:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
'Başörtüm ..
ÐŽeşaren
Allah ıslah etsin ..Baska ne diyebiliriz ki, cok üzücü bir durum gercekten ..

Rabb'im bizleri dogru yoldan ayirmasin insaAllah .. [Amin]
Ara
blue_belial
Alıntı:Önce paylaşım için tşk ederim Sevda Yürekli güzel bi konuyu dile getirmişsin ama ne yazık ki günümüzde başörtü takmak müslümanlığın temsili degilde kara lekesi gibi görünüyor bugün başörtüsü takan yarın çarşafa girer gibi şeyler söylüyorlar.Tabii ki kişisel bi mesele başörtüsü ama nedense başörtülü olanlardan namaz kılanlardan vebalı gibi kaçılıyor sanki bulaşıcı birşeymiş gibi...Allah böyle düşünenleri ıslah etsin ve kimseyi doğru yoldan ayırmasın...Tekrar tşkler paylaşım içinSmile Wink

Yorumunu okuyunca aklıma geldı.
Benım Annem 22 yasına kadar acık sacık gezermıs, eskıden kalma bı kac fotosuna baktıgımda bugunku medenı ve cagdas ınsanlardan bı farkı yok.
ona yol gosterende olmamıs ama, 22 yasına geldıgınde kapanmıs.
once bas ortusu, sonra sohbetler, sonra cevre. benım Annem 30 yıldır kapalı, 25 yıldırda Carsaf gıyıyo.

Dınımız bıze kapanmayı emr'etmıs, vucut hatlarımız bellı olmaması ıcın.
ısteyen bol bır pardesuyle, ısteyen uygun bı basortusuyle, ısteyende, Su anda tum dunyanın Ovgusunu almıs, Hz. Muhammed'ın Hanımları gıbı, zamâna gore cok agır olmasına ragmen onu tasımak, Carsaf gıyıyo.
yanı demem okı, Basortusu takan, yahut Pardesu gıyen bı ınsana kımsenın bısey demeye hakkı yoksa, Carsaf gıyenlerede hıc! ama hıc kımsenın laf soylemeye hakkı yok.
herkes hep cag degıstı artık der ama, ben gerıcı bı ınsanım (yasamasamda ıtıkâdım saglamdır en azından) demem o kı, yanı cag degıstı degısmesıne ama. Allah'ın dînide eskımedı!

(Kımseyle alakalı bı durum yok, carsaf mevzuusunu gorunce solemek ıstedım sadce)
Ebu-CeNDeL
Emeğine sağlık arkadaşım sürekli birileri tarafından üzerine tuz serpilerek acıtılan bir yaramız bacılarımızın analarımızın başörtüsü,türban yada çarşaflı olmaları sorunu malesef ve yine malesef ki bir Müslüman bayanın saçının üç telinden fazlasını helal kimselerden başkasına göstermesinin haram! yani günah olduğunu okuma yazma bilen herkesin bildiği halde böyle bir ayet-i kerimenin olup olmadığının tartışılması ve bunu tartışanların ilahiyatçı! olması beni çok derinden yaralıyor..Ve diorum ki ey büyük Rabb'im senin ayet-i kerime lerini tartışanların son derece açık olan anlamlarını değişik bir takım çevrelerin isteği doğrultusunda değiştirmeye çalışanların cezasını elbette şüphesiz verecek olan Sen'sin..Rabb'im türban,başörtüsü yada çarşaflı! die küçümsenen annelerimizden bacılarımızdan razı olsun...diecek şu deli gönülden o kadar sözler geçio ki ama bu konuyu okuyunca, duyunca,görünce deli gönlüm zırdeli oluor kendimi kaybediorum(Sad:neyse..Rabb'im razı olsun güzel kalpli arkadaşım ve başınız dik alnınız ak olsun çünkü sizler Rabb'mizin emrini yerine getiriyosunuz,dualarımız her daim sizlerle inşaAllah..
Ara
_BarBie_
blue_belial Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Yorumunu okuyunca aklıma geldı.
Benım Annem 22 yasına kadar acık sacık gezermıs, eskıden kalma bı kac fotosuna baktıgımda bugunku medenı ve cagdas ınsanlardan bı farkı yok.
ona yol gosterende olmamıs ama, 22 yasına geldıgınde kapanmıs.
once bas ortusu, sonra sohbetler, sonra cevre. benım Annem 30 yıldır kapalı, 25 yıldırda Carsaf gıyıyo.

Dınımız bıze kapanmayı emr'etmıs, vucut hatlarımız bellı olmaması ıcın.
ısteyen bol bır pardesuyle, ısteyen uygun bı basortusuyle, ısteyende, Su anda tum dunyanın Ovgusunu almıs, Hz. Muhammed'ın Hanımları gıbı, zamâna gore cok agır olmasına ragmen onu tasımak, Carsaf gıyıyo.
yanı demem okı, Basortusu takan, yahut Pardesu gıyen bı ınsana kımsenın bısey demeye hakkı yoksa, Carsaf gıyenlerede hıc! ama hıc kımsenın laf soylemeye hakkı yok.
herkes hep cag degıstı artık der ama, ben gerıcı bı ınsanım (yasamasamda ıtıkâdım saglamdır en azından) demem o kı, yanı cag degıstı degısmesıne ama. Allah'ın dînide eskımedı!

(Kımseyle alakalı bı durum yok, carsaf mevzuusunu gorunce solemek ıstedım sadce)

Ben sadece böyle sölüolar dedim ve belirttim benimle alakalı bi durumda deil ama bende belirtmek istedim...yoksa herkes istediği şekilde giyinmekte özgürdür kimsenin kılık kıyafetine laf etmedim yanlış anlaşılmasın Smile
Ara
blue_belial
ya oyle bısey demedım sana zaten, haddımızemı Smile

aklıma geldı sadce, solıyım dedım. celallenme Smile
_BarBie_
blue_belial Adlı Kullanıcıdan Alıntı:ya oyle bısey demedım sana zaten, haddımızemı Smile

aklıma geldı sadce, solıyım dedım. celallenme Smile

Celallenmedim yanlış anlaşıldığımı düşündüm bi an üzüldüm yoksa aynı fikirlere sahibiz Wink içinden geliosa bişiler söle alınmam ama laf olsun die sölenirse kızarım ve sende laf olsun die konuşmayan birisin o yüzden celallenmek benim ne haddime???Smile
Ara
blue_belial
eyw saolasın Smile
_BarBie_
Sende sağolSmile Smile
Ara
Firari Fırtına
Konuya bu kadar ilgi bile , çok güzel ....

Sevg ...
Ara
ZeNabiN
blue_belial Adlı Kullanıcıdan Alıntı:herkes hep cag degıstı artık der ama, ben gerıcı bı ınsanım (yasamasamda ıtıkâdım saglamdır en azından) demem o kı, yanı cag degıstı degısmesıne ama. Allah'ın dînide eskımedı!

bana bu konuda çok laf söylendi . kimisi hakaret kimisi övgü..
geçenlerde dershanemde solcu bir öğretmen onun fikirlerine saygı duyup edeple dinlediğim için "sen çok çağdaş bi müslümansın yaa . hiçde yobaz deilsin" dedi . bende
"yanlış bi ifade. mü'min çağdaş olamaz çünkü mü'min çağlarüstüdür. bizim Kitabımız çağlar üstüdür. 1400 sene nasılsak şimdi de öyleyiz. 1400 sene sonrada öyle olacağız. bizim çağı yakalamak gibi bir prablemimiz yok. çağdaşlık kavramı Allahın yolunda yürümeyenler içindir. biz değerlerimizle her çağa sahibiz "dedim.Ver gerçekten de öyle...:SmileSmileSmile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ben seni çıkarmam benim BAŞÖRTÜM !!! (¯`•._ αѕιρяєη 77 3,975 01-29-2008, Saat: 07:38 PM
Son Yorum: YARGIÇ

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-10-2024, 12:30 AM