:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Önder: "Kaptanlığa hazırım"
CReATuRE
OnderTuraci.jpg

Fenerbahçeli futbolcu Önder Turacı, kaptanlığın kendisi için zor bir görev olmayacağını, verilmesi halinde bu göreve hazır olduğunu söyledi. Samandıra'daki tesislerde antrenmandan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Önder, Avusturya kampında Schwadorf ile yapılan hazırlık maçında sahaya kaptan olarak çıkması hatırlatılarak yöneltilen, ''Kaptanlık verilirse nasıl bir kaptan olursun'' sorusuna, ''Fenerbahçe gibi büyük bir camiada kaptan olmak büyük mutluluk verici bir şey. Aramızda en eski Semih. Sakatlandıktan sonra hocam bana görev verdi. Şimdi Alex geldi. Daha sonra Lugano gelecek. O da geldikten sonra oturup hep beraber karar vereceğiz'' diye yanıt verdi.

Önder bu göreve hazır olup olmadığı sorusunu ise ''Tabii ki kaptanlık zor bir şey değil. Biraz fark ediyor, büyük bir sorumluluk. Ben hazırım. Alex de olabilir, ben de olabilirim'' şeklinde yanıtladı.

Takım kaptanının Türk veya yabancı olmasının nasıl bir fark yaratacağı sorusu üzerine de Önder, ''Bence yerli veya yabancı olması fark etmez. Hep birlikte oturup takım olarak hocamızla beraber 3 tane kaptan seçeceğiz. Lugano geldikten sonra seçeceğiz'' dedi.

Önder, bir soru üzerine de kaptanlık görevinin Roberto Carlos'a verilmesi halinde takım içinde bir problem olmayacağını ifade etti.

''SÜPER KUPA'YI ALACAÄžIMIZA İNANIYORUM''
Sarı-lacivertli futbolcu, Beşiktaş ile yapacakları Süper Kupa maçı için en iyi şekilde hazırlandıklarını belirterek, ''İnşallah Süper Kupa'yı alıp geleceğimize inanıyorum'' dedi.

Kupa için ellerinden gelen en iyi mücadeleyi ortaya koyacaklarını belirten Önder, ''Herkes iddialı, ama bizim alacağımıza inanıyorum'' dedi.

''ROBERTO CARLOS'TAN TAKIM OLARAK ÇOK ŞEY ÖÄžRENECEÄžİZ''
Önder, Roberto Carlos ile birlikte oynamanın mutluluk verici olduğunu belirterek, ''Carlos büyük bir oyuncu, onu herkes biliyor. Ondan takım olarak çok şeyler öğreneceğimize inanıyorum. Aramızda olduğu için çok mutluyuz'' diye konuştu.

Şu ana kadar yaptıkları çalışmalardan teknik direktör Zico'nun çok memnun olduğunu, ancak hazırlık döneminin henüz bitmediğini vurgulayan Önder, ''Avusturya'daki programa aynı şekilde burada da devam ediyoruz. Uzun bir maraton bizi bekliyor. Her zaman ki gibi zor olacak'' şeklinde konuştu.

Teknik direktör Zico'nun, stoper isteği hatırlatılarak yöneltilen, ''Fenerbahçe'nin savunma kurgusunda bir açığı mı var? Çaykur Rizesporlu Yasin Çakmak da gündemde...'' sorusuna Önder, ''Buna yönetim ve hoca karar verir. Benimle ilgili bir şey yok. Öyle düşünüyorsa öyledir. Takımın iyiliği içindir. O da gelirse buyurur gelir, problem değil'' yanıtı verdi.

''BENİM İÇİN BÜYÜK BİR YARA...''
Önder, (A) Milli Futbol Takımı'nda forma giyememesiyle ilgili soruya verdiği yanıtta, ''Tabii ki benim için büyük bir yara'' dedi.

Yeni sezonda Şampiyonlar Ligi'nde başarılı sonuçlar elde etmek istediğini de anlatan Önder, ''Bunun için kadro bence yeterli. Yeni arkadaşlarımız uyum sağladı. Onların da hocamız görev verirse ellerinden geldiği şekilde görev yapacağına inanıyorum. Her şey takımın iyiliği için'' şeklinde konuştu.

Önder, Galatasaray ve Beşiktaş'ın önemli transferler yaptığı hatırlatılarak yöneltilen, ''Fenerbahçe'yi en çok kim zorlar'' sorusunu ise ''Hiç belli olmaz. Her şey ortada. Geçen sezon Vestel Manisaspor sezon başında liderdi. Lig başlasın bakarız'' diye yanıtladı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Önder'den Alkmaar'a gözdağı! Ñ•qρα кJмя 1 322 04-11-2022, Saat: 08:20 AM
Son Yorum: wildfang

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-14-2024, 02:48 AM