:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 Ytl Nereye Gitti ?
CReATuRE
3 arkadaş lokantaya gidiyor yemeklerini yiyorlar garsonu çağırıyorlar borçlarını sorduklarında garson 30ytl diyor garson kasaya parayı götürdüğünde patronu kızıp 5ytl fazla para almışın diyor..Geri vermesini istiyor garson şimdi düşünür 3 arkadaşa 5 ytlyi paylaştıramam diye herkese birer ytl veriyor 2 ytlsini cebe atıyor buna göre====================>ŞİMDİ 3 ARKADAŞ 9 AR YTLLİK YEMEK YEMİŞ OLUYOR 3X9=27....2YTLDE GARSONUN CEBİNDE=29YTL..........1YTL NEREDE?????
MasaL_perisi
Hesap 25 ytl tutmadı mı...Smile
nerden çıktı 27....Smile
Ara
CReATuRE
adamlar hesap istiyor ve garson 30 ytl diyor...para kasaya gidiyor ama patron kızıp hesap 25 ytl diyor ve 5 ytl garsona veriyor...garson 3 kişiyede 1 er ytl veriyor ve 2 ytl yi cebe atıyor ama bu seferde 3 kişi 9 ytl den hesap ödemiş oluyorlar...buda 3 kişi x 9 ytl = 27 ytl yapıyor 2 ytl garsonda eeee o zaman geriye kalan 1 ytl nirde Big GrinBig GrinBig Grin
MasaL_perisi
Ben periim ya şimdi oralarda gizli gizli dolaşıyordum aldım gittim dondurma yedim o 1 ytl ile....Smile

Bana ne başkaları da bulsun ben hepsini soylersem onlara düşünecek bişey kalmaz ki...Smile
Ara
Rüya Güzeli
onu tam tersinden hesaplıycaksın yaf harcananı degilde digerinimi ne şimdi kafam karışık biliyorumbunu = )
Ara
MorciveT
Garson 5 ytl nin 3 ytl sini kişilere bölüştürünce her biri 9 ar ytl vermiş oldu $9*3=27$ ,toplamda da 27 ytl vermiş oldular.yanlış olan 27 ytl ye 2 ytl yi eklemek çünkü o 2 ytl zaten 27 ytl nin içinde var (27 ytl son durumda ödemeleri gereken hesap(25 ytl) ile garsonun cebine attığı 2 ytl nin toplamı) nihahaha Big Grin sanırım ama oyle olmalı Azizi Smile
Ara
Rüya Güzeli
ya walla hiç bişi anlamadım o hesaplanış tğrğyle alakalı belki doğrudur yazılınca bu kdr karışık görülüyo aslında çok kolaydıConfused
Ara
LeViS
abi 1 ytl verseneBig Grin
Ara
MasaL_perisi
Kendine izinsiz alan 1 ytl ikinci 1 ytleyi de aldı gitti...Garson bu başka birşeye benzemez...Smile
Ara
Rüya Güzeli
ablajım ben çıkıyorum size ii oyunlar ya ben özel msj attım ama gelmedi sanırım bana msn ni özel msjla yazabilirmisin ablajım :: siz konuya dewam edin ark.lar ÖZÜR ...
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-29-2024, 09:46 PM