:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Değişken Kan Gurubum...Traji-Komik Bir Vaka..
YARGIÇ
Hani derler ya böyle olaylar ancak bizde olur diye buna bir kez daha kanaat getirdim.Uzun süre önce almam gereken ehliyeti almaya pek zamanım olmadığı için bugün ancak fırsat bulup almaya gittim.Kurstan evraklarımı almak için gidince evraklar arasında kan gurubu kartımın olmadığını ve Emniyet Müdürlüğünden bu şekilde ehliyet ile ilgili herhangi bir işlem yaptıramayacağımı söylediler.Bende kendimden emin bir şekilde askerde kan grubu testi yaptırdığımı ve kan gurubumu bildiğimi söyledim.Bilmeniz birşey ifade etmiyor dediler onaylı kart lazım.Neyse bitip tükenmek bilmeyen bir koşuşturmacaya başladım.Bizim kursun yakınında bulunan bir hastaneye gidip kan gurubu kartı istediğimi söyledim zaten zamanım kısıtlı bir an önce halletme telaşındayım.Kan almamız lazım dediler.Ben kendi kanımı görmeye tahammül edemem çok sinirlenirim ben kan gurubumu biliyorum dedim.Olsun dediler bakmadan veremeyiz tabi yinede böyle olması birazda hoşuma gitti en azından ezberci ve paraya tamah eden zihniyet yoktu.Neyse kanımı aldılar testi yaptılar zaten kısa sürüyormuş.Kapıda beklerken kendi kendime dalga geçiyordum nesine bakıyorlar ki ya sanki bu saatten sonra kan gurubum mu değişecek askerde baktılar işte kan gurubum belli A Rh(+) tabi bu arada birazda güldüm.5 dk sonra görevli doktor yanıma elinde kart ile geldi.Bana sırayla sorduğu sorular şöyle kan gurubunuzu nerede öğrenmiştiniz bende askerde dedim.Peki nedir diye sordu.A Rh(+) dedim kartı uzattı karttaki kan gurubunu görünce ne diyeceğimi şaşırdım.Kan gurubum A Rh(+) değil B Rh(+) miş.Yani o ana kadar başıma birşey gelmediği için ne kadar dua ettim bilemezsiniz.Düşünsenize askerlik boyunca bütün evraklara kan gurubum ARh(+) olarak geçtieğer yaralanmış falan olsaydım yara yerine verilecek kandan ölürdüm sanırım.Neyse askere gitmemiş arkadaşlara tavsiye bir an önce kan gurubunuzu öğrenin.Bu arada bir test daha yaptıracağım kimbilir belki yine değişirBig Grin
Ara
PCKoPaT
Nihahaha Big Grin ßen aSKere gidemeyeCem ama oLsun gene de gidip öğreNiim Big Grin noLur noLmaS ::yikildim:
Âh be.
Ara
By_DeMi®
PCKoPaT Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Nihahaha Big Grin ßen aSKere gidemeyeCem ama oLsun gene de gidip öğreNiim Big Grin noLur noLmaS ::yikildim:
:yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim:
Ara
strider
Treji Komik Bi Vakkaaa :yikildim: :yikildim: :yikildim: :yikildim:
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-04-2024, 11:27 AM