:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
****melek****
ciciKIS
Meleklerdir kanatlar?ndan d?nyaya uyku sa?an g?zellikler. Ya?mur damlalar?na e?lik eder t?yleri, iner yata??n?n ba?ucuna. Uykunda kanat ??rparlar g?vercin k?l???nda. Nefesleri daima kulaklar?m?z?n dibindedir. Melekler yol g?stericilerimiz. Karanl?ktaki kandillerimiz. ?l?mdeki kanatlar?m?z...

Dalgal? sa?lar?yla duruyordu onlardan biri. K??esinde, s?k??m??, tedirgin ??plak ?ocuk v?cudu. Islak mavi g?zlerinde alev harl?yor. Yaln?z, ?rkek bak??lar?yla s?z?yor bedenimi… K?pk?rm?z? ?i?mi? dudaklar? titriyor… Korkuyor mele?im… Kanatlar? beyaz?yla k?r ediyor g?zlerimi. K???k t?yleri h?rpalanm??, birka?? yere b?rakm?? ac?nas? a??rl???n?… G?zleri, ona uzanan elime sabitlenmi?, g?rm?yor ba?ka bir ?eyi. ??indeki yang?n?n s?cakl??? elimi kavuruyor adeta. Mavi g?zler elimden uzakla??p ?ok uzaklara dal?yor, ac?s?na… Tekrar d?n?p bana bak?yor bu k???k k?z ve ekliyor ondan ka??rmaya ?al??t???m ela g?zlerime bakarak;

-“Neredeydin?”…

Bo?az?mda kuruluk ve yutkunamaman?n verdi?i o ac? e?lik ediyor sorusuna… Neredeydim?

G?zlerim ya?lan?yor, i?im par?a par?a yere d?k?l?yor ama o benden ay?rm?yor h?rs dolu g?zlerini. H?rs ve ?fke dolu g?zlerini. Bana k?zg?nl??? teslimiyetini c?mlelerde buluyor;

-“Neredeydin?”… Bu sefer sesi biraz daha k?rg?n, biraz daha genzinden a?lamakl? geliyor. Ve b?rak?yor ?rkek v?cudu kendini;

-“Ben hep seninleyken, sen benimle miydin? HAYIR? Peki cevap ver bana neredeydin?”

Mavi g?zleri k?zar?yor ve g?zya?lar? damla damla y?re?ime kan?yor. Dudaklar? titriyor, kanatlar? b?k?yor kendini teslimiyeti kabullenmi?…

Neredeydim?

Bir ad?m at?p yakla??r oluyorum bu ufak bedene ama k??esine siniyor daha da. Beline dek uzanan dalgal? sa?lar?n? siper ediyor y?z?ne. Bana k?r?lm?? besbelli. Dayanam?yor y?re?im ac?yor, kan?yor ci?erlerime. ?amdanlardan yay?lan mum ????? azal?yor g?zlerimde. Etrafta ses yok. Bir tek o var… Titrek, ?rkek, a?lamakl?… Ben ise su?lu, mah?up hala akl?mda onun istedi?i gibi tek bir soru var cevap bekleyen; neredeydim? O, beni ararken ben onunla de?ildim. O ise bu izbe karanl?kta, ?amdanlara uzan?p tek tek yakm??t? mumlar?n? geceye. Sonrada beni beklemi?ti bir ?ey i?in ama ne? Ve ben gelmemi?tim. Lanet olsun peki neredeydim ?...

Tekrar bu?ulu g?zlerini ??kartt? ortaya ve tane tane ba?lad? konu?maya f?s?ldayarak;

-“Sen uyurken ben yan?ndayd?m, r?yalar?nda k?t?l?kler yana?mas?n sana diye. Sen ne zamanki a?ars?n g?zlerini yeni g?ne ben surat?na de?en tertemiz suyum, i?ine ?ekti?in havada var?m ben. Bazen ?ans?n?m kazand???nda, bazen a????n?n g?z?n?n i?indeki ?????m, bazen de seni d?ven ya?mur damlalar?n?n par?lt?s?… Ben senin hayat?n?n her d?nemi var?m. Senin yan?nda, mutlulu?unda, mutsuzlu?unda. Peki sen benim ya?am ?izgimde nerede bulunuyorsun?”

Sesi kula??m?n i?inde t?rman?yordu yanarda? a?z?na. Parkede teker teker par?alar?m eriyordu bu alev yuma??nda. A?z?m? a?acak oluyorum s?zlerini tamaml?yor a?layarak;

-“Biz melekler sizin i?in var?z. Size hizmet etmek, korumak i?in… Siz insanlar?n d?rt mele?i vard?r; do?umda elini tutan, hayat boyu yan?nda olan, ?l?m?nde son nefesini alan ve ?ld???nde sana rehber olacak. Sen daha ikincisindesin yani bende ama…”

Ufac?k, yumak yumak elleri a???a ??k?p kendini g?steriyor bana.

-“Ama sen beni terk ettin…”

G?zleri yine alev sa??yor d?rt bir yan?ma,eriyorum…

-“Ve terk edilmek bizler i?in hi? de iyi de?il g?rd???n gibi…”

Koskoca karanl?k ve bir tek o…

-“Cezaland?r?ld?m….Yaln?zl??a….Neredeydin bebe?im, nerede?...Git art?k!”

Sesi hiddetlenmi?ti bir anda. Mele?im bana k?zg?n ve k?rg?n.

-“Git ve d???n ?l?rken…”

?l?rken?

Omzumda buz gibi bir dokunu? par?alar?m? toparlamaya yetmi?ti. Art?k parkede de?il benli?imde bunal?mdayd?m. Arkama d?nd???mde ayd?nl?k kar??lad? beni. ?l?m hi?te karanl?k de?ildi ama so?uktu. Bir el bo?az?ma yumu?ac?k dokundu sonra bir di?eri enseme do?ru kayd?. Kar??mda hayallerimin kad?n? duruyordu. Dudaklar? k?rm?z?dan daha k?rm?z?, teni beyazdan daha beyaz… V?cudu bana yana?t? ve dudaklar? kavu?tu kurumu? dudaklar?ma. Ela g?zlerim son kez b?rakt? damla ya??n? parke zemine. Ama ?l?m?m i?in de?il mele?imin yaln?zl??? i?in. ?z?r dilerim bebe?im, ?z?r dilerim mele?im…

Meleklerdir kanatlar?ndan ya?am sa?an g?zellikler. Ya?mur damlalar?na e?lik eder t?yleri, de?er bedeninin her bir noktas?na. Kalbine i?ler ?p??lerindeki sevgi.

Melekler yol g?stericilerimizdir; karanl?ktaki kandillerimiz.

?l?mdeki kanatlar?m?z...
Ara
Firari Fırtına
Hımmm ilginç ama çok güzel ....
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  GözLerinde Bir MeLek Gördüm... ÐŽeşaren 4 476 06-05-2007, Saat: 12:38 PM
Son Yorum: ÐŽeşaren
  :D Melek& şeytan In Aşki sadece 0 420 04-02-2007, Saat: 02:38 PM
Son Yorum: sadece

Hızlı Menü: