:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Şarkılarla Muhabbet
Shrewish
Yıldız tilbe - Seni o sanmıştım

seniyl2.jpg

Hande yener- üzgünüm o kadın ben değilim

wol_error.gifOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 700x474 ve 49KB ) Buraya Tıklayın74414564zz2.jpg

Çelik - Afedersin
wol_error.gifOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 700x500 ve 54KB ) Buraya Tıklayınafedersinjc3.jpg

Berksan - Öpüşellim mi ?

pselimmikz3.jpg

Petek dinçöz - Git işine

wol_error.gifOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 700x460 ve 53KB ) Buraya Tıklayıngitiineff8.jpg

Kenan doğulu - Bir kereden hiç birşey olmaz
birkeredh2.jpg

Gülben ergen - Kandırmazsın beni
kandrmazsnic3.jpg

Çelik - Benimle evlenirmisin?

wol_error.gifOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 700x466 ve 57KB ) Buraya Tıklayınevlenirmisinjx6.jpg

Kayahan - Neden olmasın.
nedenzh3.jpg

Gülben ergen - Teşekkür ederim.

wol_error.gifOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 700x526 ve 81KB ) Buraya Tıklayınteekkrlv3.jpg

Tan - Rica ederim.

ricaxq4.jpg

Bomb - Sen hiç sevdinmi ?

senov0.jpg

Hülya avşar - Sevdim
wol_error.gifOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 700x471 ve 47KB ) Buraya Tıklayınsevdimvi2.jpg

Tarkan - Kimdi ?

kimdipb8.jpg

Kutsi - Sanane

sananecr7.jpg

İbrahim tatlıses - Haydi söyle

haydiwf8.jpg

Sezen aksu - Adı bende saklı

adfk9.jpg

Ebru gündeş - Erkeksen söyle

erkeksenze7.jpg

Seda sayan - O kendini biliyor
okendinibiliyorjz1.jpg

Aşkın nur yengi - Ay inanmıyorum
wol_error.gifOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 700x490 ve 63KB ) Buraya Tıklayınayinanmyorumda9.jpg

wol_error.gifOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 700x467 ve 84KB ) Buraya Tıklayınhmhmhh4.jpg
Mevsimler yas t utup güller ağlasın
Ahımla inleyen eller ağlasın
Mademki sen yoksun şimdi yanımda
Leylaklar dökülüp güller ağlasın.

[align=right]wol_error.gifOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 700x526 ve 75KB ) Buraya Tıklayınevethmmmjd1.jpg

Sevgilim bu yerden gittin gideli
Ilgıt ılgıt eser sevdanın yeli
Bu öksüz ruhumun sensin emeli
Leylaklar dökülüp güller ağlasın.
Güfte: Mustafa Sevilen.
Beste: Yıldırım Gürses

Bazı şarkılar vardır, onların sizde yeri başkadır, onların her sözüne bir mana arasınız, o şarkılar hayatınızda yer etmiştir. O şarkının size çağrıştırdığı birileri vardır, bazı şarkıları da yıllarca dinlersiniz, ama farkına varmasınız oysa o şarkılar sizin için anlam ifade etmezken, sizi seven biri için mana ifade edebilir ve o şarkıyı sizinle paylaştığı zaman o şarkı sizin şarkınız olur.[/code]

Gökyüzüne bakıp yıldız seçmelerinin yanında bir de her aşkın bir şarkı seçimi vardır, her aşk kendisine bir şarkı seçer, o şarkıların seçim sürecinde taraflar ortaya şarkılarını koyarlar, o şarkılardan biri seçilir. Bu seçim sürecinin içerisinde yer alan şarkılardan biri de Yıldırım Gürses "Güller Ağlasın" şarkısıdır.

Bu şarkıda yalnızlığa bir atıfta bulunuluyor, önce mevsimler cezaya çaptırılır ve güller nasibini alır, çünkü ayrılıkların tüm suçu mevsimlerdedir.

wol_error.gifOrjinal Boyutunda Açmak İçin ( 700x510 ve 85KB ) Buraya Tıklayınduydumkiwx6.jpg
Bir zamanlar sevginle ateşlenen başımı
Dizlerinin yerine dayasaydım taşlara

Hani bendim yedi renk hani tende can idim
Hani gündüz hayalin geceler rüyan idim
Demek ki senin için aşk değil yalan imiş
Acırım heder olan o en güzel yıllara .
-
Makam: Hicaz
Usûl: Semâi
Beste: Teoman Alpay
Güfte: Nihat Aşar

Ara