:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tebrik kartı
eRCi
Bir d?nem bir genel m?d?r yard?mc?l??? yapm?? birisi anlat?yor:

"Sene 1965. Bir genel m?d?rl?kte ?zel kalem m?d?r? yard?mc?s?y?m.. Bayrama 10 g?n var.. Benim m?d?r hastaland?.. Ben ise i?e gireli 2 hafta olmus, olmam??.

Genel M?d?r bey beni ?a??rtt?:
- Tebrik kartlar? haz?r m??.. ?a??rd?m:
- Anlamad?m! Hangi kartlar efendim?

- Aman evladim, ??kr? Bey sana s?ylemedi mi? Bayram geldi, tebrik kartlar? ?imdiye kadar haz?r olmal?yd?.. T?h t?h.. Eyvah...

- ?abuk hemen haz?rlay?verin.
- Emredersiniz efendim! dedim. Ancak sabaha kadar 3 bin kart? nas?l yazaca??m?

Genel m?d?r bey, b?t?n kartlar? ?ini m?rekkebiyle ve en g?zel yaz?mla yazmam? istedi. 3 bin karttan 2 bin tanesini kendisinden makamca alt'takilere ?u sekilde yazacakt?m:

"Bayram?n? kutlar, g?zlerinden ?perim"

1.000 tanesi de ?st makamdakilere olacakt? ve onlarda da ?u ifade yer alacakt?:
"Sizin ve e?inizin bayram?n? sayg?yla kutlarken, s?hhatli ve ba?ar?l? g?nler niyaz ederim." Sabaha kadar 3 bin kart, d???nebiliyor musunuz?!?..

Ne yapal?m? ?aresiz mecburen kollar? s?vad?m ve ba?lad?m ?ncelikli 2000 karta:

"Bayram?n? kutlar, g?zlerinden ?perim",
"Bayram?n? kutlar, g?zlerinden ?perim",
"Bayram?n? kutlar, g?zlerinden ?perim"
...

1, 5, 10, 18, 28, 58, 108, 188, 558.. Yaz?yorum, yaz?yorum bitmiyor!.. Nas?l s?k?nt? bast? bir bilseniz!... 738, 918..

2,5 paket Samsun'u bu arada bitirmi?im. ?yle i?kence ?ekiyorum ki, ekmek paras? olmasa b?rak?p ka?aca??m. S?ra 2000. karta geldi?inde ?afak s?k?yordu. Ben de bitmi?im ama ?n?mde hala y???nla kart duruyor!

?imdi de 1.000 tane de ?st makamlara yaz?lmas? gerekenler var. 4. Paket sigarayla birlikte "Sizin ve e?inizin bayram?n? sayg?yla kutlarken, s?hhatli ve ba?ar?l? g?nler niyaz ederim"e ba?lad?m..

Boyuna yaz?yorum, g?z kapaklarim iyice a??rla?t?, takoz koysam gene de kapanacak.

209, 529, 689.. Yaz babam yaz.. Ama art?k kalemi parmaklar?m?n aras?nda tutamaz oldum. Ben kaleme de?il, kalem bana hakim:

"Sizin ve e?inizin bayram?n? sayg?yla kutlarken, s?hhatli ve ba?ar?l? g?nler niyaz ederim."
"Sizin ve e?inizin bayram?n? sayg?yla kutlarken, s?hhatli ve ba?ar?l? g?nler niyaz ederim."
...

Ve bir m?ddet sonra gerisini nas?l yazm???m hi? hat?rlam?yorum:

"Niyaz ederim ba?ar?l? g?nler sizinle e?inizin bayram?n? kutlarken.."

"Kutlarken e?inizin bayram?n? sayg?yla s?hhatli g?nler diler Niyazi ile beraber ederim.."

Sizin, niyazi ile e?iniz birlikte bayram?n?z? s?hhat dilerim, tebrikle beraber.; :yikildim:

"Niyazi ile birlikte sizin ve e?inizin bayram?n? kutlarken ayr?ca s?hhatle ederim.." :yikildim:

"?nce bayram?n?z? ba?ar?l? eder, sonra e?inizle Niyazi'ye tebrikli g?nler dilerim.."

"Sizin de e?inizin de Niyazi'nin de bayram?n? sayg?yla eder, s?hhatli tebrik dilerim.."
:yikildim: :yikildim:
Bayram?n?z niyazi ile s?hhat bulsun, e?iniz ile birlikte tebrik olsun;

"S?hhatli e?inizin bayram?n? sayg?yla kutlarken, Niyazi'ye ba?ar?lar diler ayn? zamanda ederim.."
:yikildim:
"Bayram?n?za etmeden ?nce e?inizi sayg?yla kutlar Niyazi'nin g?zlerinden ?perim.."

"Sizin de, e?inizin de, Niyazi'nin de, bayramini da, tatilini de, gemlisini de, ge?misini de bayram?n? beklerim.. Saygiyla tebrik ederken.."

"?nce niyazi bayram? tebrik etsin, yok ?yle ya?ma, ben size ve e?inize s?hhat dilerim sonra"

Bayram g?n? e?iniz ve niyaziye dikkat edin, size de daha bayram gelebilir.;

Niyazi bey bayram g?n? e?iniz ile birlikte sizi s?hhat ile tebrik etsinr;

Tebrik ederim niyaziyi, e?iniz ile birlikte sizin bayram sabah? s?hhatinizi dilemi? ;

Sabah tam mesai saatinde, g?zlerim kan ?ana?? bir halde kartlar? yeti?tirdim.. Genel m?d?r bir-ikisine ??yle bir bakt?: "Aferin" dedi.

"G?zel yazm??s?n. Hemen postalay?n!" Bizde HEMEN POSTALADIK!..

3 g?n sonra da ?nce bizim genel m?d?r?, sonra da tahmin etti?iniz gibi bendenizi postalad?lar:yikildim: :yikildim:
d€n!z kısı
koptum walla biras uzun ama güselmiş:yikildim::yikildim::yikildim:
emine415
Allaam Allaam gülmekten göslerimden ya$ gelio yaa süpper bi$e bu yaa payla$ım için çook çook te$ekkürler Wink
Ara
ezoo20
ya cidden manyak birşey olmuş.
bir gülen ben olsam iyi kardeşimde koptu sayende..Smile
paylaşım için teşekkürler
emeğine sağlık yaw
.....
Ara
eRCi
hele ben yerlere y?k?ld?m yaww :yikildim: :yikildim: :yikildim:

a23d5c0172.gif

Konu ile Alakalı Benzer Konular