:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T?rk?e Kerrang! r?portaj? . (((Linkin Park)))
Pessimist
Derginin sorular?n? gruptan Chester ve Phoenix cevaplad?.

Alb?m?n bitmek ?zere oldu?unu bilmek nas?l bir his ?
Chester : Heyecan verici , bir y?ld?r ?zerinde ?al???yoruz ve ??kacak alb?mle gurur duyuyorum.

Phoenix : Umar?m insanlar alb?m? a??k bir zihinle dinlerler ??nk? bu seferki ger?ekten yeni bir ad?m.

Neden bu kadar uzun s?rd? ?

Chester : 2 alb?m? yaparken hali haz?rda 30 ?ark? vard? ve h?zl? bir ?ekilde alb?m? olu?turabiliyorduk.Ancak bu sefer 130 ?ark?yla ayn? i?e giri?tik.Temel felsefe ?uydu "E?er sanat yapacaksan acele etmeyeceksin.".

Phoenix : Bir?ok iyi fikre sahip olmam?z bizi en do?rusunu se?mek konusunda olduk?a zorluyordu.Bu nedenle hepsini bir kenara itip , d??ar?dakilerin nas?l olmam?z? bekledikleri gibi de?il , farkl? bir ses ?zerinde ?al??maya ba?lad?k.

O zaman k?kl? bir de?i?imden s?z edebilir miyiz ?

Chester : Evet , par?alardan birka??n? arkada?lar?ma ?ald?m ve ayn? ?eyi s?ylediler : "Kesinlikle farkl? , ba?ka bir y?ne gitti?iniz a??k !"
B?y?k bir risk alarak bu tarza do?ru yola ??kt?k.?ok b?y?k bir?ey de?il , sadece daha sert gitar riffleri.M?zikal katmanlar ve dokular ?zerine daha ?ok odakland?k.

Phoenix : ?u an yapt?klar?m?z?n arkas?nda bir ruh var.Daha kalpten ve derinlerden gelen ezgiler de bar?nd?r?yor.Anlayabilmek i?in hissederek dinlemeniz gerek.

Herkes sizi halen nu-metal grubu olarak g?rmeye devam edecek mi ?

Chester : Nu-metal ile ilgili her?eyden kurtulmaya ?al??t?k , nu-metal grubu olarak damgalanmaktan ve hep bu havada m?zik yap?yormu? gibi g?r?nmekten ho?lanm?yoruz.Kendimizi ifade edecek yeni ?eyler ar?yoruz.Hybrid Theory yi yapt???m?zda ?ocuktuk , ayr?ca o zamanki zihniyet de farkl?yd?.Ancak i?imizdekileri -bizi biz yapanlar?-saklad?k , bu kay?tta da ?ok g?zel ?eyler bulunuyor.

Phoenix : Nu-metal diye tutturanlar?n bir?o?unun bu terimin anlam?n? bile bilmedi?inden eminim..Biz yaln?zca kendimize ait m?zi?i yap?yoruz..

S?zlere ne t?r ?eyleri konu ediyorsunuz ?

Chester : ?o?unlukla ya?ad?klar?m?z?dan yola ??kar?z.B?y?d?k ve olgunla?t?k , m?zikte yer alan de?i?im s?zlere de yans?d? elbette.

Bu 3 y?ll?k arada ne gibi olaylar ya?ad?n?z ?

Chester : Ge?ti?imiz y?llarda bo?and?m , tekrar evlendim ve bir ?ocu?um daha d?nyaya geldi.Bo?anmada b?t?n param? kaybettim ve ?imdilerde maddi anca kendime gelebiliyorum.Bir rollarcoaster misali...Bir g?n evlisin yar?n bir bakm??s?n yaln?zs?n...Bir g?n zenginsin ?teki g?n elinde hi?bir?ey yok...?imdiyse mutluyum , kendimi bo?ulmaktan kurtard?m...

Bunlar? par?alara yans?tabildiniz m? ?

Chester : Bunlar? ya?amak yeterince zordu.Tabiki i?imi ?ark?lara d?kmek isterdim ama Mike ile ortak yazd???m?zdan ve Mike ?n daha ?iirsel s?zler yaz???ndan dolay? bunun pek ger?ekle?ti?i s?ylenemez.Ayr? ayr? yaz?yoruz be biraraya gelerek ortak paydada bulu?maya ?al???yoruz.?ark? s?yleyi? stilimde de daha ?ok yara alm??l?k ve renk var art?k..

37 Milyon alb?m satman?z ?zerinizde bir bask? yarat?yor mu ?

Chester : Bu alb?m e?er bir ya da iki milyon satarsa ya?an?lacak hayalk?r?kl???n? d???nemezsiniz bile..Akl?mdan "?nsanlar lanet olas? alb?m? anlamad?lar !" diye ge?iriyor olurdum herhalde.Eminim grubun geri kalan? da ayn? fikirde olacaklard?.Bir yandan da iyimser d???n?yorum ve herkesin alb?mden ho?nut kalaca??na kendimi inand?r?yorum.Alb?m? hazmetmek i?in zamana ihtiya?lar? olacak , ama sindirdiklerinde ger?ekten mutlu olacaklar.Elimizden gelenin en iyisini yapy?oruz daha ne diyebilirim ki ? : )

Phoenix : Bence hepimiz bu soruya ayr? cevap verece?iz teeth_smile.gif Tonlarca bask?y? ?zerimde hissedebiliyorum , fanlar?n ve geri kalan herkesin bizden ne bekledi?inin fark?nday?m.Ama ?imdi bunlar? kompleks yapmaya gerek yok , kendimizi en iyiye motive edip bu i?i ba?armam?z gerekiyor.

Not: Bu ?eviri tamamen www.lpturkiye.com adresi taraf?ndan yap?lm??t?r ve o siteden al?nt?d?r.
carpediem
payla??m i?in te?ekk?rler...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Linkin Park ve kat?ld??? t?m konser & organizasyonlar Pessimist 5 849 04-07-2022, Saat: 12:09 PM
Son Yorum: wildfang
  Linkin Park Diskografisi Pessimist 1 567 04-07-2022, Saat: 09:31 AM
  LİNKİN PARK'ın Aldığı Ödülller... Pessimist 8 740 04-06-2022, Saat: 07:47 PM
  Linkin Park'da İstanbulda HiqhVolume 1 482 07-06-2008, Saat: 01:54 PM
Son Yorum: σfflαчи

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 03-29-2024, 04:24 PM