:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
insan kemikleriyle s?slenmi? klise
MacArthur
image18g2tt9ni.jpg
image20j6xu0wx.jpg
image191av8dk.jpg
image213gw2mo.jpg
image220wq9jo.jpg

?ek Cumhuriyeti baskenti Prag'in 70 km dogusunda Sedlec isminde bir kasaba bulunur.
Aslinda olagandisi bir kilisesi olmasaydi bu kasabaya siradan bir kasaba gozuyle bile bakilabilirdi.
Buradaki kilisenin ici gercek insan kemikleri ile dekore edilmistir.
Hikaye 1218 yilinda, guvenilen bir kisi olan Abbot Henry'nin kutsal topraklara hacca gitmesi ve oradaki mezarl?ktan bir kavanoz toprak getirerek kilisenin uzerine serpmesiyle baslar.
Boylece kilise daha kutsal bir yer olarak gorulmeye baslanir ve cok populer bir gomulme noktasina donusur.
1318'e kadar 30,000 den fazla beden buraya gomulmustur ve 1511'de yeni bedenlere yer acabilmek icin eski kemiklerin bir kisminin yerlerinin degistirilmesi gerekmistir.
Bunlar daha sonra urpertici eserlerin malzemesi olmuslardir.
1870 yilinda Shwartzenberg duku tarafindan yerel bir ahsap oymacisi kilisenin icini insan kalintilari (yaklasik 40,000 set insan kemigi) ile dekore edilmesi icin tutulmustur.
Gunumuzde bu kilise tum dunyanin en olagan disi kiliselerinden biridir.
Kemik Kilisesi - Sizce de hastalikli bir sekilde sasirtici degil mi?
>As!_M€L€q<
evet Doruuuuuuu Ya Cook KÖtÜ Yaa Nasil Yanİİİ
p£r!k!z!
yok ya bunlar gerçek insan kemikleri olamaz !
ben ürkerim ora girmeye iğrenç bişii
Ara
YARGIÇ
artık burada ne şekil ibadet oluyo o da ayrı bi konu yaffff
Ara
w00w
oyoyoy ne güzel... evimin dekorunu buna benzer bişi ettirmek lazım Big GrinBig GrinBig Grin
Ara
YARGIÇ
w00w Adlı Kullanıcıdan Alıntı:oyoyoy ne g?zel... evimin dekorunu buna benzer bi?i ettirmek laz?m Big GrinBig GrinBig Grin

yafff ibo ziyan?n kemik kolleksiyonu varm?? ona bi sor yard?mc? olur sanaBig Grin
Ara
eXseLanS
güseLmiş waLLa ben beğendim..Big Grin
Ara
g?ltenn
Evet GuselmiŞŞŞŞŞŞŞŞ
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dünyada Hala İnsan Eli Değmemeiş Olan Yerler Var... DELİKANLI KIZ_vbulletin3_import15045 2 629 10-03-2009, Saat: 07:23 PM
Son Yorum: duygusuzmelek

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-01-2024, 07:00 AM