:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tümer Metin & Pendik vakası...
ѕqρα кJмя
Tümer Metin & Pendik vakası...

Eleştirinin suyu çıktı.

Eskiden taraftarlar bir birlerini kızdırırken, rakip oyunculara laf atarken, kişilerin şeref ve namuslarına söz etmezlerdi.

Neymiş Tümer Metin askerlik yapmamış. Vatan hainiymiş.

Peki Tümer Metin asker kaçağı mı? Hayır. Sadece tecilli. Şurada 2 sene daha futbol oynayacak ve sonunda askerlik görevini yapacak. Bundan kaçış yok. Zaten kendisi de aksi bir şey söylemiyor.

Özellikle Beşiktaşlıların bu konudaki takıntılarını anlamış değilim. Milli Takımımızın İnönü’de İsveç ile yaptığı özel maçta, siyah beyazlı taraftarlar hem Fenerbahçe’ye küfürler ettiler, hem de Tümer’e “pembe tezkere” tezahüratı yaptılar. Bu güruh bir arada Tümer Metin’e etek giydirmeye çalışmıştı.

Bu ne terbiyesizlik, bu ne rezilliktir!

Türk futboluna emek vermiş, yıllarca ay yıldızlı formayı giymiş bir futbolcumuz için böyle yakıştırmaları Beşiktaş taraftarına hiç yakıştıramadım. Resmen utanç duydum. Üstelik bu mide bulandırıcı tezahürat ve eylemler, Türk Milleti olarak birlik beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bir günde, milli maç öncesinde yapılıyor.

Sevgili Beşiktaşlılar; Tümer Metin Fenerbahçe’de sadece 1 sezon oynadı. Fenere geldiğinde 33 yaşındaydı.

Peki, aynı Tümer Metin 2001-2002 sezonunda, yani 27 yaşındayken Beşiktaş’a transfer olmadı mı? 6 sezon Beşiktaş’ta futbol oynayıp, toplam 53 gol atmadı mı?

Eee peki bu 6 sezon boyunca, neden Tümer’i askere göndermediniz? Neden etek giydirmediniz? Neden pembe tezkere vermediniz? 6 senedir aklınız neredeydi?

Tabi Tümer'in Fenerbahçe'ye transfer olması kolay kolay hazmedilecek bir konu değil. Bu acı unutulmaz. Maksat Tümer’i bahane edip, Fenerbahçe’yi yıpratmak.

Ayıptır beyler. Herkesin bir şerefi, haysiyeti ve onuru vardır. Ve kimse insanın hayatta var olma sebeplerini ayaklar altına alamaz.

Böylesine çirkef tezahüratların yapılmasını taraftar psikolojisi ile geçiştirebiliriz ama, bütün bu olup bitenlere kayıtsız kalan, sanki "oh olsun" dercesine bıyık altından gülen Beşiktaş yönetimine ne demeli?

Beşiktaş duruşu bu olsa gerek!

Çarşı, neye karşı hala anlamadım. Onların da anladığını sanmıyorum ya...

Ne diyeyim; Allah akıl fikir versin!

2. PENDİK VAKASI

Fenerbahçe, 1999'da kupa maçında Pendikspor'a elendiğinde olay olmuştu. Fenerbahçe, salı günü oynanan hazırlık maçında da Pendik'e 1-0 yenilince rampada bekleyen fırsatçılar, füzelerini bir bir fırlatmaya başladılar. Geyik muhabbetleri, alaya almalar. Şampiyonluğa oynayan, Avrupa'da başarılı çıkışlar yapan bir takımın, hazırlık maçı da olsa 2. lig takımına yenilmesi elbette hoş bir durum değil. Peki, Beşiktaş'ın Dardanelspor'a, G.Saray'ın ise Erzurumspor'a yenilip, elendiği maçları neden kimse gündeme getirmiyor. Her iki takıma da o zamanlar 2. ligdeydi. Pendikspor en azından Türk takımı. Pendik vakasını bırakında, Tromse faciasının, 8-0'lık Liverpool hezimetlerinin açıklamasını yapın bana.

Yani, tencere dibin kara, senin ki benden kara..

Efendiler! Pendikspor, Erzurumspor ve Dardanelspor bu memleketin takımı değil mi? Lütfen bu tür saçma sapan şeyleri gündeme getirip, 2. lig takımı diye güzide kulüplerimize saygısızlık etmeyelim.

kaynak:internetspor.com
Ara
AfrâsyâB
mertçim dardanel spor 1. ligte top koşturmuş bi takımdı
erzurumsporda
tümer'e yapılanları bende hoş bulmuyorum hemde hiç onda hem fikiriz
Ara
AfrâsyâB
mertçim dardanel spor 1. ligte top koşturmuş bi takımdı
erzurumsporda
tümer'e yapılanları bende hoş bulmuyorum hemde hiç onda hem fikiriz
Ara
AfrâsyâB
sonradan küme düşüp bizi yenmişlerdi ama olsun Big GrinBig Grin
Ara
CaNaT
Her zaman heryerde en büyük Cimbom Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin onu bunu anlamam ben arkadaş Big GrinBig Grin

Kroyum emme sarı kırmızı sevgisi bende Big Grin
Ara
serkan_erzurumspor
canat Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Her zaman heryerde en büyük Cimbom Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin onu bunu anlamam ben arkadaş Big GrinBig Grin

:pisik:

:tey::tey:erzurumspor:tey::tey:
Ara
GCLRNFNS
pembe teskere pembe teskere tümer metine pembe teskereeeee
kimsenin zoruna gitmesinn kimseyle polimik yapmıycam bagıran herkesin
agzına saglık az bile yapıldı ama daha maçın başında dünyanın en büyük taraftarı
oldugumuz kanıtlandı biz beşiktaşlıyız ve çarşıyızz bize dokunan ifla olmaz son olarakta
orası inönü herkes giremes girsede çıkamazz çıksada ifla olmazzz nediyimm ki artıkk...SmileSmile

ışıklar sönünce tüm tümer yandaşları güzeldir.......Big GrinBig Grin
Ara
GCLRNFNS
canat Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Her zaman heryerde en büyük Cimbom Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin onu bunu anlamam ben arkadaş Big GrinBig Grin

halamı yaaaaaa kAnka...Big Grin
Ara
ѕqρα кJмя
pembe teskere diyenLer,

Sanırım anlamıyorsunuz;

Peki Tümer Metin asker kaçağı mı? Hayır. Sadece tecilli. Şurada 2 sene daha futbol oynayacak ve sonunda askerlik görevini yapacak. Bundan kaçış yok.

[SIZE=2]beLki büyük yazınca anlarsınız.
[/SIZE]
Ara
GCLRNFNS
ѕqρα кJмя Adlı Kullanıcıdan Alıntı:pembe teskere diyenLer,

Sanırım anlamıyorsunuz;

Peki Tümer Metin asker kaçağı mı? Hayır. Sadece tecilli. Şurada 2 sene daha futbol oynayacak ve sonunda askerlik görevini yapacak. Bundan kaçış yok.

[SIZE=2]beLki büyük yazınca anlarsınız.
[/SIZE]

tümer artık pembe teskereli istesede almazzlar artık
hem askerlik erkekler içindirr tabi bazı yürekli bayanların dışında....
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  PendiK'e yenildik 1-0 :( serkan_erzurumspor 0 300 02-25-2008, Saat: 06:52 PM
Son Yorum: serkan_erzurumspor
  2. pendik faciası AfrâsyâB 11 552 02-07-2008, Saat: 11:41 PM
Son Yorum: serkan_erzurumspor
  Tümer Metin'e 1 maç ceza Ñ•qρα кJмя 0 399 06-11-2007, Saat: 05:13 PM
Son Yorum: ѕqρα кJмя
  Tümer-hakan düellosu Ñ•qρα кJмя 0 310 05-26-2007, Saat: 11:05 PM
Son Yorum: ѕqρα кJмя

Hızlı Menü: