:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kim???iz........
toxique_lierre&b.b.k
1093222976ask20.jpg
[b]Pulsuz Adressiz Kimsesiz Sevda Mektuplar?[/b]

?brahim ?APAN*
1
“Beni neden yaln?z b?rakt?n ya?arken ta??nmaz y?klerin alt?nda ezik”
Karanl?k gecelerde senin hayalinle dertle?ir dururum. Bitmez hasretinle. Hayk?rmak istiyorum beni yakan ?zleminle. D?n ya?ayal?m sonsuz sevimizle. Neden diyorum bize verilen ceza... Hayret bizim mi bu h?zzam sevda... Kader demeyelim. Senin ve benim hata. D?n, hediye edelim seni ve beni a?k?m?za. D?n, mutlulu?a ko?al?m, gelecek uzun y?llara.
“Beni neden yaln?z b?rakt?n ya?arken ta??nmaz y?klerin alt?nda ezik”
2
“Ertelenmez ?zlemlere d??t?m.”
Hani unuturdum seni... Zaman her ?eyi silerdi hani... Yalan... Unutamad?m seni. Silemedim nemli g?zlerimden. Unutamad?m. H?l? senin kokun var her yerde. Ta?, toprak kederli. Uzun geceler matem tutar senin i?in. Sensiz isyan. Sensiz feryat. Sensiz kah?r. Sensiz ?l?m. ??te sensiz s?ren hayat bu.
“Ertelenmez ?zlemlere d??t?m.”
3
“T??lardan d?k?ld? g?z ya?? gibi
?nce bir h?z?nle yand? ak?am.”
E?siz bedenini g?rd???m an, kalbim yerinden ??karcas?na her an f?rlayacak gibi oluyor, nafile. Nafile, g?zlerim g?rse bile, g?nl?m dinmiyor, konu?mak, sitem etmek, anlatmak istiyorum. Dudaklar?nla bulu?mak, g?zlerine bak?p dalmak ve seni seyretmek benim i?in ??z?md?. Yine nafile, g?nl?m dinmiyor. So?uk, kasvetli karl? gecelerinde Tatvan’?n. H???rt?l? bembeyaz karlar?n alt?nda sana ula?may? arzuluyorum. Ellerim cebimde, g?zlerim g?kte. Kalbim sadece sende. Y?ld?zlar? seyrediyorum. Benim i?in ?ok azd? onlar. Sana olan sevgim kadar ?ok ve parlak de?ildiler. Gitmiyordum. Yaln?zd?m. Onlar bana yetmiyordu. Ellerimi ovu?turup, seni and?m. Seni d???nd?m d???nd?m...??imde uzun ve ac? bir s?z? duydum. Umutsuzdum, sensizdim, yoktun. Varl???n?n verdi?i s?cakl?k, ne?e dolu kahkahalar yoktu. Tutu?an, korla?an kalp ate?im vard?. ?zledim, hasretim...Hayk?r?yordum. Deli gibi ko?uyor, r?zgara, kara, so?u?a va ayr?l??a k?zg?nd?m. G?zlerimden akan ya?lar, umutsuzca yere d??erken, kalbim s?zl?yordu. Yoktun yan?mda. Yoktun.
“T??lardan d?k?ld? g?z ya?? gibi
?nce bir h?z?nle yand? ak?am.”
4
“Bu gece y?ld?zlara bakt?m hep
Sen de bakars?n belki.”
Sevdam vard? salk?m sa?ak. ?l?m?ne sevmi?tim. G?zlerin barut, bak??lar?n ate?ti. Birden patlad? g?nl?me. Ruhsats?z tabanca gibidir y?re?im. Firar?yim... Dakika dakika Yoklu?u kaynat?yorum y?re?imde. Sevgim sevgin, sevgin sevgimiz olmal?yd?, olacak da.
G?zlerim art?k ya?s?z a?l?yor. Uykular?m? ela g?zlerine b?rakt?m. Kapatma kirpiklerini, uykular?m? kollar?na b?rakt?m, b?rakma koynunda sabahlas?n.
Sevi?melerimiz olmad? sabaha kadar. Doyuncaya kadar sevi?ip, b?t?n aylar? silmeliydik, on ???nc? ay bizim olacak...
“Bu gece y?ld?zlara bakt?m hep
Sen de bakars?n belki.”
5
“?zlemlere ?ekilen g?nler h?zne d?n??t?.”
Adam kendini ar?yordu kay?p ilanlar?nda. Bir sarho? ge?mi?ini, bir sevdal? Mecnun olmu?, Leyla’s?n? ar?yordu. Ben de ben i?inde seni. Sevdam?z ah sevdam?z. Korkuyla sabahl?yoruz geceleri. Kalbimi kaybetmemek i?in. Ve senin yaln?zl???n? emdi?ini yudum yudum. Ve beni d???nd???n? g?nler geceler boyu. Uyku girmez g?zlerime, girse de uyuyamam!...
“?zlemlere ?ekilen g?nler h?zne d?n??t?.”
6
“Hangi h??k?r?klar ula?acak sana
Boynuma inciler gibi ast???m g?zya?lar?m?.”
Geceler sa??l?r hoyrat ?ilelerle y?re?ime. Dudaklar?mda titreyen isminin heceleri. Yaln?zl?k iki ucu keskin b??ak. A?z?m?n i?i zehir, sigara dumanlar? sarho?, gebeli?i uzad? bitmez g?nlerin. ?iddeti, yaln?zl???m?n ?iddetine denk. Uykusuzluk seninle ho?, soluyorum dem dem...Tutsakla??yorum isminin her bir harifine.
“Hangi h??k?r?klar ula?acak sana
Boynuma inciler gibi ast???m g?zya?lar?m?.”
7
“Hem varl???na a?lar?m hem yoklu?una sen varken”
G?nler ac?mas?z hastal??a tutulmu?. Bu ac?lar b?yle s?r?p gitmeyecek biliyorum. Umudumu yitirmedim, daha g?n k?r?nt?lar?ndan. Sevdalar ac? y?kl?yse g?zeldir, bilmezsin. A??p gelmeli; da?lardan, ovalardan...Sonbahar bitti. ??p??ler s?p?r?p att? kuru yapraklar?. G?zya??md?r ?imdi sana uzak g?r?nen d?nyamdan.
Her ?ey yar?m kalabilir. Resim, ?m?r, mevsimler, ?zlemler, bekleyi?ler. Vurgun yemi? g?nl?m, yar?m kalan sevdandan ayr? kal?rsa inan ?l?r?m. Ne mi yapmal?s?n?... Gel, yar?m kalan sevdam? tamamla. Meyve versin sevgimiz. ?i?ek a?s?n. Miski amber koksun odam?z.
8
“Kara bir bulut kadar kederliyim”
T?t?ns? ak?amlardan gelip, t?t?ns? ak?malara veda ediyorsun. Hava, yorgun yorgun g?l?ms?yor. Belki beni d???n?yor olacaks?n, yaln?zl???n? payla?t???n zaman. Birden hat?ralar?n? bir zil sesi duyacak ve b?lecek. Derslere girip ??kacaks?n. Bizim sevgimiz hi? ucuz de?il, olmayacak da.
Kilometreler engel de?il sevgimize. Doluyum. Yararl?y?m. Sevdal?y?m. Vurgunum. G?zlerin g?zlerimde yan?yor. Bu yanmaya ayr?l?k, bu yanmaya ayr?l?k ismini verdim. Kavu?mam?z? bekliyor g?nler, geceler. Ge?se de zaman uykulu uykusuz.
“Kara bir bulut kadar kederliyim”
9
“Belki de hayat bir s?cak yatakt?r.”
Duvarlar neden suskun, neden konu?muyor? Gel sevdam?n direnci, hayat her g?n k?rk?t?k sarho?. O g?zlerden zoraki ayr?l?klar? da ya?ad?m. ?imdiki ayr?l?k zoraki de?il. Gel art?k yata??m so?uk.
Solgun bir k?rm?z? gece lambas?. Ev ??r?l??plak. Yata??m so?uk. Ve ben zilzurna sarho?um sevginden.
“Belki de hayat bir s?cak yatakt?r.”
10
“?kimizin adresi ayn? olsayd?.”
Eledim t?m kelimeleri s?zl?kten. Sevdam?n b?y?kl???n? anlatabilmek i?in son noktada kala kala seni seviyorum demek kald?.
“?kimizin adresi ayn? olsayd?.”
Son perde.
Ve
?stedi?imiz tarihte, istedi?imiz yerde, istedi?imiz zamanda bulu?mak ?zere.
Sana, ho??akal demeyece?im...
Ara
toxique_lierre&b.b.k
Mon%20amour.gif
Ara
Emy
Bunlar çok mu muhteşem yoksa ben mi abartıyorum. Çok beğendim ya; ellerine sağlık hele girişteki not; bitirdi beni.
Ara
MasaL_perisi
Teşekürler...
Gerçekten de çok güzel ve anlamlı...
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-30-2024, 11:45 PM