:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eğitim Sistemimiz..
ѕqρα кJмя
O kadar saçma bir eğitim sistemimiz var ki..

Nerden başlasam anlatmaya,açıklamaya bilmiyorum!.

Neyse..

Baştan bi başlayalım..

Öncelikle eğitim sistemimiz cok zorlu,yani aslında sonradan öğrenilmesi gereken konular daha erken öğretiliyor..

Zaten Matematik hocamızda gecen gün bize başından geçen bir olaydan bahsetti:

"Tatildeyken,bir Japon yada Çinliydi sanırım tam hatırlamıyorum.Tatilde karşılamışlar..Kadın Japon(yada Çinli) kocası ise buralıymış ve buraya taşınmışlar.

Bizim öğretmeninde öğretmen olduğunu görünce direk verdiği tepki;

Sizin burda konular cok ağır,sizin ilk okulda gördüklerinizi biz orta okulda(7-8) görüyoruz" demiş.

Düşünün arada o kadar fark var. Ama yine de onlar ilerde bizden demekki bildikleri birşey var (:

Neyse canım o kadar önemli değil diyelim burası önce ya da sonra görmüşsün bi önemi yok!.

Gelelim asıl konuyaaaa;

OKS v ÖSS sınavları..

Bi insanın kaderini tamamıyla değiştiren APTALCA sınavlar!.

Neden mi aptalca?

Düşünün..

Bir tarafta gününü gün ederek hergün gece gündüz çalışan hayatını tamamen bu sınava adayan bir öğrenci..

Hayatla kendini soyutlamış,hiçbir zevk alamayan hayattan,bıkkın vs..

Diğer tarafta gününü gün ederek geçiren,hayatını gayet iyi bir şekilde değerlendiren başka bir öğrenci..

Bu 2 öğrencinin girdiği sınav aynı: OKS veya ÖSS.

Çok çalışan öğrenci sınav günü heyecanlandı,rahatsızlandı ne bileyim kaydırma filân yaptı,hâlbu ki herşeyi biliyordu ama sonuç SIFIR..

O kadar emek boşa gitti,hadi sarbaşa gitti 1 yıl.

Kim verecek öğrencinin bu boşa giden 1 yıl hesabını?

Diğer tarafta çalışamdan giren ama hani şans olur ya her salladığı tutan başka bir öğrenci (:

Ya da ne bileyim şans eseri yapabilir,dikkat ettim de ÖSS'de kolay soruluyor.

Ama tamam hadi o da yapamadı,o da kötü,onunda gitti 1 yılı.

Yani 1 sınav yüzünden boşa giden KOCAAAA 1 YILLL!

Bu kadar mı basit insanın 1 yılı?

Bu kadar mı kolay heba edilir?

İnsan hayatı 1 sınava mı bağlıdır?

Neden diğer ülkelerde böyle sınavlar yok?

Amaaan neysee

Konuştukca derinlere giden bi konu..

cok karaladım,yorum sizin (:

MEB duy beni dicem de ne fayda..

En azından OKS'yi kaldırarak bir iş becerdiniz diyebilirim..
Ara
Firari Fırtına
Eğitim sektörü , ele alınacak yada yorum yapılacak bir halden çıkmışdır . Sektöre değil , uygulamalara değil Eğitimin Felsefesine inmek gerekir . Bu beyinler ve bu particililik ayakları olduğu müddetce , Ülkede eğitim böyle devam eder ve gider . Arada bir yeni uygulama gelsede , emin olun daha zoru karşınıza çıkar .

İyisi susmakdır diyorum ben ..... Kolay gele ....

Sevg ...
Ara
riukeen
Sözüm o gün rahatsızlananlara değil ama bu sınav işi kolaylık hiç çalışma son 1 yıl çabala kazanıyorsun ortalamalar ile olsaydı her sene notun yüksek olmalıydı..

Eğitim sistemine gelince adı üstüne eğitim yeri orası öğrenmek senin işin.. kendin öğreniceksin öğrenemiyorsan yardım alıcaksın herşeyi öğretmenlerden beklememek gerek..

Eğitim olmassa bir insanda hiçbirşey olamaz ..

Aklıma gelenler..
Ara
AfrâsyâB
biz baştan bezdirme politikası uygularız Smile

malesef benim akrabalar almanyadalar 5. sınıftaki matematik sorularını görünce kafayı yemişlerdi Big Grin
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-10-2024, 10:22 PM