:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MaLatya'M
..TuuCe..
Binlerce yıllık tarihi eserleri ve eşsiz doğal güzellikleri sunan turizm kenti... Kayısı, tekstil ağırlıklı sanayisi, dinamik ekonomisi, 800 bini aşan nüfusu, Türkiye'nin dört bir yanına açılan yolları, tarihi ve kültürel değerleriyle Malatya Doğu Anadolu'nun turizmde söz sahibi illerinden birisi olmak istiyor. Pütürge İlçesi Tepehan beldesi üzerinden ulaşılan Nemrut ile Eskimalatya ve Aslantepe ve Arkeoloji Müzesi'nde bulunan eserler kültür turizminin, zenginlikleri olarak dikkat çekerken; Sultansuyu, Karakaya Barajı ve Levent Vadisi doğa turizmi kapsamında Malatya'nın keşfedilmeyi bekleyen değerleridir.
Malatya'nın, Anadolu ile Mezopotamya arasında geçit veren yol güzergâhında olması, tarihin ilk çağlarından bu yana çeşitli medeniyetlerin, il ve çevresinde yaşamasına sebep olmuştur. Hitit, Asur, Med, Pers, Roma, Arap ve Bizans uygarlıkları Malatya'dan gelip geçmiş, son olarak Türkler bu bereketli topraklar üzerinde yerleşip, hüküm sürmeye başlamıştır.
Torosların devamı olan Beydağlarının çevrelediği Malatya'yı kıvrımlarla bölen akarsular ve dağ eteklerinden çıkan kaynak sularının bolluğu, yörede meyva bahçelerinin ve ova içerisinde yeşil bir örtünün yaygınlaşmasına sebep olmuştur. Malatya'da, turunçgiller ve muz gibi az sayıda meyvenin dışında, hemen hemen bütün meyveler yetişmektedir. Dünyaca ünlü kaysısından kirazına, elmasından armuduna kadar her meyveyi yetiştirmek ve taze taze bulup yemek mümkündür. İşte Malatya'nın bu doğal güzelliği, topraklarının verimliliği ve tarihsel dokusunun yanı sıra, şehre 100 km. mesafedeki Nemrut Dağı'na bağlantısı turizm çekiciliğini arttırmaktadır.

merkez07.jpg
merkez01.jpg
merkez08.jpg
merkez09.jpg
merkez02.jpg
merkez13.jpg
merkez22.jpg
merkez29.jpg
merkez34.jpg
merkez25.jpg
merkez30.jpg

Ara
EndLess
MaLatya MaLatya BuLunmaz Esın Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Ara
The jøkéЯ™
Gölde Gemi wAr Big GrinBig GrinBig Grin
t$kLer Big Grin
Ara
eliff6161
güzelmişşşşş
Ara
..TuuCe..
The jøkÃ©Я™ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Gölde Gemi wAr Big GrinBig GrinBig Grin
t$kLer Big Grin

qöl diilde baraj dielim biz ona(:
önmli diil(:
Ara
Afrodisiac
The jøkÃ©Я™ Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Gölde Gemi wAr Big GrinBig GrinBig Grin
t$kLer Big Grin

ehuehuehue Big Grin:yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim:
Ara
Seyduna
ben malatyayı bilirim harika biyerdir anneanemler bi ara ordaydılar da taşındılar malefesSmileSmileSmile davet edersen geliyim tuçe
Ara
..TuuCe..
tabikii qel yha davete qerek yok Wink
yanee qüseldir malatyaa SmileSmile
Ara
ÐŽeşaren
Cok güzel bir yermiş Smile

Teşekkürler Bidenem ..
Ara
..TuuCe..
ben tesekkür ederm ßidenem Wink
Ara