:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Üç büyük değil iki büyük var"
22*kaka
Fenerbahçeli futbolcu Gökhan Gönül, Avrupa hedefi olmadığını, sarı-lacivertli ekipte kalıcı olup, (A) Milli Futbol Takımı'nda yer almayı hedeflediğini söyledi. Futbol Federasyonu'nun TamSaha dergisinde röportajına yer verilen Gökhan, futbol hayatı ve sarı-lacivertli ekipteki hedefleriyle ilgili açıklamalar yaptı.

Sarı-lacivertli futbolcu, ''Geleceğini nerede görüyorsun'' şeklindeki soruya, ''Herkes 'Büyük takımlarda oynayıp Avrupa'ya açılacağım' diye düşünüyor. Benim kafamda ise Avrupa yok. Bu takımda kalıcı olmak, sürekli ilk 11'de yer almak istiyorum. Bunları yaşarsam ne mutlu bana'' diye yanıt verdi.

Bugüne kadar milli takımların altyapıdaki takımlarına çağrılmış olmamasının kendisine ilginç geldiğini ifade eden Gökhan, ''Sadece Polonya ile maç yapan 23 yaş altı takımının kadrosunda yer aldım. Demek ki bazı antrenörlere göre fazlayım ama milli takım antrenörlerine göre eksiğim. Bu görüş açısıyla ilgili bir şey. Ancak ben o formayı mutlaka giymek istiyorum'' dedi.
''SERKAN BALCI VE UÄžUR BORAL İLE KONUŞTUM''
Gökhan, Fenerbahçe'nin, genç oyunculara çok fazla şans vermeyen bir takım olduğu ifade edilerek yöneltilen soruya, ''Kendime güvenim olmasaydı buraya gelmezdim'' şeklinde yanıt verdi.
Fenerbahçe'ye transferinden önce eski takım arkadaşları Serkan Balcı ve Uğur Boral ile konuştuğunu anlatan Gökhan, ''(Alın terini akıtırsan, iyi çalışırsan mutlaka oynarsın. Bu şansı iyi değerlendirirsen formayı neden almayasın) dediler. Evet Fenerbahçe'ye gelmek belki cesaret işi ama kendime güvenim olmasaydı zaten buraya gelmez, sonuna kadar Gençlerbirliği'nde oynardım'' dedi.
''BU UZUN MARATONDA BANA DA SIRA GELECEK''
Gökhan, Fenerbahçe'de ilk 11'i için şansını, ''Sabırlıyım, beklemesini bileceğim'' şeklinde değerlendirdi. Mevkisinde önceliğin Önder Turacı'da olduğunu belirten sarı-lacivertli futbolcu, ''Şampiyon takımda oynayan futbolcuydu ve öncelik onda. Ama sabırlıyım, beklemesini bileceğim. Bu uzun maratonda bana da sıra gelecek. Çünkü işin doğasında bu var. Eğer sıra gelmeyecek olsa yedeklere gerek kalmazdı. Şans bulduğumda da bunu iyi değerlendirmeye çalışacağım'' değerlendirmesini yaptı.
''TÜRK FUTBOLUNDA ÜÇ BÜYÜKLER DEÄžİL, İKİ BÜYÜK VAR''
Gökhan, transfer döneminde Galatasaray'ın da kendisini istediği hatırlatılarak yöneltilen bir soruda, Fenerbahçe'yi tercihinde rol oynayan faktörü, ''Öncelikle Gençlerbirliği Kulübü'nün menfaatleri söz konusuydu. Yöneticiler 'Fenerbahçe bizim istediğimiz parayı veriyor' dediklerinde severek kabul ettim. Çünkü Türk futbolunda üç büyükler değil, iki büyük var. Ben Fenerbahçe'yi büyüklerin üzerinde zirve olarak görüyorum'' şeklinde belirtti.
''ALEX'İ KİM OYNATMAK İSTEMEZ Kİ''-
Sarı-lacivertli ekibin kaptanı Alex'i öven Gökhan, Brezilyalı futbolcu için, ''Alex iyi futbolcular arasında değil, en iyisi'' ifadelerini kullandı.
Futbolcu idolü bulunmadığını, hayranlık duyduğu isimlerin olduğunu kaydeden Fenerbahçeli futbolcu, ''Bunlardan biri Alex. Koşmuyor diye sürekli eleştiriliyor ama bana göre Alex en iyi futbolcular arasında değil, en iyisi. Çünkü her an sonucu etkileyebilecek, her maçta ya gol atan ya da asist yapan bir oyuncu. Böyle bir futbolcuyu kim oynatmak istemez ki?'' dedi.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Büyük Anadolu Harekatı! Ñ•qρα кJмя 7 528 04-13-2022, Saat: 03:43 AM
Son Yorum: wildfang
  Tek Büyük Galatasaray romantiq_exelance 9 356 04-12-2022, Saat: 05:56 AM
  Gs'ye Büyük Şok! Ñ•qρα кJмя 6 374 04-10-2022, Saat: 10:41 AM
  G.Saray'da büyük temizlik var Hasretiim 2 524 04-26-2011, Saat: 01:15 PM
Son Yorum: YasSmin
  Şener: Takım Değil Seyirci Kazanacak MaSaL 0 434 08-24-2010, Saat: 10:23 PM