:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FenerBahçe'nin 100. Yıl şarkıları
ѕqρα кJмя
11947kirac.jpg

Fenerbahçe'nin 100. yılı için Kıraç, Funda Arar ve Gece Yolcuları Grubu'ndan Edis İlhan'ın hazırladığı albümün tanıtımı yapıldı.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen tanıtıma, sanatçıların yanı sıra Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç, yöneticiler Neşet Yalçın ve Turhan Şahin katıldı.

Bugün piyasaya çıkan albümde, Kıraç, söz ve müziğini kendisinin yazdığı ''100. Yıl Şarkısı'' adlı eseri; Funda Arar, sözü Saro Secikyan'a, müziği Febyo Taşel'e ait ''Sen Fenerbahçe'' adlı şarkıyı; Edis İlhan da söz ve müziği kendisine ait ''Efsane Fenerbahçe'' adlı eseri okuyor. Bu şarkıların remix versiyonlarıyla birlikte toplam 7 çalışma yer alan albümde, TMC sanatçılarından oluşan koro da ''100. Yıl Şarkısı''nı yorumladı.

Tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, projenin tamamen gönüllü yaklaşımıyla, maddi ve ticari beklenti olmadan yapıldığını açıklayan asbaşkan Ali Koç, ''Bu bizleri ayrıca mutlu etti. Ürünün kalitesi de bizi heyecanlandırıyor. Centilmen Fenerbahçe taraftarının küfür konusunda nasıl hassasiyet gösterdiğini statlarda görüyorsunuz. Taraftarlarımızın bu marşları, bu şarkıları benimseyerek stadımızın bir parçası haline getirmesi amacımız'' şeklinde konuştu. Taraftarlardan bandrollü ürün almalarını isteyen Koç, ''Korsan ürün tercih edilmemesini rica ediyoruz. Korsan ürünlere artık taraftarımız tenezzül etmiyor. Burada da aynı şeyi yaşayacağımızı düşünüyorum'' dedi. Bu arada, Ali Koç, 100. yıl etkinlikleri kapsamında piyasaya sürülen piyango biletlerinin satışında 2,5 milyon rakamına yaklaşıldığını açıkladı.

-KIRAÇ: ''DUYGULARIMI ANLATMAKTA ZORLANDIM...''-

Bu projeyle ilgili teklif geldiğinde, kendisi için büyük bir lütuf olacağını söylediğini ifade eden Kıraç, ''Çok kolay şarkı yapabilen bir insanım. Fenerbahçe söz konusu olunca duygularımı anlatmakta zorlandım'' dedi. İyi bir Fenerbahçeli ve futbolsever olduğunu belirten Kıraç şöyle konuştu:

''Çok kolay şarkı yapabilen bir insanım. Fenerbahçe söz konusu olunca duygularımı anlatmakta zorlandım. Benim için Fenerbahçe futboldan öte bir duyguydu. O duygularımı samimiyetle şarkıya yansıtmak benim için kolay olmadı. Yaptığım bazı parçalardan vazgeçtim. Eminim ki birçok insan onları beğenecekti, fakat ben beğenmedim. Daha samimi bir şey yapmak gerektiğini düşündüm. Bayağı zorlandım. Tribündeki arkadaşlar bilirler, tribünde biraz fanatiktim. Yıllar geçince o tribünden çıkıp şimdi kombine biletle maçlara geldiğimde şunu anlıyorum: Futbola daha sevimli yaklaşmak gerekiyor. Benim için oralardan buralara gelmek duygusal bir coşku yarattı.''

Funda Arar da yaptığı konuşmada, Fenerbahçe'ye yapacağı katkının kendisini mutlu edeceğini ifade etti. Edis İlhan ise bir yıl önce Kıraç'ın kendisine bu projeden bahsettiğini belirterek, ''Burada olmaktan gurur duyuyorum. Elimizden geldiğince iyi bir şeyler yapmaya çalıştık'' diye konuştu.
Ara
Pessimist
ha şu 1 mayıs marşı Big Grin

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Fenerbahçe hükmen galip mi? Ñ•qρα кJмя 32 1,313 04-14-2022, Saat: 07:38 PM
Son Yorum: wildfang
  FenerBahce Yari FinaLde !! Ñ•qρα кJмя 2 337 04-14-2022, Saat: 06:17 AM
  Haftanın maçı Fenerbahçe Ülker'in!.. Ñ•qρα кJмя 4 545 04-13-2022, Saat: 02:56 PM
  Fenerbahçe 78 – 50 Galatasaray Ñ•qρα кJмя 3 296 04-13-2022, Saat: 01:44 PM
  Fenerbahçe 1 - 0 Sakaryaspor Ñ•qρα кJмя 2 312 04-12-2022, Saat: 04:03 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-12-2024, 08:33 PM