:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
" Y?rekten Akan S?z"
ÇiLeK
K?y?n birinde ar?c?l?kla u?ra?an bir ailenin be? alt? ya?lar?ndaki ?ocu?u yemeden i?meden kesilivermi?. Su ve bal d???nda bir ?eyin y?z?ne bakm?yormu?. Ne ekmek, NE s?t, NE ?eker kesinlikle yemiyormu?. Ailenin, akrabalar?n, arkada?lar?n, t?m k?y halk?n?n ?abalar? i?e yaramam??. Ufakl?k bal? parmakl?yor, ba?ka hi?bir ?eyi a?z?na koymuyormu?. Gitik?e zay?flayan ?ocu?u doktor doktor, hoca hoca gezdirmi?ler. B?y?lere, telkinlere g?t?rm??ler. Para etmemi?. ?ocu?un g?z? baldan ba?ka bir ?ey g?rm?yormu?. Tabii a?z? ve midesi de ?yle...
Sonra bir g?n bilen ki?iler bir erenden ?vg?yle bahsetmi?ler. Her g?n bir kap?ya giden aile, iskelete d?nen ?ocu?u al?p eren ki?inin kap?s?na varm??. Ya?l? Adam onlar? uzun uzun dinledikten sonra bir i? ge?irmi? ve demi? ki:
- "Bilmiyorum, belki elimden bir ?ey gelir AMA bana on g?n m?saade etmeniz gerekir. Yine de size s?z veremem. On g?n sonra NE olur bilemem. Belki bir yard?m?m dokunur."
Ailenin t?m ?srarlar?na ra?men ya?l? Adam on g?n sonra g?r??mek ?zere onlar? yolcu etmi?.
On g?n boyunca ?ocu?u kap? kap? gezdiren, ufakl???n hi?bir telkin t?nmayan sabit bak??lar?n? ve iyice g??s?zle?en bedenini umutsuzca izleyen aile, on g?n sonra ya?l? adam?n kar??s?na ??km??lar. Ya?l? Adam sab?rs?zl?kla kendisine bakan anneyle baban?n elinden ?ocu?u tutup yan?na ?ekmi?, ona ??yle bir bakm??:
- "Baldan ba?ka ?eyler de yeniyor, daha iyi oluyor..." demi? ve bir par?a ekmek uzatm??. ?ocuk DA ba??n? sallay?p ekme?i kemirmeye ba?lam??.
O g?nden sonra her ?eyi yeme?e ba?layan ?ocu?un ailesi bayram etmi? tabii. Ama babas? bir yandan DA b?y?k bir meraka d??m??. "Bu dervi?in s?yledilerini bin kere ba?kalar? DA s?yledi. Daha g?zel, daha etkileyici laflar edenler de oldu. Ama ?ocuk niye bu adam? dinledi? ?htiyardaki keramet nedir? Dur hele... Belki i?ime yarar... ??in s?rr?n? ??renirsem herkese istedi?im her ?eyi yapt?r?r?m" deyip ya?l? adam?n pe?ine d??m??. Onu g?r?r g?rmez dolamba?l? yollardan sorusunu sormu?.
Dervi? bu karma??k laflar i?indeki soruyu farkedince g?l?msemi?. "Basit" demi?. "Ben de bal d??k?n?y?m. Kul?benin arkas?nda iki kovan var. Baz? g?nler sadece bal yiyorum. Ba?ka ?ey yemek hi? can?m istemiyor. Zorunluluktan yiyorum. Siz ?ocu?u getirdi?inizde a?z?mdan ??kan s?z?n sahibi olmak i?in on g?n m?saade istedim ve on g?n a?z?ma bal koymad?m. Zor oldu AMA ba?ard?m. G?rd?m ki baldan ba?ka ?eyler de yenirmi?. Bunu s?yledim. ?ocuk benim kendi s?ylediklerime y?rekten inand???m? hissetti. Bu nedenle inand?" demi? ve keramet avc?s? baban?n g?zlerine bak?p s?zlerini ??yle bitirmi?:

"Y?rekten akan s?zler y?re?e akar. A??zdan ??kan s?zler ise bir kulaktan girer bir kulaktan ??kar..."
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-03-2024, 09:55 AM