:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 TB'lık Diskler Yolda
CaNaT
r_20071020095525_WesternDigital.jpg
Western Digital bir inçkarelik harddisk yüzeyine 520 GB veri sığdırmayı başardığının duyurdu. WD yine kendisinin geliştirdiği dikey kayıt teknolojisini (PMR: P erpendicular M agnetic R ecording) kullanarak bir inçkareye tam 520GB sığdırmayı başardı.

Bu yoğunluk seviyesi ile her bir plakasına 640 GB veri depolanmış 3 TB kapasiteli 3.5 inç harddiskler üretilebilecek. Yoğunluk bağlamında bu artış ile yıllık % 40'lık bir gelişme sağlanmış oldu. Bu kapasitedeki diskleri ise 2010 gibi görebileceğiz.

Endüstride kullanılan disklerin şuanki maksimum veri yoğunlukları ise 200 GB /inçkare ki bu da yine WD'nin mobil uygulamalarda ve laptoplarda kullanılan, Mart 2007'den beri satışta olan, 250 GB kapasiteli 2.5 inç boyutunda ki "WD Scorpio" isimli ürün.
Ara
Qetesh
Yaa geçen gün askere gidicem diye telefon hafızasındaki numaraları bir rehbere yazdım ağzıma edildiBig Grin...Telefon o kadar çok numarayı aklında tutuyor ve çok az bi yer kaplıyor. 3 TB lık bir alana bizim evi bile sığdırırız o zamanBig Grin... Ondan sonrada bilgisayarın içinde yatıp kalkarızBig Grin... Korkmaya başladım ben, teknoloji bizi yutacakTongue..

Tşkler abi güzel bir paylaşım Smile ...
Ara
By LaNeTh
wayyy 3000 gb lık hard disk geliyorr haa
terabyte'n sonra bakalım ne gelecek walla bende korkmaya başlamdımm bu teknoloji den Sad
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Symbian S60 Platformuna Dokunmatik Ekran Arayüzü Yolda CaNaT 0 436 10-27-2007, Saat: 09:42 AM
Son Yorum: CaNaT

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 02:54 AM