:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
'Kendi Ölümünüzü Düşündünüz ..
ÐŽeşaren
Ölüm... Yılın en sıcak yaşandığı zamanlarda bile insanı titretmeye yeten ürpertilikte bir durum.Yalnız kaldığımızda soğuk kış gecelerinde sonbaharda dökülen yaprakları hepimiz düşünmüşüzdür annemizin babamızın kardeşimizin vs. öldüğünü bu defa kendi ölümümü düşündüm. Yokluğumda yakınlarımın ne yaptığını düşündüm.
Ölümün dünyada hiç birşeyi değiştirmediğini herşeyin aynı devam ettiğini gördüm.Meğer ne kadar sıradan biriymişim.
Sonra cenazemi düşündüm namazımı kıldıran imamın "rahmetliyi nasıl bilirdiniz ?" sorusuna bazıları burun kıvırarak iyi bilirdik diyorlar.
Sonra arkadaşlarımı düşündüm güldüğümüz şakalaştığımız arkadaşlarım beni unutmuştu.Sözde beni sevenler hatta benimde sevdiğinden emin olduğum arkadaşlarım sanki bunlar değildi.
Evdede bazı değişiklikler olmuş en çok sevdiğim dolabım ayakkabılarım yerinde yok.Oysa ne kadar özenle seçip almıştım onları...
Herkes kandi halinde herhalde yoğun hayat temposundan olsa gerek yoksa bu kadar kolay mı bir kalemde silip atabilir mi insan sevdiğini?
Annem sabır ve takva misali sessizce ağlıyor.
Tıpkı iki cihan serveri Efendimizin oğlunun cenazesinde ağladığı gibi. Sahabeler efendimizin ağladığını görünce siz de mi Ya Resullullah ?demişler. Efendimiz " Kalp hüzünlenir, göz yaşarır " cevabını vermiş.
Komşular Kuran-ı Kerim okuyor artık hiç kimse ağlamıyor yokluğum farkedilmiyor bile.Herkes kendi halinde.
Posta kutuma e-mailler birikmiş beni hiç tanımadığı halde sevdiğini söyleyen internet arkadaşlarımın ölümüden haberi bile yok.
Ve uğruna herşeyimi feda ettiğim sevdiğim bile çoktan UNutmuş beni...
Hayatlarında neredeyse bir sıkıntı olduğum bunca insanı memnun etmek için gösterdiğim çabaya bakınca ölümümün arkamda bıraktığım çok sevdiğim bir çok kişi için hiçde dayanılmaz olmadığımı anladım.
Ve silkinip kendime geldim.
İyiki ölümü düşündüm şimdi yeni kararlar verdim.
Hayata değeri kadar değer vereceğim.Gideceğimiz ahirete göre sevgilerimi ayarlayacağım.
Kişi sevdiği ile beraberdir."

Ara
Qetesh
[COLOR="Black"]SevDa YürekLi bunu senmi yazdın ?

Öldükten sonra bunların olacağı apaçık ortada. Düşünsene en fazla kaç gün yas tutarlar, kaç gün ağlarlar.

Çok güzel bi yazıydıda söyleyecek bişey bulamadım...

tşkler...
[/COLOR]
Ara
ÐŽeşaren
Her zaman aklima olan birsey ÖLÜM, öldükten sonra ne kadar arkamdan yas tutarlarki, artik öyle bir Caga geldik ki, hersey kisa zamanda unutuluyor ..

Yok ben yazmadim Arkadasim, net'de buldum, begendim ve paylasmak istedim ..

Tesekkürler ..
Ara
^^Dark_angel^^
çok güsel we anlamlı bi yazıydı sana katılıorm!!!
Ara
ÐŽeşaren
Tesekkürler Dark Angel ..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mutluluk insanın kendi içinde enise 12 1,356 04-08-2022, Saat: 04:20 PM
Son Yorum: wildfang
  Düşündünüz mü hayatınızda ki cam kırıklarını. Hasretiim 5 433 12-29-2010, Saat: 08:24 PM
Son Yorum: history
  İnsan bazen kendi kendine sormalı ve kendini sorgulamalı neden niçin ? CaNaT 0 519 11-17-2009, Saat: 05:47 PM
Son Yorum: CaNaT

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-04-2024, 11:47 PM