:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gitarcilar buraya hadi :)
Stinq
Arkadaşlar bende 4 senedir klasik ve elektro gitarla ilgileniyorumm,nota konusunda yardımcı olabilirim ama bu klasik parçaların bir bilenle çalışılması tarafatarıyımm!!!
yeni başlayanlar için metronomu kesinlikle tavsiye ediyorummm!!!!

yeni başladıysanı< gitarda marka aramayın.gidin bi ithalatçı bulun yada müzik dükkanlarına sorun.Çünkü ünlü markalarda artık çinde yaptırıyo gitarlarını,aynı çin malını üstünde isim(marka)yazıyo diye çok daha pahalıya almaya gerek yok.Solak bi insan elektro gitar alırken bayagı zorlanır.Distortion konusunda da gitardan daha önemli olduğunu söyliyim,iyi bi effectörün yoksa iyi gitarın da pek işe yaramazzz. eğer multi bi distortion alcaksan 400 milyonu gözden çıkar,ama sadece bi switch se alacağın marshallınkiler 18 dolar olması lazımm.amfiyi bilmiyyorumm.bilgisayarı kullanabilirsin smile.gif ayrıca bilgisayarı distortion olarakta kullanabilirsin.(bkz.guitar fx box 2.6)

İlk olarak bulduğum bir kaç nota ile ben başlıyayım

SOL MAJÖR MENÜET-Joahn Sebastian Bach

ambach10mo.gif

JESU JOY OF MAN'S DESİRİNG - Joahn Sebastian Bach

bach14fn.gif

yıldızların altında by kargo

giris Benim gönlüm sarhoştur yıldızların altında

e----------------------------------------------------------------
B----------------------------------------------------------------
G----------------------------------------------------------------
D--------------------------8-7----7---------------12-10----------
A----5------5--------------6-5----5---------------10-8-----------
E----3------3----------------------------------------------------

Sevişmek ah ne hoştur yıldızların altında

e-----------------------------------------------
B-----------------------------------------------
G-----------------------------------------------
D-------8------------3-------7------------------
A-------6------------1-------5----------5-------
E---------------------------------------3-------

ara solo

e---------------------------------------------------------------------------------
B---------------------------------------------------------------------------------
G---------------------------------------------------------------------------------
D---------------------10-10-13-13-13-12-13-12-------------------------------------
A---10-10-12-12-13-13-------------------------------------------------------------
E---------------------------------------------------------------------------------

ara ritim

e---------------------------------------------------------------------------------
B---------------------------------------------------------------------------------
G---------------------------------------------------------------------------------
D-----------------8-8-8-7-7-7-7---------------------------------------------------
A--5-5-5-5-5-5----6-6-6-5-5-5-5---------------------------------------------------
E--3-3-3-3-3-3--------------------------------------------------------------------

nakarat

Yanmam gönül yansa da ecel beni alsa da Gözlerim kapansa da yıldızların altında

e-----------------------------------------------------------------------------------
B-----------------------------------------------------------------------------------
G-----------------------------------------------------------------------------------
D----------------------5--------3----------8----------3------------7----------------
A---5----------3-------3--------1----------6----------1------------5---------5--(3)-
E---3----------1-------------------------------------------------------------3--(1)-

G Eb-D D G-F
Benim gönlüm sarhoştur yıldızların altında
Eb Bb D G
Sevişmek ah ne hoştur yıldızların altında

G Eb-D D G-F
Mavi nurdan bir ırmak gölgede bir salıncak
Eb Bb D G
Bir de ikimiz kalsak yıldızların altında

G F C Bb
Yanmam gönlüm yansa da ecel beni alsa da
Eb Bb D G-(F)
Gözlerim kapansa da yıldızların altında

ritimlerin sayısına ugrasacak zamanım olmadı orjinal tonlar bunlardır.

Tolga Dikici

Mor ve Ötesi > Bir Derdim Var

Bm
Bir derdim var artık tutamam içimde
A G
Gitsem nereye kadar,kalsam neye yarar?
G Bm
Hiç anlatamadım,hiç anlamadılar
Bm
Herkes neden düşman?
Bm A
Herkes neden düşman?
A G
Unuttuk hepsini,ruhun nefesini
G Bm
Gelme yanıma sen başkasın ben başka

D
Bak bu son perde
A
Oyun yok bundan sonra
Bm G
Işık yok,hiçbir şey yok,yok,yok,yok

Bm G
Bir derdim var
A
Bir derdim var
G A Bm
Bir derdim var içimde

G A Bm
Bir derdim var artık tutamam içimde

sEVDA ÇİÇEĞİ

Em7 Bb B G Em7
Sessiz sedasız açardım gecelerde

Em7 Bb B G Em7
Kimse bilemez göremez kuytularda

Em7 D7 C#m B
Sonsuz ve dipsiz sevdalarda duygularda

B Bb G B-Bb-G-F#-Em7
Sakin kimsesiz ve sahipsiz uykularımda

Em7-F# G-A B Em7
Şim di artık seni koklar yanlızlığım

C#m B C#m G B Em7
Seni arar seni sorar sevda çiçeği

Em7 Bb B G Em7
Sessiz sedasız açardım gecelerde

Em7 Bb B G Em7
Kimse bilemez göremez kuytularda

Em7 D7 C#m B
Sonsuz ve dipsiz sevdalarda duygularda

B Bb G B-Bb-G-F#-Em7
Sakin kimsesiz ve sahipsiz uykularımda

Em7-F# G-A B Em7
Şim di artık seni koklar yanlızlığım

C#m B C#m G B Em7
Seni arar seni sorar sevda çiçeği
Ara
sensizlik_ölüm
Ellerİne SaĞlik CanimWink
Ara
CeYDa HaNDe KeSiM
SÜper Olmaya EĞİlİmlİsİnSmile
Ara
Stinq
Nota bilgisi ve klasik gitar eğitimi çok büyük bir kazanım.tab larla ve akorlarla çalmak notaya nazaran daha kolaydır.Ama uzun soluklu gitar eğitimi almak ve profesyonel olmak isteyenler nota eğitimini tercih etmeliler.Pop gitar eğitiminde önemli deel pek.Şunuda söyliyim;şimdiye kadar hep nota ile parçalar çaldım ve emin olun bi süre sonra akor ve tabları kendiniz kendi mantığınızla çıkarabilirsiniz,ezbere gerek kalmaz.Tabi bunlar heves edenlerden çok alışkanlık haline getirenlere!..
Klasik gitar biraz sıkıcıdır.Bende bir klasör kadar sırf sağ el sol el egzersizleri içeren metotlar var.Çalışmak bazen zulüm gibi
Ama bu işin ne kadar ciddi ve ne kadar eğlenceli olduğunu göstermek için bi parça upload ettim.Bu parçayı çalabiliyorum (adamın çaldığı kadar hızlı olmasada) ve gerçekten çok eğlenceli bişiy gitar çalmak.

Manyetikler (pick-up)

Manyetikler bence bir gitarın en önemli parçasıdır..Ya da vazgeçtim gitar bir bütündür ,önemli olan parçaların birbirine uyumu ve toplam kalitesidir, eğer gövdesinin ağacı önemli olmasaydı mesela o zaman tutar soba borusundan yapardık değil mi? Yine de manyetik çok önemlidir , manyetiklerin görevi tellerin titreşimlerini algılayarak bunları elektro manyetik dalgalara dönüştürüp sesi elde etmektir ki sonradan bu ses amfiye ya da başka bir mixere aktarılacaktır...İki tür manyetik vardır.....humbucker ve single coil ,....

humbucker manyetikler yüksek overdrive tonlarda ( yani biz bunlara hayvani distortionlar da diyebiliriz) daha tok ve temiz bir ses verilmesini sağlar ve o teller boştayken arkadan gelen o dipsesi mümkün mertebe single coillere oranla azaltır...ve sanıldığı gibi uzaydan inmemiştir, iki single coilin bağlanmasıyla oluşmuştur... farkedersiniz gövde kısmında iki tane varsa o humbuckerdır tek varsa single coildir....

Single coil manyetikler ise genelde solo gitaristlerin tercihidir daha net duyulur sesler o yüzden sololar daha belirgin çıkar ama yüksek gaindeki tonlarda humbuckerlar kadar iyi değildir o tok sesi yakalayamazsınız.... bazı markalar şöyledir pickuplarda :dimarzio,emg,fender,fishman,gibson,ibanez,kinman, duncan ... benim aklıma gelenler böyle ama daha vardır elbet... burdan benim önereceklerim emg,fender,duncan dır diğerleri de çok iyidir ama ben bu manyetiklerin tonlarını daha çok seviyorum o nedenle benim tercihim bunlar...

manyetikler hakkında son olarak diyeceğim şudur..manyetikler çok önemlidir gövdeyle uyumu da öyle daha sonradan da taktırabilirsinz ayrıca manyetikleri ama sonuç çok iyi olabileceği gibi eski günleri de arayabilirsiniz...bir de unutmadan çeşitli değişik pickup dizilimleri mevcuttur gitarlarda örneğin üç single coil , iki humbucker, ya da bi humbucker iki single gibi değişir ..yapacağınız müziğe göre tercihinizi yapın derim burda çünkü manyetiklerin tonlara etkisi büyüktür.. ama benden size bir tüyo 250 doların altında gitarlar için çok da farketmez aslında manyetikler çünkü vasattır bu yüzden tonda çok + bir yönde etkisi olmaz ya da tam tersi de tabii ...

Gövde ve Sap
Arkadaşlar bu konudan çok anlamıyorum çok araştırmadım da şu zamana kadar işte elinize en hoş gelen , en rahat çaldığınız neyse ona bakın gövde ve sapta diğerlerini boşverin sonuçta gitarı çalacak olan sizlersiniz ... ama dikkat şöyle bir gitarın stabilitesini yoklayın hafiften yoksa mazallah orta yerden ayrılabilir .. bazı kaltesiz uzak doğu yapımı gitarlarda yaşayabilirsiniz...

tremolo kolu
Adı buydu yanlış hatırlamıyorsam ben pek kullanmıyorum vibrato efektini elle ya da prosla vermeyi tercih ediyorum kolu çekip bırakmak yerine bu size kalmış o kolu kullanıp kullanmamak ben baştan kullanmadım alışamadım sonradan da kullanmadım pek.... mecbur kaldıkça bazı sololarda kullandım nadiren smile.gif

askı
Askı kesinlikle kaygan olmasın mümkün olduğunca yapışsın hatta .. ayrıca öyle artistik yapcam diye gitarı bel seviyenizden aşağı filan da indirmeyin ilk başta sonradan fıtık olursunuz gen. gitaristleri kaybederiz erkenden... şaka bi yana ne çok aşağıda dursun gitar ne çok yukarda...

kablolar & teller
kablolar ve teller konusunda en kalitelisini tercih edin önemlidir özellikle iyi bir canlı performans için... kablo için fender .. teller için d'addario kullanıyorum ben gayet memnunum bir tel markası daha vardı baya iyi ama adı aklıma gelmiyor...

amfi seçimi
Eğer sadece evde çalacaksanız 15 ila 30 watt arası bir amfi işinizi görür....bu amfilerde önerim kesinlikle marshall dır üstüne tanımam 15 watt la bile gayet hoş tonlar alırsınız 180 dolar kadar olması lazım 15 wattlık bir marshallın .. iyi bir gitar almadıysanız dahi bir marshall amfi alın bence..... onun dışında behringer de fena değildir o kadar da iyi değildir yalnız 15 wattlık küçük modelleri aklıma gelirse daha yazarım küçük amfi konusunda.... eğer yok bana şöyle büyük bir şey lazım ( 100 watt kadar ) diyorsanız önerim marshall combo amfiler olacaktır o nasıl güzel bir yorumdur seslere en iyisi bence, ya da bir fender de tercih edebilirsiniz en iyi olarak, yok param çok değil diyosanız bir washburn amfi de alabilirsiniz işinizi görecektir....

pedallar ve efekt prosesörleri
baştan diyeyim hiç bir şey iyi bir pedalın yerini tutamaz çünkü en iyi analog sesler pedaldan alınır diğer bütün prosesörler iyi ya da kötü hep biraz ışın tabancası hissi verir bazen yani tam gerçek değilmiş gibi bilmem anlatabiliyor muyum .... pedallarda çok değişik seçenekler mevcut açıkcası ama ben boss pedalları tercih ederim ondan sonra vox iyidir wah pedalı olarak, daha digitech in var , harmonix in var ama ben boss pedalları öneririm kesinlikle fiyatları pedalların 50 ila 500 dolar arası değişir genelde her pedal farklı bir efekt için kullanılır....prosesörlerse bence ev kullanıcıları için idealdir çünkü çok fazla para dökmeden pedallara ( ki bir bakmışsınız 600-700 dolar harcamışsınız pedallar için) güzel tonlar yakalayabilirsiniz.....zoom,digitech,boss, en tanınmış pros üreticilerindendir .... zoom 707 , digitech rp300 ü önerebilirim yeni başlayanlar için... oldukça değişik efektler bulabilirsiniz bu proslarda... bir de proslar pedalın yerini tutmaz dedim ama bu prosların gelişmiş modelleri var onlar oldukça iyiler mesela digitech gnx 4 oldukça sağlam ve iyi ...... bir de pc nizi de pros olarak kullanabilrisniz ama iyi bir ses kartınızın olması iyi olur sizin açnızdan ama bence öyle kullanmayın çünkü ses sistemine zarar verebilirsiniz ayrıca sesler yeterince güçlü bir pcniz yoksa gecikmeli gelir hoş olmaz çalamazsınız ...en iyisi pedal ya da pros bu işin ruhu onlarda çünkü smile.gif

gitar seçimi
Geldik en önemli konuya gitar seçimi smile.gif..... yeni başlayacaksınız washburn , aria ya da stagg öneririm bunların dışında da güzel markalar var ama aklıma ilk gelenler bunlar..... eğer ben aştım hocam bunları derseniz elbette gibson, jackson, fender, ibanez arasından bir seçim yapın gayet güzel gitarları var bu saydığım markaların......

işte böyle arkadaşlar genel olarak bir bilgi vermeye çalıştım daha söylemem gereken çok şey var aslında ama elim yoruldu yazmaktan ... eğer sizin sorularınız varsa ben onları cevaplayabildiğm ölçüde cevaplarım daha yararlı olabilirm böylece her türlü soruyu çekinmeden sorabilirsiniz bu topik altında
Ara
Stinq
biraz da gitar çalarken ve çalışırken nelere dikkat etmelisiniz kendimce ondan bahsedeyim smile.gif

1)Kesinlikle 30 m2 den küçük bir yerde çalıyorsanız bir cam falan bir şeyler açın ya da havalandırın belirli aralıklarla, yoksa özellikle hızlı bir parça çalıp söylüyorsanız terden sırılsıklam olabilirsiniz ve ter damlaları sizi rahatsız edip performansınızı etkileyebilir!!.. bunu asıl söylememin amacı aslında bir barda falan çalarsanız ilerde kesinlikle havalandırma isteyin, yoksa ses yetmezlikleri ya da terden çalamama gibi sorunlarla karşılaşırsınız smile.gif (ciddiyim bunu unutmayın)

2)Gitarınız iyi temizlenmiş olsun... hangi seviyede çalıyorsanız çalın gitarınızın bakımını kesinlikle yapın (gitarınız adi bile olsa , heh 1950 lerden kalma bir fenderiniz varsa tapabilirsiniz smile.gif tabii ) bu sayede hem gitarınız geç deforme olur hem siz çalarken rahat edersiniz eliniz sapta daha rahat hareket eder...teller falan da pis olmasın kesinlikle hafif nemli (çok hafif)bir bezle bir silin aynı şekilde gitarın gövdesini ve bütün parçalarını...

3)Kaliteli ekipman kullanmaya çalışın...Herkesin iyi bir gitar almaya parası yetmeyebilir (ya da benim gibi para biriktirirsiniz smile.gif alırsınız ) ama gitarınız vasat bir gitar da olsa telleri, penalarınızı ve diğer yan aksesuarlar kaliteli almaya özen gösterin...inanın teller çok etkilidir ,ayrıca telin olmadık bir yerde kopup bir yerinize zarar vermesini istemezsiniz sanırım...

4)Çalmaya başlamadan önce biraz ısının....çalmaya başlamadan önce parmak açma germe hareketleri yapın mutlaka çok salakça gözükebilir uzaktan ve zaman kaybı gibi ama çok önemlidir.. sürekli yapıldığında parmaklarınızı daha çok açabildiğiniz ve biraz daha hızlı hareket edebildiklerini göreceksiniz...ayrıca elinize çok ama çok az bir nemlendirici sürmenizi tavsiye ederim bu sayede parmaklarınız daha rahat kayacaktır fret board'ta..

5)Tutuşunuza dikkat edin gitarı....eğer yanlış tutarsanız baştan kaybedersiniz...otururken çok farketmez en rahat pozisyonu zaten siz kendinize göre ayarlarsınız....ama ayakta çalarken sapı biraz havada gövde biraz daha aşağıda olacak şekilde tutun ki kamburunuz çıkmak zorunda olmasın çalarken ve de parmaklarınız daha rahat hareket etsin...ha bir de unutmadan bileklerden hareket yapıyorsunuz çalarken kesinlikle aksi takdirde hem kolunuz sanki bir odun parçası gibi görünür (dirsekden hareket ettiği için) hem de bazı ritm tekniklerini uygulayamazsınız ...yani bilekler esnekleşsin parmaklardan önce!!

6)ben de malmsteen ve hendrix gibi sololar atmak istiyorum diyorsanız şayet ve yaşınız 18 i geçmişse çok kasmayın diyorum smile.gif (parmakalrınızın arasındaki deriyi kesin diyomuşum smile.gif ) hee ama onlara yaklaşmak için herkese bir önerim olacak günde en az (minimum yani hiç olmadıWink bir saat parmakları çalıştıran egzersizler yapın (dilerseniz burda verebilirim elimde olanlarıWink....yok ben almayayım ritm gitar olacağım diyorsanız işiniz biraz daha kolay gibi gözükse de hiç de değildir aslında ... ben gerçek ritm gitaristim diyorsanız herhangi söylenen ya da çalınan bir parçaya doğru tondan eşlik edebilmelsiniz hemen kulaktan yanı sıra akorların nasıl oluştuğunu temel yapılarının ne oldğunu bilseniz iyi olur....he sen ne tipsin diye soracak olursanız yaptık bir eşeklik ikisini birden daldık ama solo ağırlıklıyım diyebilirim fakat ben birinde uzmanlaşmanızı tavsiye ederim..

7)penanıza hakim olun...unutmayın penayı en az parmağınız kadar iyi kullanabilmelisiniz..ritm atacaksanız yumuşak penaları tercih edin solo atacaksanız biraz daha sert olanlara yönelmenizde fayda var....

8)gitarı bildiğine inandığınız kişiler varsa çevrenizde biraz yardımcı olmalarını isteyin gerekiyosa zorlayın hatta ...çünkü yaklaşık 10 senedir çalıyorum ve sürekli hala yeni şeyler öğreniyorum ve bu işler en iyi ve eğlenceli görerek oluyor ve hızlı...

9)olmuyorsa yapamadıysanız sıkmayın canınızı o gün olmamıştır ama yarın farklı bir gün mutlaka olacaktır bu iş ...unutmayın sonundaki ödül çok büyük smile.gif...ve sürekli iyi çalan kişileri izlemeye çalışın canlı performanslarını özellikle..ilk başlarda yahu aşmış bu bırak ya diyebilirsiniz ama sonradan (sıkarsanız 2 yıl sonra) aha işte burda hata yaptı diyebilecek seviye gelirsiniz ve sizde alır aynı onlar gibi çalarsınız hatta alasını bile yaparsınız ....gerçekten abartmıyorum şu anda yaşayıp da gitar çalan kişilerden hiç biri insan dışında bir varlık değil ...ayrıca nerlerinde ne kadar ter akıttılardan başlarda bir bilseniz..ben bizzat biliyorum ondan diyorum smile.gif...

10)haha oldu konser verceksiniz grubunuzla..küçük ya da büyük farketmez konserin çapı.....en az yarım saat ses kontrol yapın yoksa rezil olursunuz ...en sık karşılaşılan sorun enstrüman sesleriyle solistin sesinin iyi ayarlanmamasından dolayı kaynaklanan sorunlardır bunun sonucu olarak da dinleyenler solistin sesini genelde duymazlar smile.gif...bunu önlemek için de şayet profesyonel bir sesçi yoksa civarda siz deneme yanılmayla volume down volume up dı uğraşacaksınız.....bir de kesinlikle pedallarınızın pillerini kontrol edin biterse konserin ortasında rezillik ki sormayın ....konserde çalarken kalabalığı boşverin ordaki ,eğlenmek için çalın siz, zaten iki üç güzel hareket geldikten sonra sizden kalabalıktan gelen tezahüratlarla coşacaksınız emin olun ..

11)bir şey daha aklıma geldi onu da ekliyeyim hemen....örneğin bir pros aldınız efekt yazdınız basitinden bir tane dikkat edin her amfi tipinde çıkan ses değişecektir bunu hesaba katın .... örneğin küçük box tipi amfiler sesi farklı yorumlarken , diğer geniş kabinli amfiler bu sesi daha farklı yorumlayacaktır...

tutup da konserde bir de gitarınızı direk mixere bağlamayın , ordaki ana mixerler pedallardan gelen sesleri iyi yorumlayamazlar ...ilk önce güzel bir enstrüman mikrofonu isteyin ondan sonra bir yerden güzel bir amfi bulun mikrofonu ona dayayın çıkan ses kesinlikle daha etkileyici ve nasıl diyeyim gitar gibi olacaktır...

12)aslında daha çok şey vardır ama ilk aklıma gelenler bunlardı yazayım dedim bir çoğunu zaten biliyordunuz ya da tahmin edebilirdiniz eminim ama ben bir toparlayayım dedim....hmm yoksa daha mı karışık yazdım smile.gif... neyse boşverin daha aklıma gelen şeyler olursa yazarım buraya...

kesinlikle her gitar tipiyle ilgili her tür soruyu (hiç gitar bilmeseniz dahi) sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplarım (saçma olması hiç önemli değil)....bu forumdan güzel şeyler download ettim , öğrendim elimden geldiğince borcumu ödemeye çalışıyorum..kendinize iyi bakın bol çalışmalar iyi şanslar...
Ara
sensizlik_ölüm
süpersin canım..yazılarının devamını sayfamda görmekten mutluluk duyarım..bilgilerin için teşekkürler ederim..ellerine sağlık
Ara
Stinq
elimden geldigincee katkıda bulunmaya calısacagım egitim cdleri programlarr neye ihtiyac duyarsanız buraya yazın anında elinizdeSmile
Ara
Stinq
Tabii kolları genelde her gitarda çıkarabilirsin bahsettiğin gitarda da gördüğüm kadarıyla çıkartabilirsin smile.gif rahatsız olursan...

processor ile pedal arasındaki fark şudur....ikisi de temelde aynı işlevi görür aslında, gitardaki gelen sesleri değiştirerek göndermek alıcıya ...ama arada şu fark vardır..pedallar sadece tek efekt yükleyebilir sese ancak bu ses full analog dur yani daha gerçekçidir fakat proslar da bunun tam tersi çok daha fazla efekt seçeneği vardır ancak bunlarda da sesler nasıl diyeyim böyle biraz daha midi gibi yani dijital çıkmaktadır pedala kıyasla aradaki fark bu umarım anlatabilmişimdir smile.gif...ama ilk başlarda dinlerseniz bir fark göremeyebilirsiniz prosla pedal arasında ama sonradan aradaki muazzam farkı yakalarsınız işte zaten keyfini bu işin o zaman alırsınız....

haa ama sözüm bazı proslarda dışarı mesela bugün boss gt8 i deneme şansım (http://www.bossus.com/index.asp?pg=1&tmp=147) oldu harika bir alet çok güzel ses çıkıyor hemen hemen pedalla aynı diyebilirim...onun dışında digitech gnx 4 le line pod un bazı pros modelleri var iyi bunların dışındakiler çok fazla tat vermez...ya da siz yine de para bolsa tüplü pedallardan alın en iyisi onlar smile.gif...
ayrıca wah pedalı olarak voxları öneririm....

yakında bu efektlerden de bahsedeceğim ne işe yararlar kaça ayrılırlar aynı anda kaç tanesini kullanabilirsiniz gibi....
Ara
Stinq
Gitarın en önemli parçası klavyedir. (sap) Klavyeler iç bükey, dış bükey ya da düz olabilir. Klavyenin düzgün olması çok önemlidir. İç bükey bir klavyeyle de zorlanarak da olsa çalabilirsiniz ama dış bükey bir klavye cızırdayarak ve sesleri çıkarmayarak sizi çileden çıkaracaktır.

Perde demirleri (fret) kullanılmış gitarlarda aşınmamış ve düzgün olmalı.

Tel yüksekliği ayarı çok iyi yapılmalıdır. Klavyeye çok yakın teller cızırdamalara, çok uzak teller ise yavaşlamanıza neden olacaktır.

Bunların yanında manyetik tonları da çok önemlidir. Gitarı size satarken genelde çok kaliteli ve yüksek çıkışlı amfilerde satmaya çalışırlar çünkü o amfilerde ses müthiş çıkar fakat gitarı alıp eve gidip o küçük amfinize bağladığınızda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz çünkü o beğendiğiniz sesi duyamazsınız. Bu yüzden amfiyi denerken güçsüz bir amfide deneyin. Pişman olmazsınız.

En güzeli gitarı alırken yanınızda gitardan gerçekten anlayan birinin bulunmasıdır.
Ara
Stinq
Gitar öğrenmenin en basit yolu guitar pro programından geçer.Bu programın çalışma prensibi şöyle:
Daha önce netten çekmiş olduğunuz .gpt uzantılı tablature dosyalarını program açıyo ve karşınızda ses ve numaralı nereye basçağınızı gösteren tablo çıkıyo.Burdan bakarak bizde şarkıları çok güzel bi şekilde çalıyoruz.Programı indirip de anlayamadığınız biyer olursa burdan bana sorabilirsiniz.

Guitar PRO 4.8 full
http://rapidshare.de/files/3776791/guitarpro.rar.html
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Müzik Tutkunlari Buraya Baksin...! CReATuRE 1 626 04-12-2022, Saat: 05:06 PM
Son Yorum: wildfang
  Peri Masalı buraya Kadar .. # Pè®iM§ii # 0 529 12-08-2009, Saat: 02:08 AM
Son Yorum: # Pè®iM§ii #
  Karadenizli Olan Ve Memleket Hasreti Çekenler Buraya deli yürek 0 723 10-14-2009, Saat: 08:09 PM
Son Yorum: deli yürek

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-15-2024, 03:39 AM