor kendini . Kimi yakında, kendinden emin ve parlak, kimi de uzak ta biraz çekimser ama çatlak. Yarım kalmış ay bugün ama memnun halinden. Tam şehrin üstünde, bulutsuz bir günde kapmış başrolü.
Siliyorum şehri tablodan, sonsuz gökyüzündeyim bir an. Berrak, temiz, huzurlu tamamı ve ben içindeyim işte. Gözüm kayıyor bir yıldızla birlikte ve aşağıya şehre doğru iniyorum yeniden. Işıklar şenlenmeye başlamış bile. Zaten hareket halindeki şehir biraz daha canlanmış. Günün getirdikleri bir yana bırakılmak üzere çekiliyor insanlar sığınaklarına. Bakıyorum ve görüyorum bir bir herkesi.
Şu evde bir çocuk ağlıyor, anne babası kavga ediyorken diğer odada. Bak sağdaki evden kahkahalar yükseliyor, belli ki hoş bir sohbet var. Soldaki tabutu gördün mü ve başında ağlayanları, Allah günahlarını affetsin, iyi bilinirdi mutlaka. Kavga ediyorlar bak şu sokakta, kim bilir ne saçmadır sebep, bilseler kavga boşuna. Tepinenleri görüyor musun öte yanda, vur patlasın çal oynasın, var mı ötesi şimdi size göre. Kim bilir belki bir düğün belki değişiklik amaç işte. Âşıkları görüyor musun, bankı mesken bilmişler; belli ki kaçamak bunlar doyamıyorlar birbirlerine el ele, göz göze, sarmaş dolaşlar. Aaaa bir bebek ağlıyor, yeni gelmiş dünyaya. Biraz ürkek ve şaşkın tabii. Ağlama güzel bebek hoş geldin aramıza. Ah canım bak mesaisi bitmemiş, evde olmayı hayal ediyor bak. Üzülme dostum bu geçicidir bu çalışmak.
Ve daha niceleri. Ne olaylar yaşanıyor şimdi an an. Bazısı hiç unutamam dediğimiz, bazısı da değerini bilmediğimiz anlar eskitiliyor. Ölenler doğanlar, kazalar düğünler, savaşlar barışlar, kahkaha ve gözyaşları yükseliyor göğe doğru. Birinin eli göğe uzanmış aman diliyor, biri unutmuş nedenini amaan diyor. Kötüler iyiler, yeniler eskiler, komediler ve trajediler. Bazısı da arada kalmış trajik komikler ve birde bugünü unutup, geçmişi geleceğe çarpıp hesap edenler.
Çıkmıyorum da şehirden, göğe bakıyorum yeniden ve bu kez bütünü alıyorum karşıma. Rüzgâr esiyor ılık ılık ve şükrediyorum. İşte bütün benim. Ve bütünün içindeyim.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  senden önce;;; Asi_Prens_23 3 411 04-10-2022, Saat: 05:53 PM
Son Yorum: wildfang
  Geceden Sonra Güneşten Önce Bir yer... ÇiLeK 3 316 04-10-2022, Saat: 04:15 AM
  S€ni YaÄžmuRdan Sonra S€v€c€Äžim.... €BeRimSin 3 323 04-10-2022, Saat: 02:17 AM
  sonra sen geld?n cadım_ 6 436 04-07-2022, Saat: 01:17 AM
  Y?llar sonra bir g?n?n?z b?yle olsun ister miydiniz? PaPaTYa_PReNSeS 3 267 04-06-2022, Saat: 01:27 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-24-2024, 03:59 PM