:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sigara 30 hastalığa öncülük ediyor
Pessimist
Trabzon - Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Gamze Çan, dünya çapında yapılan araştırmaların sigaranın yaklaşık 30 hastalığa öncülük ettiğini ve öldüren bir faktör olduğunu gösterdiğini söyledi.
Doç. Dr. Çan, 9 Şubat Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, ülkede son 20-25 yılda sigara tüketiminin hızlı artış gösterdiğini belirterek, satın alınan sigaranın, sigara nedeniyle oluşan hastalıkların tedavisi gibi bir çok ekonomik kayıpları da beraberinde getirdiğini belirtti.
Dünya çapında yapılan araştırmaların sigaranın yaklaşık 30 hastalığa öncülük ettiğini ve öldüren bir faktör olduğunu gösterdiğini belirten Çan, "Sigaradan solunan dumanda 4 binden fazla zehirli kimyasal madde bulunuyor. Bu maddelerin 50'sinin doğrudan kansere neden olduğunu bilinmektedir" diye konuştu. AA
w00w
İçince rahatlatıyor ama napıyım Smile Elinde sonunda ölcem zaten bi sigara daha yakam canım çekti konuya bakınca Big Grin
Ara
CReATuRE
içmeyin şu lanet şeyi arkadaşlar....ben içmiyorum çok rahatım...bencede bırakın sizde...
w00w
Bırakmıştım. Dertten tasadan yine başladık işte. Saçma derdin arkasında sigarayla buluşmak belkide ama nikotin ihtiyacı yiyip bitiriyo beynimi Smile
Ara
*TATLI BELA*
tşklr fatih içenlere duyurulur......
Pessimist
rica ederim
Pessimist
w00w Adlı Kullanıcıdan Alıntı:bi sigara daha yakam canım çekti konuya bakınca Big Grin

bi daha konu açmıcam be Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tiroid bezindeki dengesizlik hasta ediyor..... *TATLI BELA* 1 658 04-09-2022, Saat: 09:57 AM
Son Yorum: wildfang
  Sigara ??meyelim .....!!!! Firari Fırtına 81 3,336 04-04-2022, Saat: 07:08 AM
Son Yorum: wildfang
  Boyun fıtığı bilgisayarla çalışanları tehdit ediyor sıla 11 952 04-26-2011, Saat: 12:34 PM
Son Yorum: YasSmin
  Klima ve bilgisayar fıtık ediyor sıla 2 467 04-26-2011, Saat: 11:42 AM
Son Yorum: sıla
  Balik mutlu ediyor Hasretiim 6 583 04-14-2011, Saat: 04:56 PM
Son Yorum: YasSmin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 08:40 PM