:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir Güzel İnsan "Şoray UZUN"
ZeNiTH
Bir Güzel İnsan ; Şoray Uzun

Her hafta başka bir bölgeden, ilginç insanlar ve olaylar ekrana geliyor. Ne de olsa Şoray Uzun Yolda...Şoray Uzun düştü yollara; farklı renkleri, ilginç hikayeleri ekrana taşıyor.

Türkiye'nin dört bir yanından insan manzaraları, ilginç yaşam hikayelerinin aktarıldığı programda hem adım adım Anadolu seyahatine çıkıp, hem de eğlenceli bir saat geçirmenizi sağlıyor...

Hayatın farklı renkleri, ilginç insan manzaraları Şoray Uzun'un esprili sunumuyla ekrana geliyor. Çeşit çeşit insanlar, kendi buluşlarıyla, özel yetenekleriyle Şoray Uzun'un uzun yolunda ekrana geliyor.

Kimdir Şoray UZUN ?
Özgeçmiş

1968 Bulgaristan doğumludur. Halen Marmara Üniv. İletişim Bilg. Fak. Radyo-TV Ana Bilim Dalı master öğrencisidir. 2, 2.5 yıl "Hürriyet" gazetesinde polis muhabirliği yaptı. Yaklaşık 11 yıldır başta tiyatro olmak üzere oyunculuk yaparak hayatını kazanmaya çalışıyor. "Süt Kardeşler" adlı dizinin senaristliğini yapmıştır.

Özel Beceriler
Kung-Fu, Binicilik, Motosiklet.

'Kaygısızlar' ve 'Baskül Ailesi' dizilerinde canlandırdığı eğlenceli karakterlerle akıllarda yer eden Şoray Uzun 

i42958_351oraykltigin9eofj0.jpg

Delikanlı Kültigin ve Çetesi

- abi düşünüyorum da..
- aferin arada bir düşünebilmen iyi. :O

[u]Röportaj[/u]

Şoray'ın aklının başına dank ettiği an!
Şoray Uzun, aklının başına dank ettiği anı anlatıyor: "Elçin bana 'Şoray ben gidiyorum!' dedi ve bir baktım sedyede yatıyor. İşte o zaman kafama dank etti ve çok korktum..."

i42989_351orayadsz1no8.JPG

'Kaygısızlar' ve 'Baskül Ailesi' dizilerinde canlandırdığı eğlenceli karakterlerle akıllarda yer eden Şoray Uzun ve eşi Elçin Uzun,

Şimdilerde 'Şoray Uzun Yolda' adlı televizyon programıyla izleyiciyi ekran başına bağlayan ünlü oyuncu Şoray Uzun'u yıllar önce rol aldığı 'Kaygısızlar' ve 'Baskül Ailesi' adlı dizilerle tanımıştık. 4 yaşında Ahmet Kaan ve 3 aylık Mehmet Okan adında iki erkek çocuk sahibi olan Uzun, 8 yıldır Elçin Uzun'la evli. Çocuk sahibi olmanın her şeyden daha önemli olduğunu söyleyen Uzun, yoğun iş programından dolayı ailesinden uzak kalmaktan yana dertli...

BABALIK EN ÖNEMLİ GÖREVİM
* Şoray Uzun: Kaan doğduğunda ilk babalık deneyimimi yaşadım ve o an kendimi önemli hissettim. Daha önce işimle ilgili kariyer yapmaya çalışıyordum. Ama çocuk sahibi olmak her şeyden daha önemliymiş. Bana göre artık dünyadaki en önemli görevim baba olmak. Çocuklarım hayallerimin en üstünde yer alıyor.

* Ş.U.: İşimden dolayı eşime yardımcı olma ihtimalim yok. Çünkü haftanın 5 günü İstanbul dışına gidip geliyorum. Evde ancak 1-2 gün bulunuyorum. Sadece doğum yapacağı zaman 15 gün yanında kalmıştım. O bile çok oldu ve bu süre zarfında yaptığımız çekim stoklarımızı bitirdik. Bu yüzden şimdi eve bile gidemiyoruz.

* Ş.U.: Ben görmeden çocuklar büyüyor. İşin ilginç tarafı ben de babamla görüşemeden büyüdüm. Çünkü babam TIR şoförüydü. Uzun yolcuklar yaptığı için kendisiyle zor görüşüyorduk. Aynı şey şimdi benim başıma geldi. Halbuki ben babamın işini yapmamak için evden ayrıldım ve iletişim fakültesine gazeteci olmak için girdim. Sonra ise tesadüf eseri televizyoncu ve oyuncu oldum.

* Ş.U.: Biz 1998'de evlendik. Bana kalsaydı, 1999'da bir, 2000'de 2 ve bu zamana kadar da 3 tane çocuğumuz olurdu. Fakat bu konuda Elçin'i ikna edemedim. O biraz kendimize vakit ayıralım istedi. Ama bizim yaş 40, artık bu yaştan sonra ne yapacağım.

i43000_sorayuzunyoldadetay9ks.jpg

SEVİNÇTEN AÄžLADIM
* Elçin Uzun: Şoray yaşından dolayı daha erken dönemde çocuk sahibi olmayı istedi. Ama bana göre önemli olan kadının kendini hazır hissetmesi. Hatta ikinciye hamile olduğumu öğrendiğim zaman Kaan'a haksızlık oldu gibi hissettim. Ama doğduktan sonra ikisini de birbirinden ayırt edemiyorsunuz.

* E.U.: Çok rahat bir hamilelik geçirdim. Şoray, bu yüzden tekrar çocuk sahibi olmayı düşünüyor. O kadar hareketliydim ki, yedinci aydan sonra erken doğum tehlikesi oldu. Ondan sonra merdivenleri kullanmam ve yürümem yasaklandı.

* E.U.: Doğumlarımın ikisi de sezaryenle oldu. Aslında ben normal doğum istiyordum. Çünkü her şey normal gidiyordu. Ama bir türlü sancı olmuyordu. Bu yüzden mecburen sezaryenle doğum yaptım. Normal doğum olsun diye sürekli yürüdüm, elimden gelen her şeyi yaptım ama işe yaramadı.

* Ş.U.: Elçin ameliyathaneye girene kadar anlamadım durumu. Baba olacağım diye lay lay lom dolaşıyordum. Fakat Elçin bana "Şoray ben gidiyorum!" dedi ve bir baktım sedyede yatıyor. İşte o zaman kafama dank etti ve çok korktum. Doğum sonrası çocuğu hemen yanıma getirdiler. İlk kez baba olmuştum. Pek beceremem ama ağlamıştım. Sonra birden Elçin'in içeride olduğunun farkına vardım. Hemşireye bebeği verdim ve eşimi beklemeye başladım. Elçin narkozdan çıkınca, bebeğimizi kucağıma alıp sevdim. İkinci de ise daha rahattım.

7’den 77’ye herkesin severek izlediği, reyting listelerinde üst sıraları zorlayan Şoray Uzun Yolda, Anadolu’nun samimiyetini ekranlara yansıtırken, Uzun olayları izlemek yerine hareketli sahneleri bizzat yaşıyor. Olayın içine giren Şoray Uzun, yaşanan kazaların bu nedenle meydana geldiğini belirtiyor. Bugüne kadar çok ciddi bir olay yaşamadığını söyleyen Uzun, kazaların kendinden kaynaklanmadığı da vurguladı.

i43011_351oray48829.jpg i43012_351oray48830.jpg

Şoray Uzun, 3 defa attan düştü. Şoray Uzun Yolda programının sempatik sunucusu gittiği yörelerde, olayları izlemek yerine bizzat içine girince talihsiz kazalar da kaçınılmaz oluyor. Bugüne kadar üç kez attan düşen Şoray Uzun, bir kez de göz korneasını yırtmıştı

i43013_351oray48834.jpg

Erzurum’da attan düşen Şoray Uzun, geçtiğiz yıl yine Erzurum’da cirit oynarken at kazası geçirmişti. Yaklaşık iki yıldır devam eden program süresince üç kez attan düşen Şoray Uzun bir sefer de Kastamonu’dayken attan düşerek kolunu yaralamıştı. Geçtiğimiz ay ise Mersin’de eşek üzerinde sunuş yaparken çalılara takılarak göz korneası yırtılan sunucu, bu kazaların hepsini hafif şekilde atlattı
i43024_soray46352.jpg

Geçirdiği kazaların değerlendiren Şoray Uzun, “Erzurum’daki ilk kaza cirit oynarken oldu. Cirit atı biraz farklı oluyormuş orada öğrendik. Erzurum’daki ikinci kazada atın nalı düştü ondan dolayı oldu. Kastamonu’daki kazada atın eğeri koptu. Benim kabahatim yok. Mersin’de ise ben sunuş yapıyordum, eşek çalılığa girdi.” diyerek kendini savundu. Bütün kazalarda kabahatsiz olduğunu söyleyen Şoray Uzun, ‘At sahibine göre kişner’ atasözünü de unutmamak gerektiğini belirtti.

i43025_351oray19A8E70498F74602B97CE44A34BEC4BC.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dünyanın en güzel ülkesi sponge_bob 2 346 04-13-2022, Saat: 01:50 AM
Son Yorum: wildfang
  Dolunay insan davran??lar?n? etkilermi ? Firari Fırtına 1 435 04-01-2022, Saat: 01:43 PM
  cok guzel b? yorum friendly82 5 464 03-31-2022, Saat: 09:56 PM
  İnsan Olmak adyge55 0 1,206 06-29-2012, Saat: 02:01 PM
Son Yorum: adyge55
  İnsan devrik cümle misalidir Hasretiim 3 671 05-01-2011, Saat: 11:53 PM
Son Yorum: YasSmin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-28-2024, 11:36 PM