:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fenerbahçe-Gs bayan basketbol Maçı
3qéN
Fenerbahçe 96 – 94 Galatasarayclearpixel.gifTürkiye Bayanlar Basketbol Ligi'nde 18. haftanın son maçında Fenerbahçemiz evinde konuk ettiği Galatasaray'ı iki uzatmaya giden maçta 96-94'lük skorla mağlup etti.

Karşılaşmaya hızlı başlayan taraf takımımız oldu. Rakibi karşısında üst üste sayılar bulan Fenerbahçemiz aynı zamanda da yaptığı sert savunmayla rakibine sayı şansı vermedi.
Farkı kapatmak isteyen sarı kırmızılı ekip ise Ujhelyi'nin turnike basketiyle skoru 17-8 yaptı. Rakibinin farkı daha fazla kapatmasına izin vermeyen Fenerbahçemiz ilk periyodu ise 20-10 üstün tamamladı.

İkinci periyoda Fenerbahçemiz Pondexter, Esmeral Tunçluer ve Birsel Vardarlı'nın üst üste basketleriyle hızlı başladı ve skoru 30-12 yaptı. Hücumlardan boş dönenen sarı kırmızılılar ise savunmada da etkili olamadı. Devrenin bitmesine 6 dakika 20 saniye kala Fenerbahçemiz Sutton-Brown'ın basketiyle skoru 35-17 yaptı. Bulduğu sayılarla farkı açmaya devam eden takımımız son 3 dakikaya ise 39-23 üstün girdi. Farkı kapatmak isteyen Galatasaray ise bu isteğinde başarılı olamadı ve Fenerbahçemiz ilk yarıyı 41-30 üstün tamamladı.

Final periyoduna Galatasaray Young'un üst üste sayılarıyla başladı ve farkı 4 sayıya kadar indirdi (55-51). Fenerbahçemiz ise ilk basketini Birsel Vardarlı ile elde etti (58-51). Yaptığı savunmayla rakibine sayı şansı vermeyen Galatasaray maçın bitmesine 5 dakika 49 saniye kala Jonhson'un basketiyle farkı 3 sayıya kadar indirdi (58-55). Büyük heyecana sahne olan maçta sarı kırmızılılar Işıl Alben'in ve Young'un faul atışından bulduğu sayıyla farkı 2 sayıya kadar indirdi (60-58). İki takımda karşılıklı sayılar bulurken Galatasaray Esra Şencebe'nin basketiyle skoru 62-61'e getirdi. Takımımız ise Sutton-Brown'un basket faulden bulduğu sayıyla skoru 64-61 yaptı. maçta son 3 dakikaya girilirken Fenerbahçemiz Pondexter ile skoru 68-61 yaptı. Farkı açmak isteyen rakibi karşısında Galatasaray Esra Şencebe ve Johnson'un basketleriyle skoru 70-66'ya getirdi. Maçın bitimine 14 saniye kala Esra Şencebe'nin basketiyle Galatasaray farkı 1 sayıya kadar indirdi (70-69). Fenerbahçemiz ise Pondexter'ın bitime 10 saniye kala faul atışından bulduğu basketlerle skoru 72-69 yaptı. son hücum şansını iyi değerlendiren sarı kırmızılılar Işıl Alben'in bulduğu 3 sayılık basketle skorda 72-72 eşitliği yakaladı ve karşılaşmada uzatmaya gidildi.

Uzatma periyoduna iki ekipte karşılıklı basketler kaçırarak başladı. Periyottaki ilk basket Pondexter'ın faul atışından bulduğu sayıyla geldi (74-72). Nevriye Yılmaz'ın da basketiyle skor 76-72 olurken sarı kırmızılılar bu basketlere Esre Şencebe'nin 3 sayılık basketiyle cevap verdi (76-75). Son 50 saniyeye girilirken Sutton-Brown'un faul atışından bulduğu basketle skor 79-75 oldu. Karşılaşmanın bitmesine 9 saniye kala sarı kırmızılılar faul atışından bulduğu basketle de skoru 81-78'e getirirken Esra Şencebe'nin de bitime 4 saniye kala bulduğu 3 sayılık basketle skorda 81-81 eşitliği yakaladı. Fenerbahçemiz son hücum şansını değerlendiremeyince karşılaşmada ikinci uzatmaya gidildi.

İkinci uzatmada ilk basket Galatasaray'dan Young ile geldi. Fenerbahçemiz ise ilk basketini Nevriye Yılmaz ile elde etti. Birsel Vardarlı'nın da basketiyle takımımız skoru 87-82 yaptı. Galatasaray ise yine Young'un basketiyle farkı korudu (87-85). Büyük mücadelenin yaşandığı ikinci uzatmada taraftarının da desteğiyle takımımız skoru 93-87 yaptı. Son 57 saniyeye girildiğinde Esra Şencebe skoru 93-89'a getirdi. Fenerbahçemiz ise bu baskete Pondexter ile cevap verdi (95-89). Fenerbahçemiz Sutton-Brown ile faul atışlarını değerlendiremezken sarı kırmızılılar yine Esra Şencebe'nin 3 sayılık basketiyle skoru 95-94'e getirdi. Bu andan sonra hücum şansını iyi değerlendiremeyen Galatasaray karşısında takımımız mücadeleden 96-94 galip ayrıldı.

SALON: Caferağa Spor Salonu

HAKEMLER: Yücel Çilingir, Ziya Özorhon

FENERBAHÇE (96): Volnaya 11 (2 ribaund), Esmeral Tunçluer 11 (2 ribaund, 2 asist), Birsel Vardarlı 17 (2 ribaund, 3 asist), Nevriye Yılmaz 15 (7 ribaund), Branzova Erdenay 3 (2 ribaund), Sutton-Brown 12 (10 ribaund, 3 asist), Pondexter 26 (12 ribaund, 7 asist), Hoffman 1 (6 ribaund, 2 asist)

GALATASARAY (94): Vickie Johnson 14 (11 ribaund, 8 asist), Chantelle Denise Anderson 6 (4 ribaund, 1 asist), Işıl Alben 12 (6 ribaund, 5 asist), Petra Ujhelye 9 (10 ribaund, 9 asist), Sariye Gökçe 2 (1 ribaund), Sopiha Young 25 (9 ribaund, 2 asist), Didem Sarıca, Esra Şencebe 26 (5 ribaund, 2 asist)

1.PERİYOT: 20-10
2.PERİYOT: 21-20
3.PERİYOT: 14-17
4.PERİYOT: 17-25
1.UZATMA: 9-9
2.UZATMA: 15-13

Maç Sonunda Fenerßahçe ßayan ßasketßol Takımımız
2008-03-03_as3.jpg
Ara
ѕqρα кJмя
Hep Terbiye,

Her yerde Terbiye (:
Ara
CReATuRE
ya mert sen stand-up çı olsana haranıyosun buralarda kardeşim...
ѕqρα кJмя
bizimkilerde sizi sahada,arenada heryerde harcıyo :yikildim:
Ara
CReATuRE
haklısın hafta içi gördük kimin harcandığını hadi evinize dönün siz güzel kardeşim...

r_20060526200312_fener.jpg

Belki bu resim hatırlamana yardımcı olur:tey::tey::tey::tey::tey::tey::tey::tey:
ѕqρα кJмя
birazda kendin cümLé kuR yahu Big Grin

hep alıntı hep resim aaa Big Grin

Edit Canat Forum içerisinde kullandığımız kelimelere dikkat edelim
Ara
CReATuRE
bu resim hariç diğer o konuşulan yazılan cümleleri senin amcan yazmadı dimi buraya...Adam gibi konuşacaksan tartışacaksan tartış yoksa otur oturduğun yerde...

Edit Canat
ѕqρα кJмя
hööööö Big Grin

Edit Canat
Ara
CReATuRE
üstüne niye alındın kardeşim,yaran mı var yoksa :yikildim::yikildim::yikildim::yikildim::yikildim::yikildim::yikildim::yikildim::yikildim::yikildim:

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fenerbahçe hükmen galip mi? Ñ•qρα кJмя 32 1,267 04-14-2022, Saat: 07:38 PM
Son Yorum: wildfang
  FenerBahce Yari FinaLde !! Ñ•qρα кJмя 2 332 04-14-2022, Saat: 06:17 AM
  Haftanın maçı Fenerbahçe Ülker'in!.. Ñ•qρα кJмя 4 539 04-13-2022, Saat: 02:56 PM
  Fenerbahçe 78 – 50 Galatasaray Ñ•qρα кJмя 3 288 04-13-2022, Saat: 01:44 PM
  Fenerbahçe 1 - 0 Sakaryaspor Ñ•qρα кJмя 2 308 04-12-2022, Saat: 04:03 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-08-2024, 02:16 PM