:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siz Olsanız Ne Yapardınız veya birşey yaparmıydınız...
latribude
Gece yatağa yattığınızda ağlayarak ALLAH'ım zarar göreceksem benim duygularımı al diyen birini gördünüz mü?

24 yaşında bir gencim.Bugüne kadar hiç mutlu olmayı beceremedim.Şu anda bir kızdan hoşlanıyorum.Hoşlanmayıda geçtim ona acaip alıştım.Hani iki insan hep aynı şeyi düşünür birinin söylediği diğerininde duygusu olur ya aynen öyle. Ailelerimizde birbirini çok eskiden beri tanıyor.ilk başlarda sadece bir arkadaş gibi konuşuyorduk.sonra zamanla alıştım.oda bana bunu söyledi.

Ama bi sorun var kafam çok karışık diyor sürekli.Karar veremiyorum diyor hiçbirşeye.Hayatımda hiç mutlu olmayı beceremediğim ve sadece evlenip mutlu olmak istediğim kimseyle oyun oynamak istemediğim için bu kıza evlilikten söz etmeye başladığımda çok acaibine gitti.Bana birsürü şey var olamaz ki dedi.En önemlisi ise sen benden küçüksün dedi.Neden çoğu çevrelerde erkeğin kadından küçük olması sorun yaratır.Yadırganır hiç anlamam.Bunu söylediğimde öyle bir tepki verdiki anlatamam hayır olamaz şekilde.Sanki benim ondan küçük olmam bazı şeylere engelmiş gibi.Birde üstelik bunu söylediğimde konuşmayı yarıda kesti gitti.Şimdi konuşuyor fakat sanki soğumuş benden.

Çok duygusalım.Hiç gece yatağına yattığında ağlayarak ALLAH'ım zarar göreceksem benim duygularımı al ne olur diye yalvaran başka insan varmıdır bilmiyorum.Hep gerçekten seveceğim anlaşacağım birini aradım.Aşk kelimesini yalandan yere hiç kullanmadım.Çünkü bir insana aşık olmak için önce ona alışmak gerekir.

Şuanda ne yapacağımı hiç bilmiyorum.Sanki benim ondan küçük olmam herşeyi bitirmiş gibi.Nasıl anlatmalıyım veya anlatmalımıyım bi insanın yaşının kendinden küçük olmasının onu sevmesine engel olmayacağını.Üstelik o kadar soğuduki bana abla de diyor.Sürekli yaş konusunu gündeme getiriyor.Aşağılar gibi çocuk kullanıyor.Ben bu konularla ilgili konuşmaya başladığımda ise, bu konuda konuşmak istemiyorum diyor.Bir kere daha söyledim ona ona alıştığımı birşeyler hissettiğimi,ama o sürekli kaçıyor.İkimizde birbirimize aşkımızı ilan eder gibi aşkın tarifini yapıyoruz ama.Ben ona söylediğimde birşey sürekli kaçıyor

Siz Olsanız Ne Yapardınız veya birşey yaparmıydınız...
Ara
ÐŽeşaren
Göründügü gibi kiz yaşi sorun ediyor! Bir Örnek vereyim:
Peygamber Efendimizin (sav) ilk Esi Hz. Hatice Validemiz,Peygamber efendimizden 20 yas daha büyüktü...Sizde ise sadece bi kac yaş!
Iste Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) tüm Insanlara bir Örnek olarak gönderilmistir, bunu ona anlat! Egerki gercekten sorun yaş ise...
Ara
sevimsiz
HMMM vahim bi durum ben Sadece yaş sorunu uzeriden durmak istiyorum... bnm eski kız arkadaşımda benden yaş olarak büyüktü ve bende ona evlilikten bahsettiğimde oda bana olmaz snn yaşın ufak derdi yaş farkı dediğimde 1 yaş Smile ama sebebini sorduğumda,ilerde çıkacak cinsel sorunlar die abuk sabuk laflar ederdi...kadının mutlaka erkekten küçük olması gerektiğini falan(YANİ SADECE EÄžLENMEK İÇİN ÇIKIYORUZ) galiba snnde ondan kardeşim... ne diyim sana alllah yardımcın olsun...SEVDAYÜREKLİYE KATILIYORUM BİDE ONUN SÖYLEDİÄžİNİ İLET SEVDİÄžİN KIZA.BENİM AKLIMA GELMEMİŞTİ BARİ SEN SÖYLE İNŞALLAH OLUR. KİB...
Ara
Qetesh
Alıntı:Aşk kelimesini yalandan yere hiç kullanmadım.Çünkü bir insana aşık olmak için önce ona alışmak gerekir.

[COLOR="Indigo"]walla ne diyeyim çok vahim bir durum abicimSad...
allah yardımcın olsun...senin yerinde olsam ona güsel bişeyler yapardım...
kalbini fethetmeye çalışırdım....ne bilim hediye felan bişeyler...ya bende pek anlamam böle işlerden ama konuşuyom işte...bende seviyorum, yaş meseleside yok arada benimki sadece karşılıksız...herşeye rağmen sevmek güsel
inanıyorumki oda anlicaktır seni birgün...
[/COLOR]
Ara
joyfull
bende bi bayan olarak şunu söyleyebilirim eğer karşıdaki kişi olgunsa yaşın bi sorun olucağına inanmıyorum..sende onu gerçekten sevdiğine inanıyosan hiçbişey yapmadan ve hiçbişey söylemeden bekle..onun üstüne gidiyomuşsun gibi hisseder yoksa..kendini çek biraz sadece bekle zamana bırak..zaman herşeyi halleder..
Ara
CReATuRE
bence yaş sorunu bahane gibi gözüküyor...kız sana sevgi yada aşk anlamında bişeyler hissetmiyor gibi...seni kırmamk adına direk hayır demiyor fakat yaş sorununu ortaya atarak kaçıyor senden...seninki platonik bir aşkmış zaten olmazsa olmaz kardeşim kafana takma....

bende bundan 5 sene evvel birine aşık oldum tıpkı senin gibi ben 19 yaşında o ise bende 4 yaş büyüktü sürekli onu gördüğümde heyecanlanıyor ona karşı büyük bir aşk ve sevgi besliyordum...sözylemeyecektim fakat bir konuşmamaızda konu açıldı ve bana sevdiğin varmı die sordu ve en sonunda 3 saatlik bir konuşmadan sonra son defa soruyorum cevapla sevdiğin avrmı söylemezsen beni bir daha göreemzsin dedi ve bende onu sevdiğimi söyledim ama şanslıydım çünkü oda beni sevmişti...ve bunu bana söyledi...

neyse uzun lafın kısası sen sen ol kendini üzme bırak sen onu değil o senin gibi pırlanta birini kaybettiği için üzülsün...

bu arada yazını okurken bir ara bu yazıyı ben yazdım sandım SmileSmileSmileSmileSmileSmile
blue_belial
yerınde olsam terkederdım
ole yapıyosa ıstemıyo demektır
kımsenınde kara kasına kara gozune bayılmıyom
naz maz cekemem ben

az sert bı cvp oldu belkı ama
"yerımde olsaydınız ne yapardınız" dıye sordugun ıcın bu yanıtı verdım
benım dusuncem tabı bu.
hayat senın. en az fıre vererek kurtul
Masal_yuzLu
ben olsam dedikten sonra artık.
ondan cevap beklerim ki zaten olmaz demiş.

ama sizinki alışkanlık. çünkü galiba kız sana sende ona alıştın.

Yani bazen birini seversin ama sadece seversin.
Belki iyi oluduğu için seversin.

ama birinden hem hoşlanır hemde seversin.

Bu hoşlanmada ve sevgide TUTKU ARZU da dahil.
ama sizinki sadece iyi iki insan yani iyilik üzerine..

düşüncelerin bir olduğu için sadece anlaşıyorsunuz. Bu aşk değil.
Sade ALIŞKANLIK:...
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-03-2024, 12:31 PM