:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sagopa Kajmer
ciciKIS
Feat Kolera

(Sagopa) Hiphop evvel olsa rap sonumdur, okşa Evreni, sözünle yokla çevreni kağıtta saklı Sagonun gizli gözleri,
“Dur orda!..” Kalp atışlarım yolumda rehber, Anca vardı zorba rapler “Sagopa Kajmer”. Mührü Bastım, sen aylak oldun sıktım ve çaylak ateşe Yaktım, tılsım tıkadım içine, rapimin inine Kazıdım adımı Sagopa K, yolumda rehber oldu
(yo:yunus özyavuz) Kalp atışlarım 7-8 B ve P ve M, teklemezse son sözüm, kekeleme görüntüler Görecek çift gözün,
Lekeleme sezinler bendeniz, seke seke yürür Dilerse hiphop ormanında, yeke yeke rapinle Savaşacaksın,
Oğlu rapin önünde keke kelimeler savuracaksın Sakarca.

(Kolera) Cümle arasındaki anekdotlardı Dikkatimizi çekenler derinleştik konularımızla Çarptırılmış masallarda bizimkisi,
Bozuk oyuncaklarla bitirdik biz evciliği ken Geymiş diyorlar barbinin akıbeti meçhullerde bir Fincan kahve var mı?
Derken başlayan hikaye kahveden öte kocasındaydı Gözü hoşbeş sohbetlerde beş çayları içmenin Zararları sizi ayda
Ararken geçen zamanda kendini unutmanın Dayanılır hafifliği mi bu? Nöbetçi eczanelerde Beklettik ruhumuzu üstünde tehlike anında kırın Işareti kafamızın dikinde kurban bayramı Arifesinde ölü koyunlar ardında bildiğimiz Kurallar aslında,
Şimdi de şemada gösterelim aman vermez Suskunluğu hilesiz hurdasız hayatım karanlıkta Uşümek ne ki?
Varsın dökülsün kanatlarım, öyle bir rol almış Ki kolera, okudum okudum anlamadım seyrederken Hayatı,
En önden kendime sahne bulup oynadım, kendi Kendime konuştum hem kızdım hem güldüm halime, Çita noktasından denize girip dinlendim aslan Yelesinde. Duvarlar renkli olsa da karanlıkta ne Görebilirsin ki? Bir köre rengi nasıl Anlatabilirsin ki?
Mikrop renkli olsa ışık versen görebilir misin ki? Mikrobu nasıl kırarsın, onu hangi kimyayla yenebilirsin ki?
Asidin üstüne baz dökmüştüm maksat PH olsun diye
Ara
ciciKIS
Sizleri Ölen Sayısız insan için 3 Dakikalık Saygı Duruşuna Davet Ediyorum

Mermi Icad Oldu Mertim Bozuldu Ve Merhumlar Evin Duvarında Meçhul Gazi. Mayın Şehit Taburu, Mayısta Kan Yağmuru, Düşman Uyku Mahmuru, Dünya Kin Maduru, Solumda Katliam, Nerede Sağ Duyu? Mevzileri Nöbet Alan Fevziler Feyz Alamadan Fethettiler Ahireti, Mektupları Kayıp, Cinayet Ayıp Ve Kültürler Bombalandı, Kimse Sallamadı, Bağdat Ateş Aldığında Kalbim Durgun Yedi,Güneş Doğudan Battı. Mumlarınızı Yakın, Yorgun Düştü Uçaklar, Tebessüm Etti Tüm Sanıklar, Tankları Tanımlar Tanıklar, Yanıklarla Dolu Topraklar Karamparça Bulutlar Ve Savaş! Yavaş Ölüm Kaderinin Hız Kaynağı, Telaş Pazarı, Can Kumarı, Çıkar Savaşları, B52’ler Yarıda Kesti Pişen Aşları Ve Dünya Kan Deryası, Geleceğin Bedeli Pahalı, Duygular Yamalı, Suçu Gelin Etseler De Kimse Güvey Girmeyecek, Bilirim Bu Tarih Değişecek Ve Tekerrüre Dayalı Imha Tarihçesi, Kurak Sevgi Bahçesi Suya Hasret.

(x2)
Topalla Gezen Aksamak Öğrenir, Abanın Kadri Yağmurda Bilinir Ve Hatıra Silinir Ana Gibi Yar Olmaz, Bağdat Gibi Diyar Olmaz Ama Bağdat Bombalanır BOOMMM

Kazanılan Her Madalyon, Mayın Tarlasındaki Piyon Askeri Reyona Bir Şampiyon Sıfatıyla Koydu Bir Galon Kurşun, Hüşu Derbeder. Turşu Geçmişler Ve Savaşta Gazi Bebekler, Tekler
Kalbimin Atışı Ve Ekler Günbatımından Şafağa Doğru Süregelen Kanlı Iklimler. Psikolojisi Kaybolan Bitkisel Yaşamlar, Ideolojisi Kuyularda Saklı Taşbakan Kanayan Yaraların Ortadoğusundan Güneş Battı Ve Bu Şarkının Üç Leşi Olmalı Bir”Leşmiş” O Milletler Sorgulamalı, Birleşmiş Amerika Yılanları, Çıngıraklı Amacında Yalanları Ve Kitle Imha Dolarları 24 Beat’te Tenha Hiphopları, Kinimin Raple Yansıyan Oluşumları, Kanunları Kelepçelemeli Ve Elemeli Eli Zaferi Simge Edeni Ve Eylemini Barışa Saklayan Her Bireyi

(x2)
Topalla Gezen Aksamak Öğrenir, Abanın Kadri Yağmurda Bilinir Ve Hatıra Silinir Ana Gibi Yar Olmaz, Bağdat Gibi Diyar Olmaz Ama Bağdat Bombalanır BOOMMMMM
Ara
ѕqρα кJмя
Sago yabanci mi? Big GrinBig Grin
Ara
ciciKIS

Kibritin kıvılcımıyla başlar an, kiralık katil oldum duygularına şimdi ağla! Kaç kiracı kovabilirsin dünyandan, nedeni yoksun arzularından bahçe yapsan tohumuna suyunu serpeler misin pesimistin? Sendeler mi kalemim? Sezin, kesilecek mi biletin? Kinde yaşar alemim, cenazemin omuzlarında yazılı karabiber duası, rap karahaber selası kalpte hep biçare tep şu seli, kolayca yüklenip kaldırdınız cenazemi, geride hep bükük boyunla anıla geldim, gücünüz yetmedi mi? Elendi insanoğlu gün be gün, hüzün tünellerinde fareler hücumda, sen yüzünde terlerinle savaşır haldesin yazık! Mahrem Adem günahla yanacak, uluya servis olacak madem bilinki men haraben, huzur ne darem. Koca hestiy aya bedenem.

Nakarat
Cenazemin omuzlarında yazılı karabiber duası rap
Karahaber selası, kalpte hep biçare, dudaklarında
Senfonim çalarken hep duacım oldu Bass-drum
Koca hestiy aya bedenem (bedenim acaba nerelerdesin?

(Kasırga)
Doğrunun önünde duramaz olmuş insanoğlu
Karabiber duası lanetimin son ezgisi
Işığın içine bakamaz olmuş insanoğlu
Korkar olmuş ölmüş ruhlardan,gelecekten
Hesap soramaz olmuş insanoğlu
Bu tanklarla yapılmış dünyanın gerçeklerinden
Acıyı çekemez olmuş bedenim
Hergün acılarla sevişmekten hissedememiş duyguları
Ağla sen de haline benim gibi
Sessizliğin içinde kaybolan ruhlar gibi
Suskun olma haline, konuş dünyaya
Paranın kölesi olmuş insanoğlu
Yanlış bedenlerle ruh doğru mu sistemin katili
Sonuçta karabiber duası hümanist olmuş
Geçmişte yaşatılanlar yüzünden sözlerim
Ben hep bu duayı özlerim, duyamazsam açık gider gözlerim
Ara
ciciKIS
ѕqρα кJмя Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Sago yabanci mi? Big GrinBig Grin
:S:S:S:S:S:S
Ara
ciciKIS
VERSE 1
Yapılan her savaşta bir çıkar ve de imzalanan her barışta bir zarar var biz, varımızı ortaya koysak yoğumuzla utanırız. Elimizdekini cebimize tıksak, “tırsak kısrak savaşa havlu attı” der ve sırıtırlar. Dalga bu devrin baş motivesi. Ne kadar güler ise düşman o kadar ağlatır seni, kendini geçmişteki geri adımlarından kurtar, ışık ileride parlar ve yamyamlar var burası dar. Her an önünde yar, Tanrılar sözlüğünde buna sınama denir, sınavın elbet sonu gelir, notuna göre bedelini öderiz bu geçmişin bu kesin. Zaten inancımız olmasa var olmanın anlamı anlamsızlıktan başka bir anlama gelir miydi? Ve bu zamanlama, kaderimizin yanlışı ya da doğrusu, olgusu yoktur, kukla duygusu, askıya alınan o insan bulgusu, tekrar edilen o geçmiş döngüsü, karasis örtüsü; gölgelerin emaneti sen misin? Karanlıklar çöktüğünde gömülesi bedelin ve eskide kalan soğuk iklimlerin. Dostuna attığın tekmenin ya da hiçe saydığın ilahi adaletin bir sonucu olmalı bu da kesin, sen teksin takibinde geçmişin!...

Nakarat
Geçmişi gölgeye teslim ettim ve şimdi gölgeler takibimde,ardımda bir yığın manzara.
Sorgusu başladı yarının ufukta gün batmakta, her gelişin bir gidişi meçhuşle farz arz ederim sorgumu kesin. Gün dönümünde sıradaki gelsin gölgemi karanlığa teslim edin.

VERSE 2
Anlam veremediğim bir yığın manzara peşimize takılmış ve cereyan eden çıkar savaşları kalbimizi yerinden çıkarmış ya barış?... Minik ellerinizle yakaladığınız o büyük kelebekleri öldürebilirsiniz. Herşey cüsse değil yeterki küstürmeyin çocuğu, öldürmeyin kendinizi, yok oluşu simgeler umut katliamı, yarın bir kapıdır ve sen uykudan o kapıdan geçmek için uyanırsın. İnsanların icadı kukla medeniyetinde herkesin bağlı olduğu bir ipi var, ipi tutan Tanrılar akıbetini sorgular, bulgular yargılar bir oyun gibidir adı yaşamaktır, ölümse oyunun sonudur. Her nedense oyunun sonu yok gibidir, bir gider biri gelir. Ve birini eler, siler kendini oyunun listesinden, simgelerde saklanır gidişinin nedeni ve her geçmiş gölgelere emanet edilir, gelecek sansüre maruz kalmış,belirsizdir. Bu nedenle seni takibe alan gölgelerdir. Sen yürüdükçe seni sorgular ve bir gün güneş batar. Geçmişi gölgeye teslim ettim ve şimdi gölgeler takibimde,ardımda bir yığın manzara, sorgusu başladı.
Ara
ciciKIS
VERSE 1
Batımda gün yine sokaklar ıssız, şarapkolikler ve para peşinde eli bıçaklılar, sabah yumruk konuşur, gecelerimde silahın notaları, derinde bir sela sabahları, gazetelerde ölümün ibret etkisi, mafya evreninde yaratılan kahraman adamlar, haraçla kazanılan günahlar, evimin önüne dizilen onca sarhoşun nağrası ve polisin etkisizce boş fiilleri, güvenliğim mi yoksa bedenim mi idam anlarında terlemekteki? Kinime yemdi şiddetin meyvesi, bizde bunca yıkıma katıla katıla sırıtır olduk, eylemim rapimle fiile dönüşecektir bilesiniz. Dağdan inme ayıların temelli cahiliyetine vizeyle karşılık verildi, kondular getirdi betonu, başbakan bir metro yerine doğamı geriye ver!... kültürüm piç oldu, özür dilekçe ver!...Ben yarındım ancak aldınız elimden bugünümü. Kimliğimden utanır oldum, Türkiye burası değil, hep sefil bakışlar onumun dokuzu psiko bunalım 24 saatte 3’lü çevirir sen-ölüm-kalım!...

Nakarat:
Dünya keranesinde bakire değilsin, tecavüz edenler var
Gözlerim de sağnak yağışta, kalbim krizin bekçisi olmuş
Yak da ver sigarama derdimi anlatayım, duman olsun bu rapim
Ben çaresiz avare gezerken,gözyaşlarım yaşlanır oldu.

VERSE 2
Bakışlarımda kara ifade,istifade edilemeyen o masumiyetim, yüzünde meymenet göremediğiniz liriklerimle bir bütün ben, tüter tütün yazar çizer stilo. Sadakatim gömüldü dilime. Sus!...Dedirtmedim. Kus!... Günahların sevabı bulunamaz Yunus. Prangalarda raks ederken ağlamaklı bakışın öncüsü, kısır döngüsünde tanıdık her bir muhterem cılız bitki örtüsünde,tanıdık her bir muhterem cılız bitki örtüsünde. Civarda depremin korkusu ve bilgilerini yokla, fazla soru da sorma zaten halim kalmadı, hasta adamı yatağa yatırın artık, bin asırlık bekçi ülkemin damarlarında kan bırakmadı, bazı bazı bazılarımız, tepeden izlerken kakılmışları, çalınmış hırsları, sessiz yalvarışlarını duy gözlerimin, bak hadi!...
Ara
ciciKIS
Anakronik bir kronik
rapte tek kalemde mühürü basan
o adamın adı bu şakası olmayan bir sert kafiye
ey K ey Sagopa-K mey dey mey dey
heey büyücü yaptı büyüyü
büyüde gel tutulamaz her el
bu girdabın yokedici döngüsünde yalpalan
sinsi sinsi yaklaşandır adını koydum şeytan
mübalansa çok saçma kalk uyan lan
polyanna kalpazan bi kahraman
(aman yaman zaman)
İnsan için en önde gelen o altı harfli başlık Sağlık
birde morale aç yaşarsın bu açlıkla kıvranırsın
pili biten bi saat mecazlarında
geçen zamanın arkasındasın sago
harikalar diyarındasın
anıların kabuslarımın alevleriyle yansın
karamsar gökyüzümden yıldızımsa kaysın
Cerenin canını trafik alsın
Vakitsiz ölümlere akıttığım göz yaşlarım için
sürtük kader utansın .

Anlaşılmayan cümleler kurdum ben
hep şair hep geçmişe dair betimlemelerimle
negatif elektrik , Simetrik doğruluk ikilemde
Kalmışlığın optimist açılımıydı sinonimin eş anlamını algılayamıyan yamyamların dünyasında
sıratı geçmek için rüşvete başvuracakların kefeninde cepte umut dünyayı yarın ölecekmiş gibi yaşayanların aklında yanıtsız sorular kara bulut gibi dolaştı yılları meditasyon hipnozunda taşa tutup.

sonsal bir yargıdır belki ölüm kim bilir sorsan birine korsan bir avcıdır ölüm mayın tarlalarında tek bacağını kurban etmiş bir zulümden arta kalan dölüm itiraf etmek kolay ve insan oğlu her bölüm aynı senaryonun parçası iki yakası bir araya gelmeyecek doğu-batı kültüründe birleşmiş milletler kavgası hikaye senkron uydurulmuş gari gori şeriban kaygası kayıp akıllar mağarası .

Sayhaa Buran Amilim Benim İçimdeki Şeytanın Ensesindeyim Destur De Breh!! Berduşa Name Yakma Çek Git İlerle Milim Milim.

Sayhaa Buran Amilim Benim İçimdeki Şeytanın Ensesindeyim Destur De Breh!! Berduşa Name Yakma Çek Git İlerle Milim Milim.

Yeryüzüne tohum gibi saçmışım ölüleri
izini dünyayı vurmuş binlerce insanın külleri
Dünya söyle senin hamurun benmiyim
neler yaptınki benimle geleceğime küsermi benliğim
depremlermi aldı can ? canına kıyan masumlarmı ?
serzenişte bütün gönüller durup dururken yıkılan evlermi neyine güveneyim ? bir damla umut at tarlama bende doğan güneşle ümitlenip şarkılarımı söyleyeyim sana yada ipsiz kuyunun dibine inip karanlıktan öleyim ben bu dünyada zaten masum bir köleyim her güne ayrı bir renk getir dünya sessiz çığlık atanlara yürek dünya söyle ne yaptın bizimle sadece oyuncak birer bebek .[oyuncak birer bebek]

Ara
ciciKIS
Aksiliğim üstümde sende kelimeler hep farazi, gördüğün kadar arazi, kimse mükemmel değil ki, ne umdun ki benden kadı kızı bile veremli, benim kusrum anca naz, seninkisi mesavi
Içimin tuzu ayı yoğurdu, anahtarsan nerde kilidin oluğu ? Nahoş hallerinde et ilan kahpe oluşunu, ahmak kişilik sensin, cevizi dişiyle kıran feyksin, her dişi geyikle muhabbette yanar-dönersin. Ben rüzgarın aruz vezni sen kükürdü ancak sus karıncalandı kalp, söyle paşa nedir amaç ? Bence ringe havlu at, Kolera kırar kol bacak, masalın kötü şirinesi, Mr Gagged Uzun bacak. Esti geçti hayatından bir eser ve bin zafer, kazı-kazan kazandığın bir adam ve bin keder. Kaderdaşlar sıralı, kader sıvadı kolları, bedava ekmek kalabalığı, örmüş saçını kaderin ağları. Kalbin yalın hali bulutsuz, ah şu mevsim değişmekte, billur su kusursuz, ruhum sensiz huzursuz, tattım elmayı ve içime düştü şimdi kurtları, yavaş yürüyen bir tazıyım acizliğimse azılı. Sen anlatma metni dur, O bilir ancak aybı üzüleceksin yavru Tanrı sıkıntısında kapalı kaldı. Iti ver açılır kapısı, açılır için acılır hali, vurdu aynası ve sen yansaması

Kolera Nakarat

Sevenin var senin suçüstü Şehzadem
Nesin sen cevap ver ? Mahrem...
Ücra yerlere düştü kayıp merhem
Bendim en asil tek kişilik harem
Düş ve melodi en güzel düet
Suretin silindi kaldı silüet
Uykum Yok yatağım soğuk Küvet!

Bora Verse

?

Kolera Nakarat

Sagopa Kajmer Verse

Zulüm taşıyla kanatı verdi başımı felek kahpesi
Düşüncemden senide çaldı elimde hırsız kellesi
Gık çıkarmaz dilden aciz sessiz Sagopa dilsizi
Vaktim gelir şimşek çakar kırılır dilimin kemiği
Güçlü rüzgar nefesi, selvi dağ tepesini viran etti,
Kalp perde endişesiyle akan zamanı tavaf etti.
Gözler sözlerin sertliğiyle yaşa bulanıp ah çekti
Sensiz geçen günlerin kazası yok be sevgili
Sahadet yanımdan ayrılmasın
Kasvet ağacımı taşladım,
Ham meyveler topladım,
Sessizlik beni dilsiz yaptı
Kalem düşman ellerinde temiz kalbi karaladı
Bu hasret beni yaraladı
Sagopa takvime çentik attı!
Gönlüm aydın, ruhum yüzüme yuva kuran bir kuş
Kalbim çıkık tıpkı tablocasına duvardan düşük ve tuş
Gözlerim alçak seyirde yükseklerde sessiz uçuş
Ellerim dilimi büker,
SAGO ZORDA OLSA KONUŞ !

Kolera Nakarat

Ara
ѕqρα кJмя
Yabanci Sarki Sozleri Bolumundeydide tasimislar Tongue
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sagopa Kajmer ~ Aşk Yok Artık PesmisT GirL 2 647 01-18-2009, Saat: 09:58 PM
Son Yorum: PesmisT GirL
  Sagopa Kajmer ~ Hep Taaruz Var PesmisT GirL 2 502 01-18-2009, Saat: 09:57 PM
  Sagopa Kajmer - Ben Hüsrana Komşuyum KoLera 4 601 01-18-2009, Saat: 09:42 PM
Son Yorum: beyzarda.38
  Sagopa Kajmer ~ Ateşten Gömlek PesmisT GirL 0 491 12-28-2008, Saat: 09:38 PM
  Sagopa Kajmer ~ Fırtına ve Şimşek PesmisT GirL 0 452 12-28-2008, Saat: 09:37 PM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-10-2024, 07:00 AM