:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
öz£ü¥ørµm §ëni ( M&? )
lazmurat
rh59wcau9.gifrh59wcau9.gifrh59wcau9.gif

normal660himg3581jt0.jpg

Özlemin Rengi Var mı?

Sana doğrultuyorum yönümü, yüreğimi Saçlarımı okşayan rüzgarlara, dipteki acılara, çığ düşmüş yollara Sensiz kalmayı kaldırmıyor yüreğim kar yüreklim, ölümüne özlüyorum seni. Hasretin yaktığı günlerle geçip gidiyor ömrüm.

Seninle bir sokak başında buluşmak, sarılmak, saçlarının kokusundan öpmek, sarılmak, doyasıya kucaklamak istiyorum

Ama sevgim ihanetlere yazılıyor, yetmiyor gücüm, yeniğim, çaresizim, acizim. Suya düşüyor anılar, ıslanıyor duygu tellerim, düzen tutmuyor saz Yine de ümitliyim, yine de ümidimi yitirmeden yaşıyorum

Ateşi sönmüş bir küldeyim, her yer karanlık; yalnız bırakılmış çöllere dönüyorum Dön artık gittiğin diyarlardan ey sevgili Yağmura hasret topraklar gibi çatlak çatlak dudaklarım. Çatlayan dudağım, susayan kalbim, gül kokan nefesine hasret

Gel, özlemde gül damlıyor, gülde özlem!.. Baktığım her kıyıda sevda kokuyor güller, ayrılıklar özlem kokuyor
Gel, nisan yağmuru gibi yağ üzerime, söndür içimdeki ayrılık ateşini Bil ki, sensiz hasretin ve acının yangınında kar yığını bir şarkıdır dudağımda zaman Bil ki, sensiz bir yanı mecnundur kıyılarımın bir yanı leyla Bir yanı Yusuftur kuyularımın bir yanı Züleyha Gel Allah aşkına yeter artık...

Ey sevgili aşk ehlinin sultanı, ey aşk iksiri, güzelliklerin yüreği, sevda mevsiminin en güzel iklimi gel artık. Yıllardır ki, yüreğimi sana rehin tutuyorum, sana saklıyorum içimin gizli yollarını.

Geniş ve yeşil çayırlar gibi seriyorum yüreğimi önüne ey kar gülüm, salkım söğütler gibi eğiyorum başımı önünde. Yürek tellerimde hasret ateşleri yakıp, yıllardır bu yangınla bekliyorum seni Gel Bir gün güneşin ardından, yağmuru içinden taşıyan bulutlar gibi gel çorak topraklarıma Gel artık ey çölleri cennete çeviren gül-i RaNa Bil ki, sabrımın son sınırındayım

Özlemin doruklarındayım, bir kanat uzaklığında gökyüzü. Oysa sen çok uzaklarda bir yerdesin biliyorum Belki İskoçya da, belki İngiltere de, belki hiç bir yerdesin Elimi uzatsam dokunamam Sesini özlesem duyamam Bil ki, her gece rüyalarımda sana geliyorum, gel demesende

Ah! neylersin kınalım, dağçiçeğim neylersin. Olan oldu işte ve olanın önüne geçilmiyor. Aradan uzun yıllar geçti, gözlerim uzaklarda, sanki hep çıkıp gelecekmişsin gibi yollara baktım

Her Ren nehrine baktığımda hep gözlerini anımsarım. Sevinçlerimizi, korkularımızı, acılarımızı anımsarım, umutlarımızı, umutsuzluklarımızı. Bir flim şeridi gibi geçer gözlerimin önünde hatıralar

Hatırlar mısın bilmem? Her gün bu saatlerde gelip hastahanenin önünde çıkışını beklerdim. Kapıda çıkar çıkmaz koşarak gelir sarılırdın bana. Kokunu taa ciğerlerimin uc noktasına çeker sıkıca sarılırdım. Yavaş derdin. Beni içine mi alacaksın Oysa elimde olsa seni alır yüreğimin içine koyar hiç bırakmazdım
Ama şimdi hiç çıkmıyorsun içimden, her defasında dünya başıma yıkılmış bir şekil de geçiyorum o kapının önünde

Her gece gözyaşımın şiirini yazıyorum, içimin acıdığını, içimin kanadığını çiziyorum, seni ölesiye sevdiğimi, özlediğimi söylemek bir anlam taşır mı? Özlemin rengi var mı? sarı mı, yeşil mi, mavi mi, kırmızı mı özlemin rengi?

Her akşam bir şiirde kanarsa insanın kalbi, bin acı gelip saplanırsa yüreğine, çığ gibi büyürse yalnızlığı, artık ne teselli edebilir ki

rh59wcau9.gifrh59wcau9.gifrh59wcau9.gif
:: CiMCiMe ::
Gel desem sana ....
Hiçbir şey sorma,hiçbir şey konuşma,sadece gel...
Gelir misin??
Hadi desem yada..??
Hiçbir şey sormadan yine benimle yürür müsün sonu belirsiz...??
Bakmasan,görmesen,duymasan beni günlerce...Aylarca belki....
Yine beni sever misin??
Gözden ırak olan gönülden uzak olurmuş derler ya..
Yanımda olup uzak olanlardansa,uzakta olup içimde olmayı becerebilir misin??

Aylar sonra,yıllar belki..
‘’Seni sevdim..Senden gelen iyi-kötü her şeyi sevdim.Ve hep seveceğim..’’
Diyebilir misin..??

Yanında otururken bile zaman zaman beni deli gibi özleyebilir misin??
Her ayrılışımızda sabaha,bir daha görememek korkusuyla delirir misin?
Her gelen telefonda ’ben’ diye irkilir misin sebepsiz..?
Beni her dakikana taşıyıp yaşamayı becerebilir misin??

Beni ,ben gibi sevebilir misin??
Delirsem bir gün..’’Canıımmm...’’ diye yine sarılabilir misin?
Kapris yapmak istesem...Yapsam hatta şımarıp,kalabalıklarda elimi tutabilir misin?

Hayat bir gün bana oynarsa,maskeleri yırtıp her yerimden,yine beni görebilir misin??
Ne şart ve konum olursa olsun,göz bebeklerimin hep aynı bakacağını bilebilir misin?

Ya da ben hayatla oynamaya kalkarsam bir gün nefesimden sıkılıp..
Yüz kilo olursam mesela... aynı tutkuyla bana bakabilir misin?
Kalkamasam bir gün koltuktan,tek ‘of ’ olmadan ,beni sevginle,şefkatinle,ekmeğinle doyurabilir misin??

Sekiz sevdiğimi kaybetsem,yüz gün ağlasam,iki yüz gün sussam,sabırla yanımda durabilir misin??

Ölsem bir gün,yaşadığın her gün için benimle, ’bir saniyesi için bile pişman değilim’ diyebilir misin?

Sevgilim ol diyorsun bana.....
Sen bu sevgiyi kaldırabilir misin??
Ara
sudenaz
ellrıne saglıkTongue
Ara
lazmurat
sagol var olunnnnnnnn
Ara
_PESİMİST_
Emeğine Sağlik Murat çok Hoş Olmuş Smile
Ara