:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hayat bir sınav değil mi?
yıldız
HAYAT BİR SINAV DEÄžİL Mİ ?

Ewan 22 yaşına o sene basmıştı , Kendinden emin çok zeki ve çok çekici bir genç adam olmanın asaletini taşıyordu .10 gün sonra Kore' deki bir savaşa katılmak üzere İngiltere' den ayrılacaktı . Hiçbir şeyden korkmuyordu ama duygusallığı nedeniyle , ülkesinden ayrılma fikri zor geliyordu ona . Ağır adımlarla büyük kütüphaneden içeriye girdi , bir kitap alıp oturdu ve okumaya koyuldu . Gerçekten de çok güzel temalara değinmiş etkileyici bir kitaptı elindeki , ama daha da güzel olanı kitabı daha önce başkalarının da okumuş ve bazı yerlere notlar almış olmasıydı .Okuyanın notlar aldığı bölümler Ewan' ı da derinden etkiliyor , notları okudukça sarsılıyordu . Kim olabilirdi bu ?

Hemen kütüphane memuresine gitti ve daha önce kitabı okuyan kişinin kim olduğunu öğrendi . Holly adında bir kadındı , adresini aldı ve eve varır varmaz bir mektup yazdı : "Büyük kütüphanede bir kitap okudum . Eklediğiniz notlar karşısında hayranlık duyduğumu belirtmeliyim . 10 gün sonra Kore' ye gidiyorum , sizi tanımak mektuplaşmak istiyorum . Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum ."

Holly' den olumlu cevap geldi ve mektuplar ardı ardına yazılmaya başlandı . Her yeni mektupta birbirlerinden biraz daha etkileniyor , yüreklerini birbirlerine biraz daha açıyorlardı . 2 sene bu şekilde geçip gitti .. Ewan ve Holly birbirlerine belki binlerce mektup yazmış , her mektuptan ayrı tatlar almışlardı .

Ewan' ın ülkeye geri dönme zamanı gelmişti , son mektubunda Holly' i görmek istediğini yazdı . "Ancak seni tanıyabilmem için bana bir resmini gönder lütfen" diye ekledi . Holly buluşmayı kabul etti fakat resmi göndermedi . "Resmin ne önemi var ki ? Bizi ilgilendiren kalplerimiz değil mi ? Yakama kırmızı bir çiçek takacağım" dedi .

Günler birbirini kovaladı ve Ewan ülkeye döndü . Trenden indiği ilk anda gözleri Holly' i aradı . Bir müddet bakındı , sonra kalabalığın arasından şimdiye dek gördüğü en güzel kadın belirdi . Uzun boylu , çok güzel vücutlu , uzun sarı saçlı , masmavi iri gözleri ve mavi elbisesiyle muhteşem bir kadındı . Kadına doğru bir adım attı , ama yakasında hiç birşey yoktu . Kadın gözlerine baktı ve "Merhaba denizci , benimle gelmek ister misin ?" diye sordu . Tam o sırada güzel kadının omzunun üzerinden arkasındaki yakasında kırmızı çiçek olan kadını gördü .

Kısa boylu , şişman sayılacak kiloda , gri kısa saçlı , tozlu uzun pardösesi ve kalın bilekleriyle öylece duruyordu . Ewan şaşkındı , az önce hayatında gördüğü en güzel kadından teklif almıştı ancak karşısında da yüreğine aşık olduğu kadın duruyordu . Kendini toparladı ve yanından geçen dünyalar güzeli kadına aldırmadan ilerledi . Elinde Holly' le birbirlerini tanımalarını sağlayan kitap vardı . Elini uzattı ."Merhaba Holly" dedi gözlerinin içi gülerek . "Pardon" dedi kadın . "Ben Holly değilim" Az önce burdan geçen sarı saçlı mavi elbiseli bayan yakama bu çiçeği taktı ve bunun hayatının sınavı olduğunu söyledi . Sizi garın çıkışındaki cafede bekliyormuş ...

Ara
EyLuLce
Ellerine Sağlik Harika Olmus Canim
Ara
yıldız
teşekkür ederim beğenmene sevindim ..
Ara
lorient_19
HAYAT BİR SINAVSA KAGIDIMI TERS ÇEVİRİP ÇIKMAK İSTİYORUM
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hayat Sürprizlerle Dolu chatlaq mamaqlı@ 1 556 12-21-2008, Saat: 07:54 PM
Son Yorum: play-54
  Aşk Masum Değil hakan2796 3 591 10-26-2007, Saat: 04:52 PM
Son Yorum: güne$ibük
  Aşk Masum Değil hakan2796 1 487 07-15-2007, Saat: 12:20 AM
Son Yorum: ask_sehidi
  sen ölümle hayat arasına çizdiğim mutluluğumdun mehmetkılıc 0 371 05-10-2007, Saat: 09:40 PM
Son Yorum: mehmetkılıc
  köprü ve hayat mehmetkılıc 0 383 05-10-2007, Saat: 09:29 PM
Son Yorum: mehmetkılıc

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 07:52 PM