:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
“Şampiyonluk turunu Ali Sami Yen’de atarız”
ѕqρα кJмя
2007-01-17_yozgatli288.jpg

Oyuncumuz Mehmet Yozgatlı Fenerbahçe Gazetesi'ne verdiği özel röportajda Şampiyonluk turunu Ali Sami Yen'de atacaklarını söyledi. Hayatının sonuna kadar Fenerbahçeli Mehmet Yozgatlı olarak anılmak istediğini ve futbolu Fenerbahçe'de bırakmak istediğini ifade eden Yozgatlı Fenerbahçe Gazetesi'ne şunları söyledi:

- Duran topları çok iyi kullanıyorsunuz? Hooijdonk ve Alex'in bu konuda size katkıları oldu mu?

"Tabiî ki Hooijdonk'un çok katkısı oldu. Fenerbahçe'ye transfer olduğum zaman Hooijdonk'a söylemiştim. Her gün idmandan sonra beraber şut çalışması yapıyorduk. Sonra Alex geldi. Tabiî o da bir duran top uzmanı ve ustası. Ondan da bazı şeyler kapmaya başladım. Bu çalışmalarla kendime bir şeyler kattığıma inanıyorum."

- Appiah ile maçlardan önce birbirinize ne gibi dileklerde bulunuyorsunuz. Örneğin Ankara'da oynadığınız Gençlerbirliği Kupa maçı öncesi Appiah sana "gol atacaksın" demiş. Doğru mu?

[i]"Evet... O maçtan önce yemekte Appiah'la konuştuk. Bugün iyi oynayacağımı ve kesinlikle gol atacağımı söyledi. Ben de ona (böyle bir şey olursa senin yanına koşacağım) dedim. Bu şekilde şakalaştık ama gerçekten öyle oldu ve ben gol atınca hemen ona koştum ve bütün takım arkadaşlarımızla golün sevincini yaşadık.
Bundan sonra maçlarda önce Appiah'ın temennisini almak zorundayız galiba!"

[/i] - Kendi mevkiinde oyuna girdiğin zaman Fenerbahçe'de hemen bir hareketlenme başlıyor. Ama bu hareketlilik 90 dakika devam etmiyor. Bu durumla ilgili neler düşünüyorsun?

"Öncelikle kimin oynayacağına hoca karar veriyor. Bizim de buna saygı göstermemiz gerekiyor. Hocamız çoğunlukla beni kötü durumlarda oyuna alıyor. Daha ofansif oynayacağımız zaman. Ben de tabiî ki en iyisini yapmaya çalışıyorum. Daha ofansif olduğumuz zaman . Fenerbahçe o zaman daha iyi top çeviriyor ve bu da göze hoş geliyor."

[b]- Fenerbahçe UEFA kupasını almış olsaydı senin için çok farklı bir anlamı olacaktı. 2. kez UEFA kupasına ulaşan ilk Türk futbolcusu olacaktın. Bu konuda ne düşünüyorsun?

[/b] [i]"Çok üzgünüm Avrupa'nın formda olan bir takımına 5 gol atıyorsunuz ve yenilmeden maalesef hatalı goller yiyerek UEFA Kupası'ndan eleniyorsunuz. Ben şuna inanıyorum ki, şayet Hollanda'dan turla dönseydik kesinlikle final oynardık. Çünkü Newcastle 'ı da yenerdik diye düşünüyordum. Sonuçta kısmet değilmiş. Bu benim için de çok iyi olacaktı. Çünkü bu kupaya 2 kez ulaşan ilk Türk futbolcusu olacaktım. Kısmet değilmiş. İnşallah seneye alırız."

[/i] [b]- Kaybettiğimiz maçlardan sonra rakiplerimiz, özellikle Galatasaray, Beşiktaş ve Basın bizim moralimizi bozmak için olumsuz konuşuyorlar. Bununla ilgili olarak neler söyleyeceksin?

[/b] [i]"Bir laf vardır, ağır olacak belki ama hani "Ağzı olan konuşuyor" diye bir reklâm çıkmıştı. Herkes bir şeyler söylüyor! Aslında. biz bunları dinlemiyor, kafamıza takmıyoruz.. Sadece kendimize bakıyoruz. Hatta bazen bu konuşmalar bizi daha çok motive ediyor. O yüzden de çok fazla söylenecek bir şey yok, biz kendi işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. İnşallah bu sene Fenerbahçe şampiyon olacaktır."

[/i] [b]- Taraftarlarla ilgili olarak mesajın ne? Son zamanlardaki olumsuz oyunlardan ve skorlardan taraftarda bir dargınlık gibi bir şey oldu. Bundan sonrası için taraftara ne gibi mesajların var?

[/b]
[i]" Taraftarlarımız bazı konularda çok haklı. Çünkü dediğim gibi bu sene 3 tane kulvarda yarışırken en iyisini yapmaya çalışıyorduk. Bütün kupaları almak istiyorduk. Ama maalesef birinden elendik. Taraftarımız tabiî ki her zaman Fenerbahçe'nin başarısını istiyor. Biz de UEFA'da başarısız olduk. Son maçlarda da kötü futbol oynadık. Saha içinde bireysel hatalar oldu. Taraftarlarımız da haklı tepki gösterdiler. Ama onlar bizim 12. adamlarımız. Sahaya çıktığımız zaman onlar bizim için büyük bir itici güç. Ve kendilerinin söylediği gibi (Hep Destek Tam Destek) sloganları var. Bunu her zaman yapsınlar. Taraftarımızdan ben bunu çok istiyorum. Saha içinde hatalar oluyor. Kötü futbol oluyor. Ama Fenerbahçe sadece ve sadece 3 puanı düşünüyor. Sakarya maçında çok kötü bir futbol oynadık. Ama 3 puan aldık. Sonuçta biz Fenerbahçe'yiz. Bizi her zaman desteklesinler. Ve 100.yılımızda inşallah hep birlikte gülelim.."

[/i] [b]- Sizin uçak maketleriyle ilgili bir hobiniz var. Bu hobi uçmak arzusundan mı geldi?

[/b]
[i]"Aslında ben uçmaktan çok korkarım.. Kokpite gidip kaptanlarla konuştuğum zaman bayağı bir zevk alıyorum. Ben de internetten aldığım uçaklarla bu hobiye başladım. Maketleri kendiniz yapıyor, her şeyiyle kendiniz uğraşıyorsunuz.
Bazen futbolda kötü sonuçlar aldığınız zaman çok sinirli oluyorsunuz. Ve ben bunu evde aileme, çocuklarıma yansıtmak istemiyorum. Maçta yenildiğimiz zaman veya kötü oyunlardan sonra geceleri bazen uyuyamayınca, gündüzleri de hiç çekilmiyorum açıkçası. Bu yüzden maketlerle uğraşarak, kafamı sırf onlara verdiğim zaman rahatlıyor adeta. Hıncımı onlardan alıyorum.. Büyük oğlum Efe de çok seviyor. Onunla beraber uçuruyoruz, ikimiz de çok zevk alıyoruz. Neticede stres atıyorum.
Dediğim gibi kafamı maketlerle dağıtmaya çalışıyorum. Bir de kırdığım zaman oh diyerek kendimi rahatlamış hissediyorum. Evde şu anda 1 helikopter 2 uçak var. Tesislerde de bir tane UFO var!.."

[/i] [b]- Zico'yla ilgili düşüncelerin nelerdir?

[/b] [i]" Hocamızın bizlerle olan diyalogu çok iyi. Sıkıntılarımızı her zaman bizlerle paylaşan, moral veren ve sıkıntılarımızı her zaman gidermeye çalışan bir hocadır. Hocamız toplantılarda takımı çok iyi motive ediyor. Hocamız çok iyi biri. Zamanında futbolculuğu da çok teknik direktörlüğü de çok iyi. Benim bu sene mukavelem bitiyor. İlk isteğim Fenerbahçe'de kalmak. Çünkü Fenerbahçe'yi çok seviyorum. İdealim futbolu Fenerbahçe'de bırakmak ve hayatımın sonuna kadar da (Fenerbahçeli Mehmet Yozgatlı) olarak anılmak istiyorum.
Şu anda avantajlıyız ve 6 puan öndeyiz. Ve inanın aslında (maalesef 6 puan öndeyiz) demek istiyorum. Çünkü hiç beklemediğimiz maçlarda inanılmaz puanlar kaybettik. Bu gibi puan kazalarına uğramasaydık şampiyonluğu çok önceden açık ara garantileyebilirdik diye düşünüyorum. Ama yine de her şey bizim elimizde. Takım olarak elimizi taşın altına koyduk. Çok kararlıyız şampiyonluk turunu A.Sami Yen'de atacağımıza inanıyoruz. Taraftarımızın desteğinin devam etmesini diliyoruz..
Şayet büyük bir talihsizlik olmazsa bu yıl inşallah iki kupayı da müzemize ***üreceğiz. Zira geçen yıl yaşananlar bir görünmez kaza idi !"
[/i]
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  "şampiyonluk şansimiz Daha Az" Ñ•qρα кJмя 1 307 04-09-2022, Saat: 02:12 AM
Son Yorum: wildfang
  Torunlar İnşaat'ı şok eden Ali Sami Yen stadı kararı MaSaL 0 709 04-27-2011, Saat: 10:42 AM
Son Yorum: MaSaL
  Bir ŞampiyonLuk Hikâyesi! Ñ•qρα кJмя 0 358 05-29-2007, Saat: 05:35 PM
Son Yorum: ѕqρα кJмя
  fenerbahçe'nin şampiyonluk öyküsü ve Alkış beklemek monita 4 898 05-27-2007, Saat: 05:04 PM
Son Yorum: monita
  Ali Sami Yen'de sahaya bıçak atıldı !! Ñ•qρα кJмя 5 490 03-13-2007, Saat: 08:55 PM
Son Yorum: uA_YuNuS_SeFa_uA

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-04-2024, 02:08 AM