:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Son sözleri......
mehmetkılıc
Son sözleri...
Bu satırları üniversite öğrencisi (O...../Ç.....)’ın haberlere konu olan bitirme tezinden aktarıyorum. Ünlülerin son sözlerinden örnekler. MHP’nin merhum lideri Alpaslan Türkeş, ‘Oğlum, sıcak oldu. Şu kaloriferleri kapatın. Camları açın. Daralıyorum’, karikatürist Cemal Nadir, ‘Ah iyi olsam, terliklerimi giysem, şu odada dolaşsam, resimlerimi yapsam’, İngiliz Kralı 2. Charles, ‘Ölümüm çok uzun sürdü, umarım beni affedersiniz’, Fransız ressam Eugene Delacroix, ‘Mezarıma ne resim, ne heykel, ne de fotoğraf, hiçbir şey koymayınız’, idam edilen Fatin Rüştü Zorlu, ‘Allah memleketi korusun, millete zeval vermesin, haydi Allahaısmarladık’, ünlü edebiyatçı Gogol, ‘Bir merdiven, çabuk bir merdiven getirin’, Goethe, ‘Biraz daha ışık’, Filozof Kant, ‘İşte bu iyi’, Avusturyalı bestekâr Joseph Heidin, ‘Bu müthiş harp beni bitirdi’, İngiliz şair Lord Byron, ‘Her şey bitti, artık çok geç’, Namık Kemal, ‘Biraz dinleneyim’, Oscar Wilde, ‘Ya duvar kâğıdı gidiyor, ya da ben’, Peyami Safa, ‘İşte bu fena’, Victor Hugo, ‘Siyah bir ışık görüyorum’ demişti.”
“Son sözleri...
Valla hocam nasılsa bu resmi bir ödev değil. İtiraf ediyorum, bugüne kadar beş kız arkadaşım oldu. Her birinden ayrılırken son sözleri beynime kazınmıştı:
Z: Nefesim oldukça seni seveceğim.
S: Sevgim nefretimden büyük; sana kırgınım ama bu hareketin bile sevgimi söküp alamayacak.
B: Aşkı seninle tattım. Sen yoksan, aşk da olmayacak, bundan eminim.
D: Nereye gidersen git, dönmeye karar verdiğinde seninle olduğumu bil.
H: Her insanın dünyada bir tane “ruh eşi” olduğuna inanıyorum. Benim “ruh eşim” sensin. Bunu unutma, öyle git.
...
İşin ilginç yanı, bir gün baştan başlayarak yeniden arkadaşlık teklif ettim, hiçbiri kabul etmedi!”
“Son sözleri...
Maden kazasında göçük altında kalan on iki madenci ölmüştü. Talihsiz madencilerden birinin ağabeyi, morgda kardeşinin cesedini teşhis ederken ceketinin cebinde bir not buldu. Ödenmiş bir faturanın arkasına yazılan titrek notta ‘Şimdilik elveda’ kelimeleri vardı. Diğer cenaze yakınları bize de not var mı ümidiyle ölenlerin üstünü başını, hatta sefertasını bile aradı. Dört not daha çıktı. Biri, ‘Diğer tarafta görüşeceğiz’, bir başkası, ‘Acı çekmiyorum’, bir diğeri, ‘Yalnızca uykuya dalıyorum’ ve sonuncusu, ‘Sizi seviyorum’ yazmıştı. Bu son sözleri okuduğumda madencilerin ölümü bekleyen saatlerini düşündüm.”
“Son sözleri...
Amerikalı idam mahkûmu kadın Karla Tucker’in cezası, 1997’nin aralık ayında infaz edilecekti. Ancak yeni yılı görsün diye idamı ertelendi. Teksas’ta 4 Şubat 1998’de zehirli iğne ile öldürüldü. ABD tarihinde idam edilen ikinci kadın oldu. Ölümüne iki gün kala yiyecekleri reddetti. ‘Gittiğim yerde hepinizi bekleyeceğim’ dedi. Beni en çok etkileyen son söz budur.”

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Son sözleri...... mehmetkılıc 2 352 03-11-2007, Saat: 04:10 AM
Son Yorum: roket55

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 12:28 AM