:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forum Aşkları !!!
Firari Fırtına
Forum Aşkları !!!

Konumuz yine aşk , lakin bu sefer aşkın güzelliği değil , sahteliğidir .

Uzun zaman önceleri pek çok defa yazılarımda hep sanal olan aşklar ve bu aşkların kimlikleri hakkında bilgilere yer vermişdim . Evet sanal kimlik birlikteliğine sanal aşk denilirmi bunu anlatmışdım . Kişinin gerçek olmasada gerçeğe bir nebze yakın olan sanal kimliği , karşı cinse olan ilgisi ve o karşı cinsinde büründüğü sanal kimliğin uyuşması bu birlikteliği aşka dönüştürebiliyor ve gerek chat , gerekse forum hayatında bunu ön yüze çıkartabiliyor . Bu nokada neye yanlış dersek , yanlışı biz yapmış oluruz . Ve yine bu noktada neye doğru dersek yine yanlış yaparız .

Birlikteliklerde en hassas konunun güvenmek olduğunu hepiniz çok iyi bilirsiniz , zaten bu güven içeriği kişinin sanal kimliğinde vardr diyoruz . Çünkü kişi o kimliğe bürünmenn gereksimlerini yerine getirmişdir , amacı doğrultusunda kimliğine nitelik kazandırmışdır . Bu ne demek ? Camiyi çalan kılıfını hazırlar ...

Evet bir nokta var özellikle üzerinde durulması gereken bir nokta ,

Siz Hiç Size Aşık Olan Birine Aşklarınızı anlattınız mı?

( İçeriğini geniş düşünün ve lütfen doğruluk payı nedir , kendi yüreğinizde muhakemesini yapın bunun . )

Ve buna benzer birkaç soru daha ……

Siz hiç sanal ortamdan bir karşı cins ile 3-4 ay süreyle konuştunuz mu?

Peki bu konuştuğunuz kişi ilk günlerde sizi arkadaş olarak görüp sonra Aşık oldu mu?

Siz onun kendinize aşık olduğunu bilmeden kendi aşklarınızı,hayatınızı her detayına kadar ona anlattınız mı?

Ve siz aşklarınızı size aşık olan birine anlatırken o hiç bişey olmamış gibi davrandı mı?

Bu ve buna benzer ilk iniltiler , ki ben buna inilti diyorum sebebi ise sanal kimliğine bürünen kişinin elde edebilmesi uğruna yalvarış şeklidir . Ve ne yazık ki bunlara kanmalar işi çığrından çıkaran ilk adımlar misali . %2 gibi bir kısımda doğruluk payı çok olan sevginin , %98 inde yalan vari bir sevgi sahteliği gözler önündedir .

Kişinin halini düşünün , sen onunla herşeyini paylaşıyorsun o da aynı şekilde ama uzun bi süreden sonra kalkıp sana aşık olduğunu söylüyor( Nasıl oluyorsa artık) Ne karşılık verebiliyorsun ne kırabiliyorsun. Hele bi de yufka yürekliysen sadece yıprandığınla kalıyorsun. Kimi insanlar sanalı öyle benimsemişki duyduğu her heyecanı, yakınlığı Aşk diye tanımlıyor. Ve sürükleniyor... Bu sürüklenmeler de kişinin zamanla kalbini kırıyor , insana olan güvenini yitiriyor ve bazende hayattan tiskiniyor . Buna yanlış diyebilirmiyiz ? Elbette diyemeyiz ve diyemessiniz .

Gelelim konunun ilk gündem olaylarına ,

Sanal aşk bulmak kolaymıdır ?

Herhangi bir anda online olabilir ve konuşmak için pek çok kişiyi bulabilirsiniz. Bu bir anlamda güzel bir şans ama diğer yanda, siz kendiniz için düşünmeseniz de, karşınızdaki insanın binlerce kişiyle karşılaşması ve içlerinden birden fazla aşk seçmesi kolay ve olasıdır. Karşınızdaki kişi size kendisini nasıl tanıtıyorsa, onu öyle zannetme olasılığınız yüksektir. Bir yandan sizin nelerden hoşlandığınızı tespit edip, diğer yandan bu kılığa girmesi kolaydır. Çünkü görmediğiniz fiziği, gözleri, elleri, yüzü, size söylediklerini doğrulayacak ya da yalanlayacak durumda değildir . O kimliği gereği her rol e bürünebilir.
Hep sanal dedik , forum diyelim birazda , forum aşkları elbette sanala eş değer ve bürünen kimliğe uygun bir zemindir . Bu zeminde dans etmek ve 6 ayda 22 sevgili değiştirmek gayet mümkündür ve inanın yüzü bile kızarmaz adamın , yada bayanın . Bunların örnekleri varmı ? ( Hemde çok )

Forumlarda genelde misafir gezginleri bir forumun üye içeriğinde bayan çok ise , o forumu sever ve av mevsimi yaklaştığında foruma üye olur , iş başı yapar . Bu noktada lütfen yanlış anlamayınız beni , Çünkü bu ve buna benzer olayları 10 yıldır forum hayatımda hep gördüm , hatta bir iki defa o tuzağa bende düştüm . ( Hatasız kul olmaz )
Ama diyorum ki kişinin bu kimliği neticesinde amacı bu ise , dile gelen dostluk arkadaşlık sevgi kelimelerinin kullanılması üzücüdür ve hele hele sevginin ve dostluğun anlamını bile bilmeyen kişi , bu kelimeleri diline alırsa sinir bozucudur . Buna engel varmıdır ? maalesef yokdur , Forumlar özgür bir platformdur .

Bunun en güzel örneği ise , düşünsenize … Forum yöneticilerinin bile forum içi aşk yaşamalarıdır . Neden peki ? Nedeni onlar için yok , çünkü forumda zaten bulunmaya bulunacak , reelden uzak birde burada birkaç sevgili mantığı , ne olacak yani . Bunu görmedikmi , gördük . Sonrasında erkek üyelerden bir kaçı , dostluk der , sevgi der , insanlık der hoppala bir bakarsın aşık olmuş . Şaşırmamak lazım , oda kendi büründüğü kimliğe uymak zorunda amacı o .

Denemedim değil , düşünceme ters gelen bir forumda birkaç bayan üye üzerinde 3 değişik kimliğe büründüm , kendimi onlara beğendirmek adına . Kusura bakmayınız ama bu bayanlarımızında çoğunda bir akıl noksanlığı var . 3 değişik kimlikde 3 aşk yaşadım 1 günde , düşünebiliyormusunuz ? Ben onlar için öldüm bittim , canım cicim vs.. onlar ben için öldüler canım cicim vs… Anlamı ne ? koskoca bir sıfır . Onları üzdüm bunun farkındaydım ama onlarda bunu hak etmişlerdi , yinede ben özürlerimi dile getirerek uzaklaştım o ortamdan , çünkü bana ve şahsıma ters di . Sonraları o bayanlarda azdan çokdan beni anlamaya çalıştılar ve hatta anladılar , kar budur dedim sevindim .

Şimdilerde bu makalemi okuyupda hadi be ordan diyenler !!!
Biz birbirimizi çok seviyoruz diyenler !!!
Sanaldı ama reel dede görüştük evleneceğiz diyenler !!!
Hayır olamaz ben aşkıma güveniyorum diyenler !!!
Sanal aşk vardır diyenler !!!
Forum aşkları dürüsttür diyenler !!!
Onun şiirlerini okudum o çok iyi biri diyenler !!!

Ve bunlara benzer cümlelerde bunu kabullenmeyenler !!! Zor olmayacak ama geçde olmayacak , bu doğruların farkına varacaksınız diyorum .

Bakınız , elbette konu içeriğindeki fikirlerde ve ana düşüncede , herkes hemfikir olmayacakdır . Elbette farklı düşüncelerde vardır ve onlara saygım sonsuzdur . Lakin bir isteğim olacakdır , msn de yada forumda ki aşkınıza , sevdiğinize , taptığınız o kişiye dikkat edin ve sanal bir kimlik yüzünden o güzelim yüreğinizi üzmeyin , ve üzenlerede müsaade etmeyin . Bunu anlatabilmek bir mutlulukdur ben için , kimi için ise saçma olabilir , onada saygımız var . Hatta beklide saçmalık bende , oda olabilir . Ben doğruyum bu gerçekdir demiyorum , ben sadece dikkat edin diyorum . Sevmeyinde demiyorum , sevin ama yıkım olmasın diyorum .

Söylenen yalanlar aynı doğrular da aynı,
Her zaman ağlayanlar aynı gÜlenler aynı,
GÜlmeyi unutanlar aynı çile çekenler aynı,
Ağlamayı hiç bilmeyenler ağlatanlar aynı.

Not : Şiir alıntıdır .

Yazan : Firari Fırtına

...
Firari Fırtına
Yorumlarınızı buraya da yaparsanız sevinirim .

Lütfen Tıklayınız

Sevg ...
ZeNiTH
Aşk sadece bilgisayarda değil , gerçektede sanaldır .. Şimdi ben o kadar cok gördümki , gerçek hayatta bi kız 20 kişiyle aşk yaşamış ... Adı üstünde aşk sadece .. Veya bir erkek 20 kız ile aşk yaşamış , oda adı üstünde aşk ..
Forum aşkı veya internet aşkı demeyelimde ..
Biz buna Gerçek aşk ve sanal aşk olarak ayıralım ..
Gerçek hayatımızda , günlük yaşantımızdada bi kişiyi karsımızda canlı canlı görsekte sebepsiz bir yönelme olur hep ..
Oda aynı internet gibidir ..
Mesela ;
Bi erkek bir kızı görüyor ..
Hemen teklif gönderiyor ..
e kızda aptal gibi kabul ediyor ve onlarınki Aşk Oluyor ..
Bu aşk mı?
Asla!
Ondan sonra ne oluyor ..
Aşk yoktur deniliyor ..
Aşkı yaşamayan adam veya bayan bana aşk yoktur diyor ..
Aşk vardır , Olacaktır ,Ama bunu anlayabilen insan bu nesilde çok olmayacak gibi ..
Aşka aşık olmak vardır elbet ..
Mesela insan sevdiğine , Severken aşık olabilir ..
Ama iki günlük heves için yaşanan adı üstünde aşk , gerçek aşk değildir ..
Onlarında pc aşklarından farkı yoktur ..
Asıl olan sevgidir ..
Belli bi paylasmayla , emekle sevgi olur..Mesafeler buna engel değildir ..
Gerçek hayatımızdada sevgiler risktir ve riski göze larak bir birliktelik yaşamaya başlar insan ..
Ve bu risk zaman denen geniş ve herkes için olan süreçte ya açığa çıkar yada ortadan kalkar,temkin ve telkine gerek kalmadan rüzgara bırakır gibi kendini yaşar insan..
Önemli olan durum ne olursa olsun yanıbasında yada uzakta emek harcamayı göze almak ve dürüst olabilmektir bu yüzden kastettiğin sanal aşk ne olursa olsun pc yada gercek insan önce kendine sonra karsıdaki insana dürüst olmayı göze alabilmelidir..
Ben pc geçici olaylarını onaylamıyorum aslında ..
Çünkü özgüvensiz insanların yönelimlerinin rahat hareketlerinin aracı bir klavyeyken..
Kendimde yapıyorum böyle bişeyi fakat sanal değilim kendimce ..
Emek vererek paylasarak aşk yaşayabilmek , ona ulaşabilmek , onun için o herneyse göze alabilmektir gerçekten aşk ..
Bunları yapmak için de sanal kimlik gerekmez , harbi yürek gerekir ..
Ki kaldıysa bu yüreğe sahip insanlar ..

Konun Tartısılmaz Fırtına , Yüreğin dert görmesin ..
Firari Fırtına
Bu fikirde olman , ve tarifsiz mutluluğum ....

Çok teşekkür ederim , güzel yorumun ve konuya içtenlikle baktığn için ....

Sevg ...
Pessimist
ben bu konuda yorum yapmam sadece
eline sağlık fırtına güzel yazmışsınWink
Firari Fırtına
Çok tşk.ler Fatih ...

Sevg ...
Pessimist
ben tesekkür ederimSmile
Firari Fırtına
Rica ederim .... Smile
Firari Fırtına
Yavv reklam iştee SmileSmileSmile

Hallederim birazdan ...
PrinceSs
bu makaLeye yorum yazacak yaşa geLmedimm...Hemde bu oLayLarı yaşaMadımm Smile
Yüreqine saqLık abicimm..SmileGüzeL yazmışsın..Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  chaussures adidas forum femme Hungplomp 1 156 04-03-2022, Saat: 05:25 AM
Son Yorum: wildfang
  Forum Aşkları !!! ( Hatırlatma ) Firari Fırtına 67 3,560 03-02-2008, Saat: 11:29 PM
Son Yorum: ~uqqaLa~

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-20-2024, 01:58 PM