:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Herseyin yeterli olsun !"
Karatas
Herseyin yeterli olsun !"

Kizin binecegi u?agin kalkmak ?zere oldugu anons edilmisti. G?venlik kapisinin yaninda duruyorlardi. Birbirlerine sarildilar ve

baba : "Seni seviyorum. Her sey yeterli olsun," dedi.

Kiz, "Baba, birlikte ge?irdigimiz g?nler gereginden fazla g?zeldi. Sevgin, ihtiyacim olan tek sey. Ben de senin i?in her seyin yeterli olmasini diliyorum, baba," diye karsilik verdi. Birbirlerini ?pt?ler ve kiz ayrildi.

Baba, yaninda oturdugum pencereye dogru y?r?d?. Ayakta dururken aglamak istedigini ve buna ihtiyaci oldugunu g?rebiliyordum. ?zel konulara girmemeye ?alistim; ama "Birine sonsuza kadar ayri kalacaginizi bile bile hos?akal dediniz mi hi??" diye sorarak adeta beni sohbete davet etti.

"Evet, dedim," diye yanitladim. Bunu s?ylemek, beni anilara, benim i?in yaptiklarindan ?t?r? babama duydugum sevgiyi ve minneti ifade etmeye ?alistigim anlara g?t?rd?. Zamaninin s?n?rl? oldugunu bildigimden, benim i?in ne kadar ?nemli oldugunu y?z?ne s?ylemek i?in ?zel zaman ayirmistim. Dolayisiyla, bu adamin neler hissettigini anliyordum. "Sordugum i?in bagislayin; ama neden bu sonsuza kadar s?recek bir veda?" diye sordum.

"Ben yasliyim; o da ?ok uzakta yasiyor. ?n?mde bazi ciddi m?cadeleler var. Ger?ek su ki, onun buraya bir sonraki gelisi cenazem i?in olacak," dedi.

"Veda ederken 'Her sey yeterli olsun' dediginizi duydum. Bunun ne anlama geldigini sorabilir miyim?" G?l?msemeye basladi

"Eski nesillerden kalma bir dilek. Annem ve babam, bunu herkese s?ylerlerdi." Bir an duraksadi; sanki daha detayli olarak hatirlamak istermis gibi bakti; kocaman g?l?msedi. "'Her sey yeterli olsun' dedigimizde, karsimizdaki kisinin onu ayakta tutmaya yetecek kadar g?zelliklerle dolu bir yasam s?rmesini dileriz," diye devam etti ve bana d?nerek su dizeleri ezbere okudu

"Aydinlik bir bakis a?isina sahip olmana yetecek kadar g?nes diliyorum.

G?nesi daha ?ok sevmene yetecek kadar yagmur diliyorum.

Ruhunu canli tutmaya yetecek kadar mutluluk diliyorum.

Yasamdaki en k???k zevklerin daha b?y?km?s gibi algilanmasina yetecek kadar aci diliyorum.

Isteklerini tatmin etmeye yetecek kadar kazan? diliyorum.

Sahip oldugun her seyi takdir etmene yetecek kadar kayip diliyorum.

Son 'Elveda' yi atlatmana yetecek kadar 'Merhaba' diliyorum."

Sonra hi?kira hi?kira aglamaya basladi ve y?r?d? gitti.

Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bu Yazı Kapak Olsun Diyorum...(AnLayana) €BeRimSin 14 1,482 04-11-2022, Saat: 09:15 PM
Son Yorum: wildfang
  Bayram?n?z Kutlu Olsun.. hulleci 1 529 04-06-2022, Saat: 11:16 AM
Son Yorum: wildfang
  "Lanet Olsun" Demeyin... deli yürek 11 817 12-07-2009, Saat: 07:34 PM
Son Yorum: AfrâsyâB
  Hayırlı Olsun: *Asİ-yÜrEk* 1 496 10-07-2008, Saat: 02:28 AM
Son Yorum: Seyduna
  herşeyin bir ilki vardır... TutkuM 8 630 05-31-2008, Saat: 09:40 AM
Son Yorum: Seyduna

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-02-2024, 05:09 AM