:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bunları
CaNaT
Bunları Biliyormuydunuz ?

• Ünlü besteci Beethoven'in son bestesini, sağır olarak yaptığını...
• İbni Sina'nın göz ameliyatı yaptığını...
• Paris'teki Versailles Sarayı'nın 1300 odası olduğunu ve hiç tuvaletinin olmadığını...
• Bir çift sineğin sadece nisan-mayıs aylarında bıraktıkları yumurtaların tamamından sinek çıksa idi,dünyayı 14 metre kalınlığında bir sinek tabakası kaplayacağını...
• Eyfel kulesinin yapımında toplam 6400 ton ağırlığında 18.100 adet demir parçası kullanıldığını...
• Süleymaniye camiinin 4 minaresi olmasının sebebinin,Kanuni' nin İstanbul'un fethinden sonraki dördüncü padişah; bu dört minaredeki on şerefenin de Osmanlının onuncu padişahı olduğunun bir işareti anlamına geldiğini...
• Bir insandaki toplam damar uzunluğunun 150 bin km. ve dünya ile güneş arasındaki mesafenin de 150 milyon km. olduğunu...
• Bir futbolcunun topa her kafa vuruşunda, beyninden 1000(bin) hücrenin öldüğünü...
• Ortalama bir insanda 30.000-100.000 adet saç olduğunu, hergün yaklaşık 100 tanesinin döküldüğünü...
• İnsan vücudunun her 7 yılda -ölen hücrelerin yerine yenisi gelerek tamamen yenilendiğini...
• Amerikan halkının %60'ının ülkelerini, dünya haritasında bulamadıklarını...
• Dünyaya her yıl düşen yağış miktarının eşit olduğunu...
• Beşiktaş kulübünün kuruluşundaki Kırmızı-Beyaz renklerinin, Başkan savaşındaki malubiyetten sonra Siyah-Beyaz olarak değiştirildiğini...
• Galatasaray kulübünden, yıllar önce bir grubun ayrılıp 'Güneşspor' u kurduğunu...
• Fenerbahçe Kulübünün ilk adının 'Siyah Çoraplılar' olduğunu..
Ara
deryalım
vallahi bilmiyodum ama saol sayende ögrendim ercan...Smile
Ara
Qetesh
içinden bi kaçtanesine pek inanasım gelmedi...
Ara
Gulguzeliii
ben bazılarını bılıyodum ama sayende dıgerlerınıde ogrendım tesekkurler...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bunları Biliyormusunuz?? MaSaL 0 450 01-14-2010, Saat: 03:03 AM
Son Yorum: MaSaL
  Bunları biliyormuyuz.. CaNaT 2 516 12-29-2009, Saat: 10:24 AM
Son Yorum: Qetesh
  bunları biliyormuydunuz KHEOPS 6 561 12-08-2007, Saat: 12:23 PM
Son Yorum: ipekk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-10-2024, 10:10 AM