:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M?saiT OLunca ?eni SeveRmiSin....
€BeRimSin
Kapidan i?eri girer girmez neseyle bagirdi: 'Anne biliyormusun bug?n yuvada ne oldu? ' 'G?rm?yor musun? Telefonla konusuyorum.' Hi? kimsenin sevdigi sey birbirine benzemiyordu. Annesi telefonu, babasi arabayi seviyordu. Hersey erteleniyordu telefon ve araba s?z konusu oldugunda. Bir de eve misafir gelecek oldumu kendisine hi? yer kalmiyordu. Nerelere gitsindi? Annesi kapatti telefonu. Mutfaktan tencere kasik sesleri geliyordu. Kosarak yanina gitti. 'Sana yardIm edeyim mi? ' dedi en sevimli halini takinarak. Annesi manali manali bakti. 'Hayirdir. Bir yaramazlik filan. Bak bir de seninle ugrasmayayim. ?ok yorgunum zaten.' Yorgunluk nasil bir seydi. Bazen elinde oyuncagiyla uykuya daldiginda anneannesi oyuncagi yavas?a elinden alir 'Nasil yorulmus yavrucak. Uykunun g?l kokulu kollari sarsin seni' diyerek alnina bir ?p?c?k konduruverirdi. Yorgunluk g?l kokulu bir uykuya dalmaksa eger, ne diye annesi kendisiyle b?yle kizgin kizgin konusuyordu. 'Annecigim yoruldugun zaman g?l kokulu uykulara dalarsin. Anneannem ?yle s?yl?yor.' 'Uykuya dalayim da g?l kokulari kusur kalsin. Yorgunluktan ?l?yorum.' Bu kelimeden nefret ediyordu. Yorgunum. Yorgun oldugumdan. B?yle yorgun yorgunken... 'Annecigim sen yorulma diye...' 'Yemekte konusuruz ?ocugum. Bankada isler yetismedi.Baban gelene kadar bunlari bitirmem lazim. Hadi sen oyna biraz.' 'Hani siz yoruluyorsunuz ya...' 'Eeee....' 'Ben de oynamaktan yoruluyorum.' 'Ne yapayim? ' 'Bilmem...' Yapilmamasi gerekenleri biliyordu da b?y?kler, yapilmasi gerekenleri hi? bilmiyorlardi. Isiklar s?nd? birden. Annesi ?fkeyle s?ylenmeye basladi.'Mum da yok' diye diye karistirdi dolaplari el yordami. ?ocuk sirt?st? yatip, anneannesinin k?y?n? d?s?nd?. Gaz lambasinin isiginda deli tavsan masalini anlatisini. Deli tavsanin duvardaki aksini getirdi g?zlerinin ?n?ne. Anneannesi gibi iki ellerini birlestirip isaret parmaklarini yukari kaldirarak tavsan kafasi yapti. 'bak deli tavsan' diyerek parmaklarini oynatti. Yoldan gecen arabalarin farlari duvardaki tavsana yol a?ti. Tavsan alabildigine h?r dolasti sagda solda. Otlarla kuslarla konustu. Sonra yorgun d?st?. Duvardaki g?r?nt? o minik avu?larin a?ilmasiyla kayboldu. Kolu yavas?a kanepeden asagi sarkti. Neden sonra isiklar geldi. Kadin ?ocugun hi? konusmadigini akil etti birden. Kanepeye kostu. K???c?k dizlerini karnina dogru ?ekerek uykuya dalmisti. Masanin ?st?ndeki dosyalara bakti igrenerek. Dindirilmez bir pismanlik doldurdu i?ini. Uyandirmaktan korka korka k???k alnina bir ?p?c?k kondurdu. ?ocuk sanki bu ?p?c?g? bekliyormus?asina 'Isin bitince beni sever misin anne? ' dedi. Kadin, sevilmek i?in randevu alan ?ocuguna bakarak sabaha kadar agladi.
MasaL_perisi
Çok kere okuduğum bir yazı...Sad
Buyukler hep telaş içinde sevmeye unutmuşlar diye de hep üzüldüm...Smile
Herkesin Sevgi için musait olmaları dileğimle

Teşekürler arkadaşım
Ara
bilgeis
çok okumuştum evet ama Sad çok etkileyici..paylaştığın için sağolasın hasan........
blue
ewet sewmeye hiç zamanımız yok malesef..gereksiz tüm işlere ayıracak zaman cok sewgiye yok..cok üzücü..ama cok hos bu yazı gercekten cok güsell.
Ara
protoryuss
gercekten g?zel bir payla??m elerine sagl?k g?zel olmu? yaln?z insan bu yemegi yerken ta?lar di?lerini d?k?yor sebebi ise pc di. i? ti. internet ti oyun du derken belki cocugumuz yok bilemeyiz ama bizlerde anne babalar?m?za veya eski dostlar?m?za akrabalar?m?za gerekli zaman ve ?nemi vermedimi d???n?yorum sonradan bir pi?manl?k duysakta burdaki sanal ortam daha cazip geldinden midir nedir ki? insan yine de pek zaman ay?ram?yor
bir genel leme yapt?m amaa genelin icine girmeyenler al?nmas?n l?tfen
bu aradaa iyi bir tar t??ma konusu gibi geldi bana neyse...
klavyene sagl?k karde? ??zel olmu? bakma sen Confusedmiley8: huysuzlum ?zerimde Confusedmiley11: Confusedmiley21:
Ara
€BeRimSin
T€ş€KKürLer O Güz€L YorumLarınıza..Wink
EYVALLAH
çoookkk güseldiiii...sanırımm sefmeyi hep erteliyoruzzz yada ben öyle yapıyorumm...ellerine sağlıkk
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  A??K OLunca ?Lm€k ?L?nc€ A??K OLmak (?yk?) €BeRimSin 1 386 04-07-2022, Saat: 11:34 AM
Son Yorum: wildfang

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 04-27-2024, 06:42 PM