:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangi Şehrin Sensizliği Var..?
ROSE
Kocaman açılmıştı gözleri, kocaman bakıyordu ufka doğru. Belki çok sevdiği bir şarkı geçiyordu aklından…

“Hani o bırakıp giderken seni..”

Belki de gitmeyi özlemişti yine, nereye olursa… Gittikçe sensizleşecekti yüreği sanki. Gittikçe azalacaktı içindeki sen. Gittikçe boşverecekti sanki, giderek rahatlatacaktı kendini… Gitmek iyi gelecekti içinde çözemediği herşeye… Bilse ki, bilmediği ne çok şey var..

Deniz kenarında kahvaltı yapıyorduk. İçim dışım denize hasret, ayrılmıyordum kıyısından ve dönüp dedim ki; “Kötü olan her ne ise, işte şu suya baktığında değişir bir anda, çözülür. Ne kadar şanslısınız!” Alaycı bir gülümseme ya da bazı şeyleri ne kadar basite indirgediğimi ima eden bir tavırla: “O kadar kolay değil işte! Öyle içine çeker ki, derinlerine, boğulursun.” dedi.

Konuşurken unuttuğu, unutup da konuştuğu çok şey, umutsuzluğu çağrıştırıyordu kendiliğinden. Neyi aradığını bilmeden geçirilen zamanlar ve nereye ulaşmak istediğini bilmeden çıkılan yollar… Rastlantılarla şekillenen bir yaşama biçimi… Nereye kadar?

Kendisinin de henüz yetmediği bir sürü soru ve cevapla doluyken dünyası, ne kadarıyla başedebilirdi karşısına aldığı bütün düşüncelerin ve nasıl mutlu olurdu kendi olmaktan…

Yapıp yapamamaktan, olup olamamaktan emin olamadığı herşeyin yüküyle kısıtlamıştı kendini ve bu noktada, sence bir değişimi kolay kabullenemezdi, anlamalısın. Oysa sen onun hayatının en ince ayrıntısıydın, kendi kendineliğinden bir vazgeçiştin. Bir karardın herşeyden önce, başkaydın…

Gidiyordu, gittiğini sanıyordu da, nerede yok olacaktın sen, biliyor muydu? Biliyor muydu hangi şehirde kurtulacaktı senden? Bilmedikleri doldurabilecek miydi konuşmalarının arasında kalan sessizliği? Arkasında bıraktığı kendisiydi belki de, başedemediği tarafıydı ruhunun ve altedemediği bir acemilikti yaşama karşı tek başına…

Hem sıradan olmak ve hem de sıradanlığı eleştirecek kadar ayrıcalıklı olmak nasıldı ki? Nasıl bir şeydi ve sen bu konuda bir türlü yetişemiyordun ona? Yetişemiyordun ondaki uzaklıklara ve belki de anlamıyordun onun uzağı ne? O gidiyordu, gitti de.. Belki senden gitti ama ne farkeder, sensizlik nerde var, hangi şehrin sensizliği var..?
Ara
ÐŽeşaren
TesekkürLer Gülüm benim ..

Deniz kenarında kahvaltı yapıyorduk. İçim dışım denize hasret, ayrılmıyordum kıyısından ve dönüp dedim ki; “Kötü olan her ne ise, işte şu suya baktığında değişir bir anda, çözülür. Ne kadar şanslısınız!” Alaycı bir gülümseme ya da bazı şeyleri ne kadar basite indirgediğimi ima eden bir tavırla: “O kadar kolay değil işte! Öyle içine çeker ki, derinlerine, boğulursun.” dedi.

Farkina varmadan dalip gidersin..

Yüregine saglik Canim..
Esen Kal ..
Ara
ROSE
Ben teşekkür ederim canımsın sağolasın Smile
Ara
:: CiMCiMe ::
Belki de gitmeyi özlemişti yine, nereye olursa… Gittikçe sensizleşecekti yüreği sanki. Gittikçe azalacaktı içindeki sen. Gittikçe boşverecekti sanki, giderek rahatlatacaktı kendini… Gitmek iyi gelecekti içinde çözemediği herşeye… Bilse ki, bilmediği ne çok şey var..

yüreğine sağlık...
Ara
ÇiLeK
s7mc4.png

....HERŞEY SENSİN....

Ben küçücük bir tohumken ellerinde
Sen verdin bana hayat kocaman yüreğinde
Dünyalara sığmayacak sevgin şimdi içimde
Büyüdü günden güne, ben yaşarken teninde.

Cennet gülleri sensin, sen kanatsız meleksin
Sen güzelliğiyle dünyaya renk verensin
Sen sırma saçlarında yıldızlar gizlenensin
Dile gelse mısralar,en güzel şiir sensin

Tüm renklere hayat veren ilahi bir resimsin
Sen gökyüzüne rengini bahşedensin
Ay ışığı gözlerinle geceme umut verensin
Sussun sesleri şimdi hayarın,senin şarkın dinlensin....

tşklerr bitanemmm çook güzeldii o eşsiz yüreginee sonsuzz mutluluklarrrr herşeyimmmSmile
Ara
Qetesh
yüreğine sağlık çok güzelSmile
Ara
ROSE
:: CiMCiMe :: Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Belki de gitmeyi özlemişti yine, nereye olursa… Gittikçe sensizleşecekti yüreği sanki. Gittikçe azalacaktı içindeki sen. Gittikçe boşverecekti sanki, giderek rahatlatacaktı kendini… Gitmek iyi gelecekti içinde çözemediği herşeye… Bilse ki, bilmediği ne çok şey var..

yüreğine sağlık...
Teşekkür ederim CİMCİME Smile
Ara
ROSE
ÇiLeK Adlı Kullanıcıdan Alıntı:s7mc4.png

....HERŞEY SENSİN....

Ben küçücük bir tohumken ellerinde
Sen verdin bana hayat kocaman yüreğinde
Dünyalara sığmayacak sevgin şimdi içimde
Büyüdü günden güne, ben yaşarken teninde.

Cennet gülleri sensin, sen kanatsız meleksin
Sen güzelliğiyle dünyaya renk verensin
Sen sırma saçlarında yıldızlar gizlenensin
Dile gelse mısralar,en güzel şiir sensin

Tüm renklere hayat veren ilahi bir resimsin
Sen gökyüzüne rengini bahşedensin
Ay ışığı gözlerinle geceme umut verensin
Sussun sesleri şimdi hayarın,senin şarkın dinlensin....

tşklerr bitanemmm çook güzeldii o eşsiz yüreginee sonsuzz mutluluklarrrr herşeyimmmSmile
Bİ tane olan sensin benim gözümde ben teşekkür ederim bu güzel şiir için canım benimSmile
Ara
ROSE
Qetesh Adlı Kullanıcıdan Alıntı:yüreğine sağlık çok güzelSmile
Teşekkür ederim sağolasın arkadaşım Smile Beğendiğine sevindim Wink
Ara
jackal beyi
bakın benim canım ablama neler de yazarmış neler ablacık eline koluna yüreğine sağlık bitane rose bir başka yok
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sensizliği Dinliyorum !!!! ROSE 6 403 04-14-2022, Saat: 08:13 AM
Son Yorum: wildfang
  Hangi Kitapta Yaziyo Bu .. lugano 2 258 04-12-2022, Saat: 12:30 PM
  G?ne?i Hangi G?zle Seyrettiniz ? ROSE 1 300 04-05-2022, Saat: 11:29 AM
  Kelimelere Sığdıramam Sensizliği! acemhe 3 455 06-10-2011, Saat: 11:39 PM
Son Yorum: acemhe
  Kim Bilir Hangi Yüreğin Mutluluğu Olacak Adın ... MeLeksi 3 575 05-17-2011, Saat: 11:58 AM
Son Yorum: history

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-26-2024, 09:06 PM