:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suzan (Suzi) ve K?rklarda??
mscxcs
Diyarbak?r'?n g?neybat?s?nda, Dicle Nehri kenar?nda, K?rklarda?? vard?r. Bu K?rklarda??'n?n arkas?nda K?rklar Ziyareti vard?r. ?ocu?u olmayanlar, buraya gelip dilek dilerler.

Bir S?ryani zengin ailenin de hi? ?ocuklar? olmuyormu?. Kad?n, K?rklar Ziyareti'ne gelip dilek dilemi?, adak adam??. Bir k?z? do?mu?. Ad?n? Suzi (Suzan) koymu?lar. Her y?l do?um g?n?nde, annesi onu s?sler, giydirir ve K?rklar'a g?t?rerek, bir kurban kestirirmi?. Suzan b?ylesine bin nazlarla b?y?y?p, g?zel bir gen? k?z olmu?. M?sl?man kom?ular?n?n o?lu Adil'le, birbirlerine a??k olmu?lar. Yine bir do?um y?l d?n?m?nde, annesi Suzi'yi, hizmet?ilerle beraber kurban?n? kesmek ?zere, K?rklar Ziyareti'ne g?ndermi?. Arkalar?ndan habersizce Adil de gelmi?. Hizmet?ilerin kurban kesme tela??ndan yararlanan Suzi, Adil'le beraber, da??n arkas?na dolanm??lar ve orada sevi?mi?ler. K?rklar Ziyareti, bu beraberli?i ba???lamam?? ve ziyaret Suzi'yi ?arpm??. K?z On G?zl? K?pr?'n?n orada, Dicle'de bo?ularak ?lm??. Suzi'nin ?l?m?nden sonra, Adil de akl?n? yitirmi?.

Suzan - Suzi T?rk?s?

K?rklarda??'n?n y?z?
Karanl?k sard? d?z?
Ben ?leydim
Suzi-Suzi Ziyaret ?arpt? bizi

K?pr?alt? kapkara
Anne gel beni ara
Sa?lar?m kumlara batm??
Tarak getir de tara

K?pr?n?n orta g?z?
Sular apard? d?z?
Ben ?leydim
Suzi-Suzi Dicle ay?rd? bizi
blue_belial
evet
yavuz abımız cok guzel yorumluyo
lorient_19
ben dıyarbakırlıyım ama bunu hiç duymamiştim ellerıne saglık gerçi hiç dıyarbakırda kalmadım ama yınede bilgi toplamaıy sewıyorum nede olsa dıyarbekırlıyık
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-02-2024, 11:58 PM