:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türk Askerinden İnsanlık Dersleri....
*TATLI BELA*
25 Nisan 1915 günü Conk Bayırı’nda Türkler ve birleşik kuvvetleri arasında korkunç siper savaşları oluyor.
Siperler arasında 8-10 metre mesafe var süngü hücumundan sonra savaşa ara verildi. Askerler siperlerine çekildi.
Yaralılar ve ölüler toplanıyor. İki siper arasında açıkta ağır yaralı ve bir bacağı kopmak üzere olan
İngiliz yüzbaşısı avazı çıktığı kadar bağırıyor, ağlıyor, kurtarın diye yalvarıyordu.
Ancak siperlerden, kimse çıkıp yardım edemiyordu. Çünkü en küçük bir kıpırdanışta yüzlerce kurşun yağıyordu.
Bu sırada akıl almaz bir olay oldu. Türk siperlerinden beyaz bir iç çamaşırı sallandı.
Arkasından aslan yapılı bir Türk askeri silahsız siperden çıktı. Hepimiz donup kaldık.
Kimse nefes alamıyor O’na bakıyorduk. Asker yavaş adımlarla yürüyor. Siperdekiler kendisine nişan almış bekliyordu.
Asker yaralı İngiliz subayını okşar gibi yerden kucakladı, kolunu omuzuna attı. Bizim siperlere doğru yürümeye başladı.
Yaralıyı usulca yere bırakıp, kendi siperlerine döndü. Teşekkür bile edemedik.
Savaş alanlarında günlerce bu kahraman Türk askerinin cesareti, güzelliği ve insan sevgisi konuşuldu.

Dünyanın en yürekli ve kahraman askeri Mehmetçiğe derin sevgi ve saygılar.

Üsteğmen Casey
(Sonradan Avusturalya Genel Valisi olmuştur)
>As!_M€L€q<
tşklerrr böceğimmmmmm aydınlandım kıs Big GrinBig GrinBig Grin
sponge_bob
Saolasın gercekten mükemmel. bu hikeyeyi TRT 1 de izlemiştim ve aglamamak için kendimi zor tutmustum. Çanakkale Savaşında olmayı orda vatanımız için elimden geleni yapmayı cok isterdim. onların arasında olma serefi keske banada nasip olsaydı.
Ara
Pessimist
tesekkürler kevser abla
MorciveT
Teşekkürler kıs Smile
Ara
*TATLI BELA*
>As!_M€L€q<' Adlı Kullanıcıdan Alıntı:tşklerrr böceğimmmmmm aydınlandım kıs Big GrinBig GrinBig Grin

rica ederim canım....:Smile
*TATLI BELA*
sponge_bob Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Saolasın gercekten mükemmel. bu hikeyeyi TRT 1 de izlemiştim ve aglamamak için kendimi zor tutmustum. Çanakkale Savaşında olmayı orda vatanımız için elimden geleni yapmayı cok isterdim. onların arasında olma serefi keske banada nasip olsaydı.

tşk ederim...
:Smile :Smile :Smile :Smile :Smile :Smile
*TATLI BELA*
Pessimist Adlı Kullanıcıdan Alıntı:tesekkürler kevser abla

rica ederim fatih.....
*TATLI BELA*
MorciveT Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Teşekkürler kıs Smile

rica ederim kanka...:Smile
ezoo20
Emeğine Sağlik Cidden Aydinladikkkkkkk Sultana Katiliyorum
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  16 Büyük Türk Devletinin Bayrakları... *TATLI BELA* 7 998 04-15-2022, Saat: 01:01 AM
Son Yorum: wildfang
  Kurtuluş Savaşında Türk Kadınlarının İsimleri MaSaL 0 731 11-01-2010, Saat: 11:33 AM
Son Yorum: MaSaL
  Türk askerine neden “Mehmetçik” deniliyor MaSaL 0 646 09-17-2010, Saat: 02:12 PM
Son Yorum: MaSaL
  Türk Bayrağı'nın Tarihçesi CaNaT 0 626 11-12-2009, Saat: 02:56 PM
Son Yorum: CaNaT
  Türk nedir? ÐŽeşaren 6 780 02-13-2009, Saat: 12:09 PM
Son Yorum: Soupisgoodfood

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 07:14 PM