:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
namaz kıLanLarLa iftar _?
aMyLee
Abbasi halifesi Harun reşid bir ramazan günü behlül dana’ya tenbih etti:
Akşam namazında camiye git namaz kılan herkezi iftara davet et.
Akşam oldu namaz kılındı namazdan sonra behlül 5 10 kişilik grupla çıkageldi.harun reşid şaşırdı:
Behlül bunlar kim?ben sana namaz kılan herkesi iftara çağır die tenbih etmedimmi?sen o kadar cemaatin arasından bir sofralık adam getirmemissin.
-efendimiz siz bana camiye gelenleri değil namaz kılanları iftara cağır dediniz.
Namazdan sonra bendeniz cami kapısında durdum cıkan herkese imamın hangi surayi okuduğunu sordum onuda yalnız bu getirdiğim kişiler bildi.camiye gelen çoktu ama namaz kılan yalnız bunlarmış…
Ara
blue_belial
Resulullah bi sohbetinde Sahâbelere şöyle der

Bir zaman gelecek, ümmetimden çoğu kişi câmilere gittiği halde, yalnızca bir tanesinin namazı kabul olunmasına rağmen, Allah'u Teala o kişinin hurmetıne, (hakkıyla kılmamalarına karşın) dıgerlerınınde namazını kabul edecek!

yine bir Zamân gelecek, bir câmide 1000 kişi olacak, ama onların içlerinden bir tanesi bile müslüman değildir!

Müslümanlık derin mevzu. yani sorduğunda bu ülkedeki herkes ben müslüman ım diyo ama
"Müslüman" kelimesinin kökeni, "İslâm" dır. ve "Müslüman" ın anlamı, "İslâmı Yaşayan Kişi"
Şimdi sorarım, 75 milyonluk bu ülkede toplasan 100 tana müslüman çıkarmı?

Paylasım ıcın saolasın, cok guzeldı. ama sana Hayatu'sahâbeyı okumanı tavsıye ederım.
4 Cıltlık, bıraz uzun gercı ama, ondada Sahâbelerın hayâtını anlatıyo, onların nasıl yasadıklarını, Sevdalarını, hayat tarzlarını.
ben bı cok kadın gordum, onların hayatını okuduklarında bana dedılerkı
"Ben sımdıye kadar bızım cınsımızden olmayan kısılere "Erkek" dıyordum ama
Sahâbelerın hayatını okudukdan sonra fıkrım degıstı! Asıl Erkek olan onlar"

Peygamber efendimiz bi sohbetinde yine sahâbelere şöyle demiş

-Sizden sonra gelecekler, sizi görselerdi. Size "Deli" derlerdi

(Şu zamanda dinini yaşamak isteyen Müslümanlara ne lakaplar takıyolar, sizde biliyosunuz, Yobaz! İrticacı! Gerici! Sapık! Onlar her ne kadar Asıllarını inkâr etselerde, Bi gün mutlaka Asıllarına! (yani toprağa) dönecekler. ıns o zaman bızde onların safında olmayız)

Sohbetın devamındada soyle dedı

-Ve Siz! sizden sonra gelen Ümmetimi görse idiniz, Bunlar Müslüman değil!
derdiniz...
aMyLee
çok sağoL ya saten bn onu akşam takvim yaprağında okudum sizLeLe payşaiım dedimmSmile
Hayatu'sahâbeyı de okurum uzun oLsa biLe

sana katıLıyorum bn bizzat kendim içindeyim saten bnim kendi müdürüm onLara dinci feLan dio haLbuki kndide müsLüman ama biLmiyorum asLında anLatmak istediğim o kadar çok sey varki saten iLerLeyen zamanLarda payLaşcamm..Smile
Ara
CaNaT
paylaşımlarınız için ikinizede tşklr
Ara
aMyLee
bişiy değiL okuyan gözLErin dert görmesin SmileSmile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Namaz Kilmayandan Hayvan Bile Kaçar MaSaL 0 699 02-17-2011, Saat: 11:57 PM
Son Yorum: MaSaL
  Namaz Hiç Bu Vakte Bırkalır mı? Hasretiim 0 688 09-20-2010, Saat: 02:14 PM
Son Yorum: Hasretiim
  namaz kılmamak bir kötülük değil bin kötülüktür TutkuM 34 1,873 08-19-2007, Saat: 02:39 PM
Son Yorum: TutkuM
  Savaş ve Namaz CariSmaBoY 3 574 04-26-2007, Saat: 10:44 AM
Son Yorum: >As!_M€L€q<

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 01:19 AM