:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oğuz Parparoğlu ''Şehitin son mektubu.''
*Asİ-yÜrEk*
[SIZE=3]ŞEHİT ASKER OÄžUZ'UN SON MEKTUBU
Bu türküde adı geçen şahıslar ve yaşanan olaylar tamamıyla gerçektir
31 ekim 2005 tarihinde saat22:00 sularında şırnak uludere uzungeçit
sisitepe mevkiinde ülkemizin bölünmez bütünlüğüne yüce milletimizin
birlik ve beraberliğine kasteden bölücü terör örgütüne karşı yürütülen
mücadelede şehit olan asker vurulduğu anda cep telefonu ile annesini baasını arayarak şehitlik haberini kendisi veren ve helallik isteyen
evin birtek oğlu 1984*4 jandarma er kahraman asker Oğuz PARPAROÄžLUN'un son mektubu:
Oğuz:"Of anam of hasretinle yine efkar bastı yüreğimi oğlunu uykudan
uyandırmaya kıyamayan benim canım anam eve biraz geç kalsam beni arardın nerde kaldın yavrum deyip ağlardın asker oğlun için ağlama sakın teskere uzaktır izinim yakın beni özledikçe resmime bakın
kısmet olur birgün dönerim elbet satılı gün tez geçer biter bu hasret
anacım oğlun şimdi çok uzaklarda sırt çantası sırtında belki yolarda belki dağlarda belkide pusuda anacım babam derdiya oğlum orası ana kucağı değil asker ocağı babam çook haklıymış asker ocağında sabah geç olur anam sevdiklerinden ayrı kalmak güç olur biz askeriz bizi bekliyor dağlar ağlasa anam ağlar gerisi yalan ağlar nişanlıma söyleyin yalnız gezmesin acele edipte çeyiz dizmesin gelin ata binmiş ya nasip derler
Allah yazımızı kara yazmasın canım anam olaki bana birşey olursa sakın ağlama oğlum şehit oldu deyip kara bağlama şegitler ölmez sakın ölü demeyin ben şehit anasıyım ben şehit babasıyım deyin hiç hiç üzülmeyin oğlum son mektubunda yazmıştı sanki sanki içine doğmuştu deyin değilmiki buca çabanın sonu bir avuç toprak tek korkum unutulmak unutulmak yüreği vatan sevgisiyle dolu jandarma er Oğuz PARPAROÄžLU."
Baba:"hele yavrum askerim gönderdiğin mektubu aldım hem okudum yavrum hemde ağladım ağladım müjde dedilerde yavrum sen geldin sandımaske oğlum sen geldin sandım asker oğlum sen geldin sandım Allahıma emanet olasın yavrum olasın yavrum yavrum Oğuz'um herşey vatan için kınalı kuzum."
Anne:"Oğuz'um kınalı kuzum ellerine yakmışım kına bekçi göndermişiz seni vatan annen baban kurban olsun yoluna Allahım'a emanet olasın Oğuz'um herşey vatan için kınalı kuzum Oğuz'um Oğuz'um"
ve işte Asker Oğuz'un Şehit Edildiği Acı olu an:
silahlar patlar ve oğuz vurulur ver tam bu sırada babanın telefonu çalar arayan Oğuzdur.
Baba:"alo oğuz"
Oğuz:"ah yandım anam baba ben oğuz baba ben vuruldum hakkınızı helal edin" yavruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm."
Anne:"Oğlum Oğuz'um anan kurban olsun sana bir yere saklan yavrum."
Oğuz:Ana takatım yok kalkamıyorum hakkınızı helal edin.
Baba:"aman acı haberde Oğuz'um kendi söyledi baba ben vuruldum hakkın helal et dedi yavrum dedimde dilim dişim kitlendi evin birtek oğlu şehidim dedi Oğuz'um şehit olmuşta vatan sağolsun vatan sağolsun vatan sağolsun askerime kurşun sıkan kahrolsun
Anne:ağlayarak derli:"dedim yavrum Oğuz'um bir yere saklan dedi ana tatktım yok her tarafım kan dedi ana ben ölüyom sağolsun vatan Oğuz'um kınalı kuzum şehit olmuş vatan sağolsun askerime kurşun sıkan kahrolsun Oğuzum'a kurşun sıkan kahrolsun."
Askerlerimiz:"şehitler ölmez vatan bölünmez herşey vatan içim herşey vatan için herşey vatan için herşey vatan için şehitler ölmez vatan bölünmez" diye bağırırlar
Sondaki Şiir:
Yemende Çanakkale Dullupınarda
Ne şehitler verdik vatan uğrunda
Ateş kor oldu anaların bağrında
Oğuz'um şehit olmuş vatan sağolsun
Askerime kurşun sıkan kahrolsun
Askerim şehit olmuş vatan sağolsun
Askerime kurşun sıkan kahrolsun.

[YT]Q-64qT-SmQ8[/YT][/SIZE]
Ara
*Asİ-yÜrEk*
ilk kez video ekliyorum.acemilik kusura bakmayın.şehitler ölmez vatan bölünmez herşey vatan için.
Ara
MorciveT
İçim parçalandı ya, sağol Hüseyin.
Ara
*Asİ-yÜrEk*
önemli değil ben teşekkür ederim seninde okuyan gözlerine sağlık içim parçalandı demişsin işte şehit ben ağlıyorum bile dinleyince.
Ara
MaNeSiA
berbat oldum:S
ya askerlere şehitlere dayanamıorm:'(

allah askerlerimize yardım etsin korusun onlarıSad
Ara
*Asİ-yÜrEk*
MaNeSiA Adlı Kullanıcıdan Alıntı:berbat oldum:S
ya askerlere şehitlere dayanamıorm:'(

allah askerlerimize yardım etsin korusun onlarıSad
amin inşallah.
Ara
*Asİ-yÜrEk*
bende bir asker kardeşiyim o nedenle bunu sizlerle paylaştım yoksa niyetim sizleri üzmek değldi.yanlış anlaşılmasın.
Ara
MaNeSiA
yanlış anlaşılma olmas bu tür bi konuda
Ara
*Asİ-yÜrEk*
MaNeSiA Adlı Kullanıcıdan Alıntı:yanlış anlaşılma olmas bu tür bi konuda
ASYA anlayaşından dolayı çok teşekkür ederim.
Ara
*Asİ-yÜrEk*
arkadaşlar bir asker kardeşi olarak buna ağlamayayımda neye ağlayayım.haksızmıyım?
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Aglatma - Oguz Aksac (1 de muzık olarak dınleyın) blue_belial 1 412 04-05-2007, Saat: 05:22 PM
Son Yorum: CReATuRE

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-01-2024, 10:24 AM