:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir damla sofi.............................
harbi87
Gene geldim seydam bensim solmus sap sari, gözlerde derman kalmamis medet ararcasina ……
sukur ettim icime döndüm icim de artik beni dinlemez oldu sensiz olmuyor canim babacigim nere baksam senden birsey görüyorum hayal degil hersey gercek…………
yapraklar solmus benim bensim gibi sap sari agaclar kalmis yapraksiz heryerde sen varsin heryerde senden var ve heryerde bir iz birakmis gibi o yolu izliyorum kim bilir o yol sonu beni sana götürücek birgün …..
Anam az kaldi diyor evladim dayan götürecek seni baban, anamin gözlerine bakarak gözyaslarina artik bogulur oldum tutamiyorum kendimi eskiden göstermezdim simdi olmuyor hickiriklara bogulur oldum.
Anam dedim gidemessem bile sen gittin sen gördün ya sen gene tekrar tekrar anlat menzilimi anam evladim anlatimya demesi olsun anam sen gene sen anlat birdaha birdaha birdaha dinlimde gönlüm gözüm acilsin yalvarirken ana yüregi ki osanmadan anlatiyor herdefasinda ……..
Anam menzile gitmis benim bir kardesim cok hasta o na dua almak icin seydamdan anam babam sofi degil benim.
Anamlar menzile varmis lar, babam gitmis seydamin yanina oda dua ederiz buyurmus elhamdüllilah duasi mercan olan canim babacigim.
SULTAN SEYYİD MUHAMMED RAŞİD (K.S.A.) zamanlarinda ….
Anam iki sefer görmüs SULTAN SEYYİD MUHAMMED RAŞİD (K.S.A.) demis boynunu bükerek bizim beyi haber gönderirmisiniz diye tabi evladim demis SULTAN SEYYİD MUHAMMED RAŞİD (K.S.A.) .
Anam burayi anlatirken bir hos oluyorum, anam köylü bir anam isde ne iz bilir ne okumasi yazmasi var oraninda yamancisi korkuyor tek basina kalmis babam dan ayrilirken ici rahat etmemis gene cikmis odasindan tekrar yola koyulmus babami ariyor ve tekrar SULTAN SEYYİD MUHAMMED RAŞİD (K.S.A.) yoluna cikmis efendim demis
bizim bey beni daha cagirmadi haber yolladanizmi tadina gurban canina gurban tenine gurban olayim
Yolladim evladim buyurmus efendileri SULTAN SEYYİD MUHAMMED RAŞİD (K.S.A.) anam bekler olmus anam iki sefer tek basina sofiler sefer ber olurken o karsisina cikmis SULTAN SEYYİD MUHAMMED RAŞİD (K.S.A.) anlatirken anam ne nasiplisin diyerek boynuna sariliyorum
Canim anam tedirgin vaziyette babami bekler olmus, sohbet varmis sohbete katilmis ………
Anam canim anam duramadim evladim diyor yerimde tanimam etmem ki diyor bilmem ki oralari diyor babanda diyor beni birakip gitti kaldim diyor tek basima yatamadim duramiyorum yerimde diyor hasta kardesim neler yapti onu düsünür oldum aklimda bir türlü gitmiyor …….
ana yüregi evladi icine neler vermezki …..
Orda diyor corba dagitiyorlar ekmek var ama evladim diyor kara ekmeklerden ama diyor cok güzel diyor anam anlatirken anam diyorum ne kadar yedin nasil yedin evladim yedim isde ne bilim aklimda baska seyler vardi kardesin ne oldu baban ne oldu diye hep durmadan onlari düsünmüs ……
peki dedim heryeri gördünmü yok evladim diyor orasi bizim köye benzemiyor orasi baska diyor orda kadinlara ayri özel bir taraf erkeklere özel bi yan var diyor ……
Himmet gavsim sultanim
gul_36.jpg
Gene geldim sultanim, gözü yasli derdinimi almis omzuma geldim kapina diz cöktüm oturdum actim ellerimi semaya yarabbi diye icten dua ettim.
Sana dua ederken aklima o kadar seyler geldiki seydam ebu zerr giffari hz. rd hümün istanbuldaki türbesi izledim bilgisayarda yarabbim ne kadar güzelmis …………..
Bugun hic tabiyatim benimle ayni ruhani dengesinde olmadi seydam.
Bir yandan isyerinde calisirken azim ile evdeki latince dersim ve matematik dersim geldi o kadar sayfalar beni bekliyor diye bir an durdum.
Aklima müslüman caliskandir diye besmele cekip devam ettim elhamdüllilah bitiridim isimi arkadasin iki de bir kafama kitablari vurmasa iyi olucakti ama her defasinda odama girisinde dayak yedim
Arada sirada neseli gecen saniyelerimizde oldu bugün canim babacigim.
Isimi bitirdim tam gidicektim is arkadaslarim sag olsun beni issiz birakmamak icin daha cok is verdiler bana sen yaparsin sen yaparsin diye ciktilar odamdan yaparim elbet dedim ben kimin evladigim diyerek sapur supur yarabi sükür hemen bitirdim o iside canim babacigim eve geldigimde yorgundum ama misafir geldi hemen yorgunlugum gecti onlara hizmet ettim canim babacigim bir otarafa bir bu tarafa derken tatli sohbet ile kalktirlar gittiler canim babacigim.
Bir günüm böyle gecti canim babacigim menzil köyü bagrimda sen canim babacigim kalbimin en güzel yerinde özleminizle yasama rizkimizi cikarmaya calisiyoruz allahin izni ile ……….
Seni cok özledim canim babacigim
image31.jpg
Gene geldim Sultanim gene geldim gözümde irmak irmak akan yaslarla sineme dolmus cereyan etmis duygularla gene geldim.
Menzilin kapisindayimmi bilinmez yoksa irak illerdeyimi bilinme dertlerimi sirtima yükledim kostum divanina sultanim
Susmayan gönül her an dinlemeyen sahipsiz yetim misali sanarlar beni disardan neden aglarsan ey evladim derlersede susarim sultanim
Gözleri sis izdirap dolu bir kalp ile dolasir dururum her yerde
Sokaklar sultanim Sokaklar beyaza bürünmüs sokaklar kara lehceme aydinlik oluyor canim babam sükür ediyorumki görebiliyorum sükür ediyorumki sabir edebiliyorum
Dizlerimde ferman kalmiyor yüregim sesniz durmuyor sultanim
Uyandigimda ilk aklima gelen benden selam olsun canim baba benden selam olsun menzile köyüne diyorum, yüregimi biraz olsun feraha erdiriyorum kim bilir dercesine
Zaman öyle bir zamanki hic kimse kimseye güvene kalmamis canim babam, zaman öyle bir zamanki komsu komsuya yüzüne bakmaz olmus.
Zaman öyle bir zamanki hal hatir kalmamis heryer karanlik olmus.
Sen buyurmussun Sultanim zaman bu zaman Ahir zaman diye
normal_roses208.jpg
Gene geldim sultanim bu sefer icimdeki biraz sevinc halimle ama önünde edeple boynumu bükerek meftun bir halde divanina diz cöktüm canim babacigim
Bu hafta camiye gittimde bizim hoca efendi kendine hatim indirmis allah kabul etsin. sultanim
Cocuklar sira sira oturmus öbür odada konusuyorlardi, iceri girdimde yüzlerindeki hallerini görmenizi cok isterdim koskocaman bir tebessüm gösterdiler bazi o kadar ki abiiiiiiiiiiiiiii cikti agsindan güzel kardeslerimin.
Ama tam cikicaktim arkadasim kolumu tuttu camiden, dur bakalim dedi.
Buyur dedim kendisine bu kadar cabuk nereye hoca efendinin emegi cok sende otur suraya görevine geri dön dedi, sasirdim öncelikle.
Hayirdir dedim , hoca efendi hatim duasi yapcak sadece dua edip birakicakmis dedi.
Bende dinlemekte devam edince cocuklar yanlarimiza geldiler, oturduk dedi hep beraber bir süpriz hazirliyalim diyerek sözlerine devam etti.
Kardeslerim evet evet heycanla merakla hazirliyalim boncuk boncuk gözleriyle parlatarak misali hem bizi dinliyorlar hemde fikirleri beyan ediyorlar canim babacigim
Arkadasim hem görevi elime geri vermis gibi hem hizmete basla vede birde piyes hazirla bu cocuklari ögret hoca dua zamani derse hazir olsunlar buyurarak, minik kardeslerimde boncuk boncuk gözleriyle gözüme bakarken nasil hayir diye bilirimki hic cikmamis gibi icimden görevimden hani dosyalar ilahi ler ciksin meydana, birinci grup nerde, ikinci grup nerde diyerek abilerim odaya girerek daha cok güel bir atmosfer geldi abilerim yanik sesleriyle cocuklarin saf tertmiz sesleri birlersince görülmeye deger bir ortam oldu canim babacigim.
Herkez o kadar azim ile calsiiyorduki abi bu böyle surasi söyle demi kardeslerim sorarak ha birde bizi hazirladin demi piyesi demi abi sen yaparsin demi abi deyisleri bi o kadar cok mutlu ediyor bir o kadar cokta hickiriklara bogulmak istiyorum
Evet diyerek gönülleri hos etmek istedim evet dedim piyes hazir degil ama ilahiler cok güzel söylediniz hele de bir tane kardesim var canim babacigim 6 yasinda öyle tatliki birde o kadar tatli sesi varki okuyamasa bile defterdekini agsimiza bakarak o da söylüyor bizimle
Canim babacigim ben gelemedim belki senin yanina senin köyünde hizmet edemedim icimdeki hasret özlem hickiriklar kirik kanatlarim cirpinisini birtek bilirsin
Ama tesellim varki resimlerin biraz olsun mahsun gönlüme su serpiyor canim babacigim
Icimdeki sessizligin, sesi oldun canim babacigim, Himmet derken agsimiz yüregimiz hizir gibi yetisir oldun canim babacigim, nefesimiz ensemizdeyken kalbimiz seninle canim babacigim. Alnimizdan ter akarken aci dolu, gözümüze gül oldun canim babacigim. Soguk ta calisirken ellerimiz don kesilirken yüregimiz senin adini aninca meftun oldu unuttu sogugu
Ben sabiri arkadas edindim sandim, sabir beni arkadas edinmis.
Himmetin olmassa hic birseyin tadi olmaz himmetin olmassa mertebi olmaz, himmetin olmassa sifasi olmaz
Himmet ya Gavsi Sani
fotos7_10.jpg
Gene geldim Sultanim gene geldim bitkin halsiz hasta hasta duramadim gene geldim divanina.
Sultanim canim babacigim ne sor imis seni görmemek ne sor imis yaninada olmamak sultanim eger ben simdi menzil köyünde olsaydim kim bilir hangi hizmetin ucundan tutmus idim canim babam kim bilir hangi sohbetini dinliyordum dizlerimi cökmüs önüne medet ararcasina günahlar boynuna iklim iklim urgan vurmus vaziyette gözü yasli bir halde gözlerin gözlerime denk gelmessin diye hep yere bakardim, yere bakar gözyaslarimi sana göstermemeye calsirdim babam
Senki asri sadadetin evliyasisin senki bir himmet edersen dört bir yanin nur ile boyanir, babam hangi lehcem ile gelim kapina hangi lehcem kaldiki gelem yanina yaninaki
Sen ki bizi bizden daha cok seven bizi bizden daha cok koruyansin babam co özledim seni babam cok özledim öyle özledimki gözümü kapatsam sen gözümü acsam sen heryerde sen varsin babam
Gözüm aglamassa yürem aglar yürem aglamassa gözüm aglar, diyorumki kendi kendime üzülem diyorum üzülme baban seni senden daha cok seviyor diyorum hic seni birakir mi diyorum seni hic unutturmu sen benim babamsin canim sin cigerimsin senin duan olmadan hangi yürek ferah bulur senin duan olmadan hangi dua kabul olur babam himmetin mercan babam nazarin mercan babam
Bugün namazda sonra bir ilham geldi kendi kendime
Benim babam beni benden daha cok sever
Benim babam asrin evliyasi
Markattin nuru sarmis dört bir yani
Babamin himmeti sarmis menzil köyünü sofilerini
Kimki gelir menzile bos gider
Kimi cok ister gidemez
Kimi hergün gidebilir ama gitmez
Benim baban beni benden daha cok sever
babamin himmeti sarmis menzil köyünü sofilerini
Sormadim sanma her sofine seni
Anlatirlar hickirikla menzili menzil köyünü
babamin himmeti sarmis menzil köynü sofilerini
Icimden dayan dedim sabir et sukut dur edepli haya ile ol
Kolaymi menzile varmak Gavsi saniyi görmek
sen pak olmadikca ey gafil gönlüm
Suhur eder benim her bir dalim
Benimbabam beni benden daha cok sever
Ara
PaPaTYa_PReNSeS
güzEl paylaşım
harika
teşekkürler
emeğine yüreğine sağlık...
Ara
harbi87
teşekkür ederim arkadaşım beğendiğin için sağol
Ara
harbi87
teşekkür ederim arkadaşım beğendiğin için sağol
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Damla Damla Sen Stinq 2 283 04-08-2022, Saat: 11:35 AM
Son Yorum: wildfang
  iki damla gözyaşı d€n!z kısı 5 315 04-06-2022, Saat: 01:06 AM
  **DAmla DAmla senNN** PaPaTYa_PReNSeS 2 373 04-02-2022, Saat: 04:04 AM
  Bir damla denizimdin sen|| BuDa SaNa || volki 0 531 05-03-2008, Saat: 03:03 PM
Son Yorum: volki
  Damla Damla Sen BiRiciGim 6 517 02-16-2008, Saat: 09:48 PM
Son Yorum: BiRiciGim

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-02-2024, 07:29 PM