:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
?ocuklar?n a?z?ndan a?k(?ok ?a??racaks?n?z)
MacArthur
En b?y??? 10 ya??nda olan bir grup ak?ll? b?d??a "Sence a?k nedir?" diye sormu?lar. Al?nan cevaplar, internette h?zla dola??yor. Cevaplara bak?nca anl?yoruz ki, ger?ekten ?a? atl?yoruz. ?ocuklu?umuzda bize "A?k nedir?" diye sorsalar ne cevap verirdik?
Aram?zdan cevap verebilen ??kar miydi? Evet, belki kendi aram?zda "A?k bir sudur i? i? kudur" t?r?nden bir tekerleme yuvarlay?p isin i?inden ??kard?k ama a?a??daki t?rden yarg?lara ula?acak verimimiz olmad??? gibi, dile getirmeye de utan?rd?k galiba! ??te cevaplar:

- A?k, sevgilimizle aram?zda bi s?r? k?t? ?ey meydana gelmeden ?nce hissetti?imiz ?eydir.

- Benim anneannem s?rt?ndan hasta olmu?tu ve e?ilemedi?i i?in ayak t?rnaklar?na oje s?remiyordu, dedemin de parmaklar? hasta olmas?na ra?men anneannemin ayak t?rnaklar?na hep oje s?r?yordu. Bence a?k budur.

- Sizin ad?n?z size a??k olan birinin a?z?ndan daha de?i?ik ??kar, o size ad?n?z? s?yledi?i zaman "benim ne g?zel adim var" diye d???n?rs?n?z...

- A?k birlikte yeme?e gitti?imiz zaman sevgilimizin kendi k?zarm?? patateslerini bizim taba??m?za koymas? ve bizim taba??m?zdan hi?bir ?ey almamas?d?r.

- A?k, biri sizi ne kadar k?rm?? olsa da s?rf o ?z?l?r diye ona k?t? bir ?ey s?ylememektir.

- A?k ?ok yorgun oldu?umuzda bizi g?l?mseten bir ?eydir.

- A?k, annemiz babam?za kahve yapt??? zaman ona g?t?r?p vermeden ?nce kendisinin bir yudum i?mesi ve tad?n?n ?ok g?zel oldu?unu kontrol etmesidir.

- A?k her zaman ?p??mektir... ?p??mekten yoruldu?unuz zaman bile hala birlikte olmak ve ?ok konu?mak istersiniz. Benim annemle babam da b?yleler.

- A?k, sevgilimiz bir ?ey s?yl?yorsa y?lba?? hediyelerini a?may? bile b?rak?p onu dinlemektir.

- 'Senden nefret ediyorum' dedi?imiz birine ilerde a??k oluruz.

- A?k sar?lmakt?r... A?k ?p??mektir... A?k "hay?r" demektir.

- A?k sevgilimizin her ?eyini bildikten sonra bile onunla ?ok iyi arkada? olabilmektir.

- A?k kocam?z ?ok terliyken ve k?t? kokuyorken bile ona "Sen Bruce Willis'ten daha yak???kl?s?n" demektir.

- A?k, k?pe?inizi b?t?n g?n evde yaln?z b?raksan?z bile eve d?nd???n?zde size ko?up b?t?n surat?n?z? yalamas?d?r.

- A?k, Sevgililer G?n? kartlar?n?n ?zerinde yazan ?eyleri sevgilimize s?ylemek, ama ba?kalar?na s?ylerken yakalanmamakt?r.

- Birine a??ksan?z, kirpikleriniz hareket ettik?e g?zlerinizin i?inden y?ld?zlar ??kar.

- E?er a??k de?ilseniz "seni seviyorum"demeyin, ama ger?ekten a??ksan?z hep "seni seviyorum" deyin, hem a??ksan?z hem de "seni seviyorum" demiyorsan?z ?ok ay?p.
isyanbitmez
hepsini okumadım kısa aslında ama yine de okumadım. şu en büyüğü 10 yaşında olan çocuklar önceki hayatlarında felsefe okumuş gibiler en azından..........
YARGIÇ
isyanbitmez herhalde bu ilginç araştırma için çocuklara yazılmış kalıplar vermişler onlarda bunları söylemiş baksana ne kadar akıcı ve uzun cümleler arada çocukların takılıp düşündüklerine dair herhangi bir belirti dahi yok.
Ara
pesimistin_gözyaşı
nedim onlara bravo ben hala yanıtını bilemediğim bir soruyu onlar çok güzel anlatıyor
Ara
w00w
teknoloji bu işte Big Grin çocuklar da etkilenio tabi Big Grin
Ara
ManyaX_GirL
çok manyaq yaa..
acip hoşuma gitti haaa..
hele şu hiç yabancı gelmio yaa :
- Aşk birlikte yemeğe gittiğimiz zaman sevgilimizin kendi kızarmış patateslerini bizim tabağımıza koyması ve bizim tabağımızdan hiçbir şey almamasıdır.

alala nese Tongue
Ara
*melis*
çok hoş ya şu bilmişlerede bakın şeker şeyler ne de çok şey bilirlermiş öleBig Grin
Ara
CariSmaBoY
ManyaX_GirL Adlı Kullanıcıdan Alıntı:?ok manyaq yaa..
acip ho?uma gitti haaa..
hele ?u hi? yabanc? gelmio yaa :
- A?k birlikte yeme?e gitti?imiz zaman sevgilimizin kendi k?zarm?? patateslerini bizim taba??m?za koymas? ve bizim taba??m?zdan hi?bir ?ey almamas?d?r.

alala nese Tongue

Cidden yaff b?le bi durum bende hat?rl?yorum Big Grin
ama en son siz yiyemediniz die ald?m ben yaa Big GrinBig Grin
|-|akan
bu çok genel olağan bir durum galiba
Ara
sensizlik_ölüm
aferin onlara yauwwwSmileSmile
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ??te erke?in kad?ndan fark?! crazy_carsma 1 497 04-11-2022, Saat: 11:14 PM
Son Yorum: wildfang
  A?k Ya?mur DamLaLar?ndan YaLn?z ?ir Tan€si... €BeRimSin 5 569 04-07-2022, Saat: 12:43 PM
  biten bir a?k arkas?ndan........... bilgeis 7 583 04-02-2022, Saat: 11:05 AM
  Ve Ben Simdi Senin Hayat?ndan Gidiyorum! eRCi 1 350 03-31-2022, Saat: 12:42 PM
  0'ndan bana MaNeSiA 7 555 08-19-2009, Saat: 10:10 PM
Son Yorum: MaNeSiA

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 01:22 PM