:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mehmetçiğe Bir Mektup,Bir Bayrak . . .
DarkLady
Aşağıda okuyacağınız konu alıntıdır internette gezerken gördüm sizler geldiniz aklıma nasıl olsa dedim Duygusuz.com da ki dostlarımız duyarlı ve vatansever kardeşlerimiz yeterli ilgiyi göreceği için bende alıntı yaptım ve yazıyı buraya getirdim ilk önce aşağıdaki yazıyı bir okuyun karar verirseniz mektup yazmaya mektuplarınızı yazın ve postalayın isim olarak yanlızca MEHMETÇİK yazıyoruz aşağıdaki adreslerden birinide yazıyoruz isterseniz yazdığınız mektuplarınızı burdan bizlerlede paylaşabilirsiniz haydi yazıyı okuyun ve mektuplarınızı yazmaya başlayın . . .

"MEHMETÇİÄžE BİR MEKTUP, BİR BAYRAK"

"Ne Mutlu Türküm" diyen sevgili kardeşlerim,

Ben bir TSK mensubuyum, son günlerde artan terör olayları hepimizi etkilediği gibi bizleri de çok derinden etkiliyor. Özellikle mevcut hükümetin duyarsız davranışları, gerekli yasal düzenlemeleri muhtemelen bilinçli olarak yapmamaları, yeterli ve organize bir kamuoyu desteğinin olmaması, İç Güvenlik Harekatında halen görev yapan Mehmetçikleri bizlerden daha fazla etkiliyordur. Buna eminim. Çünkü benzer duyguları yıllar önce bizler de yaşadık.

Bizler sıcak evlerimizde oturup siyasi tartışmalar, seçim hazırlıkları ile meşgul olurken; onbinlerce Mehmetçik,

gecenin karanlığı ve soğuğunda,

karlı buzlu dağlarda, tepelerde,

daracık keçi yolarında,

sırtlarında ortalama 30-35 kg. teçhizatla,

elleri tetikte,

dağ bayır demeden,

her an ölüme hazır olarak,

emperyalistlerin, "vatanımızı bölmekle görevlendirdiği" teröristlerin peşinde koşuyor.

Bu çocukların manevi desteğe şiddetle ihtiyaçları var.

Her şehidin; ailesine şehit olmadan önce söylediği, yazdığı, "şehit olma ihtimali"nden bahseden konuşmalar… şiirler… helalleşmeler…

Aslında bölgedeki hemen hemen bütün mehmetçiklerin bu manevi desteği; hiç olmazsa kendi yakınlarından sağlama ihtiyacının, manevi destek arayışının tezahürleridir.

İç Güvenlik Harekat alanında görev yapan hemen her askerin;

bir şiir defteri,

bir günlüğü,

evlerine yazılan mektuplarda bazen hayali çatışma anıları… vardı.

O zamanlar biz genç subaylara bunlar garip gelir, bazen de kızardık… Ama şimdi bunun sebebini çok daha iyi anlıyorum:

Mehmetçik Türk Milletini yanında görmek için, desteğini hissetmek için, manevi gücünü arttırmak için, kendince bir yöntem geliştirmiş...

Mehmedimiz aslında çok mütevazidir.

Komutanlarının yazıp evlerine gönderdiği bir takdir yazısı, silah arkadaşları ve komutanları ile birlikte çektirdiği bir fotoğraf, bir komando andı içmek, "sen Türk komandosusun !" denmesi bile onlara çok büyük bir güç vermekteydi.

Bu gün işleri daha zor, sözde milliyetçi geçinenler(HAİNLER) tarafından oluşturulmuş bir kısım medya var.

Türk Halkının sağlayacağı manevi desteğin iyi bir organizasyon ile gerçekleştirilebileceğini düşünüyorum.

Böyle bir organizasyonun; ancak sizin gibi vatanını milletini seven kişiler tarafından yapılabileceğine inanıyorum.

Mevcut durumda TSK tarafından terhis olan askerlere sadece yasal mevzuat çerçevesinde bir terhis veya üstün başarı terhis belgesi verilir ve bu yoğunluk içersinde birlik komutanları yapabilirler ise ailelere çeşitli takdir, teşekkür belgeleri gönderirler.

Bu kapsamda bizler ne yapabiliriz.

1. Her Mehmetçiğe bir mektup

2. Her Mehmetçiğe bir Türk Bayrağı

Oturalım, elimize kağıt kalemi alalım; oğlumuza, kardeşimize, sevdiğimize neler söylemek istiyor isek, duygularımızı kağıda dökelim, ekine bir bayrak koyalım ve askeri birlik adreslerine gönderelim

"MEHMETÇİÄžE BİR MEKTUP, BİR BAYRAK !"

Kampanyamızın adı bu olabilir.

Bildiğimiz askeri birlik adreslerine, askerlik şubelerine, il jandarma komutanlıklarına, yakınlarımıza, tanıdıklarımıza hiç olmazsa bir mektup gönderelim.

"MEHMEDİM ! BAYRAÄžIM SANA EMANET... " diyelim.

Zarfın üzerine adres olarak sadece "MEHMETÇİK" yazacagiz. Altına da adresini ilâve edeceğiz.

Gittiği adreste, mektuplarımız sıra ile komutanları tarafından askerlere dağıtılsın. Eminim ki dağıtılacaktır da… Ben bazı adresleri aşağıda vereceğim. Değişik adresleri bilenler, herkesin katılmasını isteyenler, bildikleri başkaca "birlik, kıta, bölük" vb. adresleri eklesin ve bu çağrıyı birbirlerine iletsin.

Türk Milletini yaninda gormek isteyen Mehmetciğe bundan güzel manevi destek olmaz.

EMPERYALİZME KARŞI İLK KURTULUŞ SAVAŞINI BAŞARIYA ULAŞTIRAN BÜYÜK MİLLETİME MİNNET DUYGULARI İLE SAYGILARIMI SUNUYORUM.

GÜN; YÜCE TÜRK MİLLETİNİN BİRLİK VE BERABERLİÄžİNİ KANITLAMA GÜNÜDÜR…

İşte bazı adresler !

NO
KOMUTANLIK
MEKTUBUN GİDECEÄžİ ADRES

1
Komando Tugay Komutanligi
ZİNCİRDERE - KAYSERİ

2
BOLU

3
SİİRT

4
TUNCELİ

5
Dag ve Komando Tug. K.ligi
HAKKARİ

6
23 .Jandarma Sinir Tumen K.ligi
ŞIRNAK

7
Jandarma Komando Tabur K.ligi
HOZAT - TUNCELİ

8
Jandarma Ozel Harekat Grup. K.ligi
TUNCELİ

9
51.Motorize. Piyade Tugay K.ligi
HOZAT - TUNCELİ

10
Ic Guvenlik A.K.ligi
LİÄžİ - BİNGÖL

11
Ic Guvenlik Tugay Komutanligi
ŞIRNAK

12
Piyade Tugay Komutanligi
ERCİŞ - VAN

13
Dag. Komd. Tug. Ic. Guv. Tb. K.ligi
YÜKSEKOVA - HAKKARİ

14
Motorize Piyade Tug.ayı
BİNGÖL

15
Ic Guvenlik Tugay Komutanligi
ADAKLI - BİNGÖL

16
Motorize Piyade Tug.ayı
LİCE

17
Motorize Piyade Tug.ayı
SİLOPİ

18
Motorize Piyade Tug.ayı
SARIKAMIŞ

Dostlar,

Sırtında 30 kiloluk yük, elinde silahıyla, gece gündüz dağlarda nöbet tutan, emperyalistlerin sinsi ve hain planlarına karşı, ölümü göze alan bu evlatlar hepimizin...

Bu günlerde yanlarında olmayacağız da, ne zaman olacağız.

Onlar bizim çocuklarımız !

Gencecik… fidan gibi… kıyamadığımız...

Bizler için,

bu vatan için,

gecenin ayazında,

güneşin kavurucu sıcağında,

sınır boylarında görevdeler.

Adını bilmediğimiz, yüzünü görmediğimiz çocuklarımıza, dinlenme anlarında, mektuplarımızla yoldaş olalım, destek olalım, moral verelim, yazdığımız cümlelerin içine sevgimizi, minnetlerimizi, dualarımızı yerleştirelim...

Sevgili dostlar bu güzel çağrıyı ulaşabildiğim her yere yollamaya çalışacağım. Lütfen sizlerde destek veriniz ve bir Mehmedimize mektup yazınız:

"Mehmedim! Bayrağım Sana Emanet !..."

ONLARA CANIMIZ FEDA

NE MUTLU BANA BEN TÜRKÜM

HATTI MÜDAFA YOKTUR SATHI MÜDAFA VARDIR . . .
Ara
MasaL_perisi
Duyarlılığın için Teşekürler Diddy
Anlamlı bir paylaşım
Yüreğine sağlık
Ara
ÐŽeşaren
Cok tesekkürLer Canim...

Bende adres verebiLirim, yanliz suan evde degiLim. Evde oLdugunda mutLaka adres araya ekLeyecem...
DuyarLiLigin icin tesekkürLer

GüzeL bi payLasim gercekten...
Ara
Qetesh
[COLOR="Indigo"]tşkler kardeş....
bizim için kendi canını hiçe sayan mehmetçiklerimizede sevgiler...
[/COLOR]
Ara
DarkLady
[b]MasaL_perisi ve SevDa YürekLi sağolun gerçekten beklediğim kişilerin duyarlı olması çok güzel...
Bu Vatan Bizim Ve Ne Olur Bir Parçada Olsa Elimizden Ne Geliyorsa Yapalım....
Teşekkürler Arkadaşlar...
[/b]
Ara
DarkLady
Qetesh Adlı Kullanıcıdan Alıntı:tşkler kardeş....
bizim için kendi canını hiçe sayan mehmetçiklerimizede sevgiler...

Qetesh Sanada Teşekkür Ederim .....
Ara
ÐŽeşaren
ORMANARDI KARAKOL KOMUTANLIGI
ERUH/SIIRT

Ev'e geLdim hemen yazdim adresi, dedigim gibiWink
TesekkürLer...
Ara
Leader
girlTalk_01.gif
eRCi
[YT]ZUYVLvv1RYk[/YT]
DarkLady
Off ya Erci Mahvettin beni inanılmaz duygulandım sağol paylaştığın için....
Allah Vatani Görevini Yapan Tüm Askerlerimiz Korusun ....
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 05:37 AM