:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dini Sohbetler
adyge55
evet haklısın insanların durumu ii ise bence elinden geldiğince fkir fukaraya yardımcı olmalı zaten yardımcı olunursa dünya bir başka güzel olur ne hırsızlık ne gasp nede birbirini kırma hatta adam öldürme bile olmaz huzur içinde insanlar dostça ve kardeşçe yaşarlar umarım insanlar en kısa zamanda bunun farkına varır ve yardıma muhtaç insanlara ellerini uzatır
Ara
TutkuM
o eskidenmiş zanginden alıp fakire vermek şimdi şnsanlar cimri olmuşlar kimse kimseye yardım bile etmiyor dinin emrettiği gibi yapılsa hem yardım severlik olacak hem sevabı alacak ama nerde banane deyip geçiyorlar kimsenin kimseye güvenci kalmamış
Ara
adyge55
halbuki insalar yardımlaşmanın yüce Rabbimin nezdinde ne kadar sevap olduğunun farkında deiller
Ara
TutkuM
evet ya farkında değiller yada işlerine gelmio insanlar öle bir olmuşki yardımlaşma yok herşey şimdilerde çıkarlar üstüne kuruluyor
Ara
adyge55
evet aynen katılıyorum dostluklar bile çıkar üzerine kuruluyor bu devirde birinin senden çıkarı varsa herşey yolunda fakat çıkarı kalmadığı anda yüzüne bile bakmıyor insanlar halbuki bu dünya imtihan dünyası insanoğlu işte bunun farkında deil
Ara
TutkuM
farkında olarak yaşansa zaten bence hiç kötülükler olmaz cinayetler olmaz yani kötüye dair hiçbirşey olmaz aslında kendimizden de kıyas biçmeliyiz biz ne kadarını yapıypruz ki?
Ara
adyge55
evet haklısın sibel önce insan kendine bakmalı sonra karşısındakini sınamalı mesela ben her zamn için derim imkanım olsada yardım muhtaçlara karınca kararınca bişey yapabilsem die ama herşey nasip ondan ötesi olmuyor yüce Rabbim birgün bizede bşeyler verirse imkanınım dahilinde elimden geldiğince yardım muhtaçlara yardım etmek isterim herşeyin hayırlısı Yüce Rabbimden umarım Rabbim herkesin gönlünce verir
Ara
TutkuM
amin murat manevi destek bile yeterli oluyor bazen ve Allah kimsyi yalnız bırakmasın
Ara
adyge55
amn zaten yalnızlık yüce Rabbime mahustur derler umarım yüce Rabbim kimseyi yalnız bırakmaz ve insanoğlu baış ve kardeşlik içinde yaşarlar
Ara
adyge55
bütün müslüman din aleminin kandilini kutlar hayırlara vesile olmasını temmenni ederim

bu mübarek gecede tüm müslüman kardeşlerimden herkes için dua etmesini rica ederim hayırlı kandiller
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dini Ekrankoruyucularİ leyla 4 557 04-12-2022, Saat: 11:56 AM
Son Yorum: wildfang
  Dini ProgramLar, E-KitaP, Ekran KoruyucuLar €BeRimSin 8 979 04-03-2022, Saat: 07:07 PM
  ♥ Dini Resimler♥ agirdelikanli 3 449 04-01-2022, Saat: 08:15 AM
  ?nizlemeli Dini Videolar... €BeRimSin 14 859 04-01-2022, Saat: 04:53 AM
  >>>>>Dini GifLer €BeRimSin 11 617 04-01-2022, Saat: 02:56 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 11:50 AM