:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lincoln'e Vatandaşlik Teklifi!
CaNaT
Türk vatandaşlığına geçerek milli takımda oynama hakkı kazanan futbolculara son aday Galatasaraylı Lincoln oldu. Brezilyalı yıldızın Türk vatandaşlığına geçmesi için Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve Schalke Kulübü eski Başkanı Rehberg öneride bulunduğu belirtildi.

Florya'daki aslan yuvasına giden Akgün-Rehberg ikilisi Lincoln ile görüşerek Türk vatandaşlığına geçmesi durumunda her konuda yardımcı olacaklarını ve kendisini milli takımda görmek istediklerini söylediler.

Lincoln'ün Galatasaray'a transferinde aracı olan isimlerin başında gelen Hasan Akgün, Brezilyalı oyuncunun bu konuyu düşüneceğini ve karar vereceğini belirtti.

Milli takımın teknik heyetinin de uzun zamandır bu konularda beyin jimnastiği yaptıkları ve Aurelio'nun Milli Takım'daki başarılı performansını de göz önünde bulundurarak orta sahadaki problemi Brezilya milli takımında hiç forma giymemiş olan ve bu yüzden bir engeli bulunmayan Lincoln ile çözebileceklerini düşündükleri öğrenildi.

Konuyu danıştığımız Sportif A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ise Galatasaray Kulübü olarak böyle bir girişimleri olmadığını belirtti.

Brezilyalı futbolcunun ise yakın çevresine Türkiye'yi henüz çok fazla tanımadığını ve Türk vatandaşlığına geçmeyi şimdilik düşünmediğini söylediği öğrenildi.

Statüye göre Türkiye'de 5 yıl yaşayan yabancılar, vatandaşlığa geçebiliyor. Ancak Türkiye'nin tanıtımına katkıda bulunma maddesi işletilerek Lincoln için bu 5 yıllık süre dikkate alınmayacak. Mert Nobre, Gökçek Vederson, Alper Aydın (Bebbe) gibi futbolcular da bu sayede vatandaşlığa geçenlere örnek. Ancak bu oyuncular henüz Milli Takım'a çağrılmadı.

"Lincoln'ün Türk vatandaşlığına geçmesini ister misiniz? " sorusunu yönelttiğimiz Federasyon kanadında ise Başkanvekili Affan Keçeci şunları söyledi: "Türk vatandaşlığına geçme konusu yetki ve görev sahamızda olan bir konu değildir. Bu tamamiyle içişleri bakanlığı ve hükümetin onayı ile olan bir husustur"

Brezilyalı oyuncunun Türk vatandaşı olmak için başvuru yapması durumunda ise Keçeci "Türk vatandaşlığı sonradan kazanılsa dahi her türk vatandaşının sahip olduğu hak ve sorumluluklara bu kişi de sahip olmaktadır. Lincoln, vatandaşımız olması halinde milli takımımızda oynayıp oynamama, çağrılıp çağrılmama durumu ise tamamıyle teknik heyetin bileceği bir konudur. Vatandaşlığa sahip olan bir sporcunun milli takıma çağrılabilmesi için kendi ülkesinin milli takımında hiç forma giymemiş olmasının yanı sıra milli takımda oynama yeteneğine haiz olma şartı vazgeçilmezdir. Böyle bir yeteneğinin olması zorunlu bir şarttır. Lincoln'ün Türk olması durumunda bmilli takıma alınması için bizce bir sakıncası hiç bir zaman olamaz. Türk vatandaşı olan her kişiye saygımız sonsuzdur. Ama bunu teknik heyet belirler" diye konuştu.
Ara
mhanyaxx
LincOLn Türkiye Milli Takımında Oynamasını isterİm ama! türk milli takımı bozulur bozulcagı kadar bozuldu zaten marco aurello iyi ama nobre ne adam anladıgı yok futboldan :S nese en büyük Lincoln Big Grin
Ara
Psycho
böLe biRr miLLi TAkıMı qördükteNn napSıNnn Allahaskına ....türK oLuppp...!
Ara
Qetesh
Bence olmasın kardeşim. Dün Aurelloyu alkışladılar. Ayrıca Milli takımda oynayan bir insanın haç takmasına karşıyım ben...Giymesinler o ayyıldızlı formayı.

Ara
ѕqρα кJмя
Her Türk Müslüman mıdır*
Ara
22*kaka
Valla Bu Türkiye Milli Takımı Eski Brezilyalılarla gidiyo Gibi.Marco Avrelyo oldu Nobre de oldu ama oynamıyo oynasa gzl işler yapar bence bide ankaragücünde bebbe galiba oldu ama oynatılmıyo yani bu terim taktikleri ile türkiye daha çok yenilir ::::
Ara
riukeen
Türk kanı türk milli takımda oynamalı benim görüşüm
Ara
Qetesh
Alıntı:Her Türk Müslüman mıdır*

Her Türk'ün müslüman olması gerek. Ama değil.

Ne demek istediğini anlamadım. Ama şunu söylim ben karşıyım oynamasına. Hemde sadece futbol için. Din değiştirmesi ayrı konu . . .
Ara
AfrâsyâB
anasının gözü buda osman lincon olur
bebe de haydar bebe olur bu ne layn fransaya döndük istiklal marşı yerine de brasil marşı söylenir tam olur
Ara
ѕqρα кJмя
Qetesh Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ayrıca Milli takımda oynayan bir insanın haç takmasına karşıyım ben...

Yani herkesin Müslüman olması gerek gibilerinden söylemişsin..

yoksa ben mi yanlış anladım? :S
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  CimBom'a Lincoln müjdesi monita 1 428 10-07-2007, Saat: 12:37 AM
Son Yorum: ask_sehidi
  Lincoln ve Hakan Şükür kadroda yok !!!! ask_sehidi 20 973 09-30-2007, Saat: 07:11 PM
Son Yorum: monita
  Hasan Şaş güldürdü, Lincoln şaşırttı! Ñ•qρα кJмя 11 664 09-11-2007, Saat: 10:57 PM
Son Yorum: monita

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-12-2024, 02:27 PM