:: Duygusuz.com - Dostluk ve Arkadaşlık Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mavideki sevgiliye...
eRCi
themoonandmebypincel3dppn7.jpg
Mavi y?rekli r?zgar?m;
Uzun mektuplar d?kt?m ;y?re?imden g?zlerime ellerim ?ahit.T?kenmez denip de t?kenen kalemlerim beyaz mutlu ka??tlar?m pembesi umutlar?m ?ahit an ?ahit.
Ne ?ok neye k?z?yorum biliyor musun? Sana sesleni?lerimin semada ki ses d???mlerimi yaz?ya d?kemeyi?ime.Biliyorum di?er yar?m r?zgar t?m ses d???mlerimi sana ula?t?rmakta.Seni ok?arken esen r?zgar kula??n ??n ??n ??nlamakta.??te an?yor beni diyorsun!.
Senle konu?uyorum hep sen r?zgar oluyorsun ?i?ek oluyor t?m polenlerini sa??yorsun.D?nyam ?i?ek tarlas?na d?n???yor.Ben b?lb?l misali ?ak?yorum.Mart?lar?n denize ?zlemi gibi k?y?lar?na vuruyorum.Vurduk?a kendimi k?y?lar?na kanatlar?m de?iyor bulutlara.Bilirsin t?m g??men ku?lar?n seferi d?l yurduna mutluluk resimleri ?iziyorum.Resmin tam orta yerine kocaman bir ada.Adan?n etraf? masmavi deniz, berrak bir g?k ?iziyorum.Adamda a?a?lar ku?lar dereler ufak ufak ?elaleler.O ?elale seslerine kar??an ku? c?v?lt?lar?.Her ?eyde sen vars?n.
Benim mutluluk resimlerim ?iirlerim umutlar?m var.Sana dair ya?ayacaklar?m.Bir merhabanda d?nyam.Merhabanda t?m kalemim surlar? d??er.Kutsal i?galcim s?yle bana hangi komutan bu kadar sevinir meydan sava??n?n kaybedili?ine.Sen sonsuz sava??m ?zg?rl???m..,
Bilirim gidecek yerlerin var ?alacak kap?lar?n s???nacak limanlar?n ?oktur.Bir ana kuca?? bir baba y?re?i bir karde? sesi arkada?lar?n vard?r senin.Benim kocaman bir liman?m var her daim a??k olan y?re?inin g?zeneklerindeki ki fer liman?m s???na??m.Denizler kabarsa okyanuslar kudursa.Meydan muhaberelerine tutu?sam, bin orduyla sava?sam bin bir k?l?? yesem.Bir r?zgar?n -zikrimdeki ad?n bin bir yarama merhem olmaya yeter.
G??men ku?lar s?yledi diken batm?? narin parma??na ac?m?? y?re?in.?zlemler basm?? inci bir s?z? damarlar?na girmi?..Ahh d???rm??s?n semalara.??te r?zgar ok?ar bedenimi feryad?n yans?r y?re?ime.Zelzelelere tutulur topra??m.
Seni d???n?r seni ya?ar?m.Anlar?m seni aynada bulurum kendimi.Yans?yan g?zlerimde g?zlerin liman?m olur s???n?r?m.Yan?nda olamaman?n vermi? oldu?u s?z? sarar bedenimi.?sterdim kollar?mda olman? seni avutmay?.?sterdim ba?ak sa?lar?n? ok?amay? teninin bahar kokusunu koklamay?..Var m?d?r bir sevgilinin kuca?? kadar s?cak ve yumu?ak ?efkat dolu bir ocak..var m?d?r.?
.?zg?rl???m!
??te tam bu anda irkilir ??kar?m meydana.Esen r?zgar b?rak?r?m tenimi.tesellim olur r?zgar ya?an ya?mur ?ak?yan ku?lar.Toprak tenime de?er..Sen de?ersin! Tesellim olursun..
Mavide kal bir tanem seni seviyorum...

..::.:.:T&E:.:.::..
eRCi
Merhaba mavi y?reklim;
Saat yirmid?rd? vurdu yeni bir g?ne merhaba y?re?imizdeki umutla.?imdi uyumak istiyorum ve uyanmak.?lmek istiyorum tekrar dirilmek sadece sana dirilmek haydi var et beni k?llerinden isisim.???yorum ge?mek bilmiyor ???mekli?im.Yanan bu ate?e varolan bu yang?na kar??l?k ???yorum.?u an a?l???mla sana hasretli?imle ???yorum gel ?s?t beni
Hayata k?zg?n ve bir ?eyleri degi?tirme umudu ta??yan sert r?zgar!Hani a??rl?g?m olmasa;Ya?ad?klar?m ??rendiklerim ya?ayacaklar?m ve ??reneceklerim olmasa.Benide k?zg?nl???na al?p uzaklara u?uracak bu r?zgar!Bu r?zgar degi?tirmeye ?al???yor.degi?tiriyorda;yaln?z bu de?i?im nas?l?Y?karak yok ederek.Bilse as?l sorunun kendisinde g?zelli?inde kendisinde sakl? oldugunu.Bu kadar ha?in davran?ym?d?.Bu da d???nd?r?c?.belli bir nizam var bunda.Belkide yanl?? hatal? eksik ?eyleri y?k?p yok ediyor.Mesela topra?a s?k?ca k?k salmam?? a?a?lar?,demiri ?imentosu eksik binanar? temelsiz barakalar?.Farketse bir ?e?ekten bir ?i?e?e polenleri ula?t?r?p a?a?lar? meyveye durdurdugunu i?indeki ?zde!
K?zg?n r?zgarla birlikte ya?murda var bu ilde bu ?lkede!Hem ?yle bir yagmur ki bardaktan bo?anma degil bu adeta kovalardan bo?al?rcas?na.An be an pe?is?ra d??en damlalar.Sel olup ?n?ne benide katmak istiyor.Hani ya?ad?klar?m ??rendiklerim ya?ayacaklar?m ve ??reneceklerim olmasa,sen olmasan umudum olmasa ben olmasam!Benide ?n?ne kat?p ?ok uzaklara s?r?kleyecek.T?pk? ??plak topraklar temelsiz barakalar darac?k k?pr?ler gibi ?n?ne kat?p..,
Her?eyde bir ??z?m vard?r.hani sorun var diyordun ya.Sorunun kar??s?nda ??z?m durur.?lla ki er ya da ge? ula??l?r.??nki ??karman?n kar??s?nda toplama,s?cakla soguk nefretle sevgi gibi.As?l vazge?ilmezli?in vazge?eceklerin vazge?emeyeceklerin.Bu vazge?ilmezli?in kar??s?nda e?ittir kendin!
Mavi y?reklim
Uyumak istiyorum!Uyumakk!!Kalkt???mda;burnum ka??m ten ren?im boyum ellerim de?i?ecek mi?De?i?ecekmi sa?lar?m bak??lar?m kalp at??lar?m..,

eRCi
[b]Gunlerin getirdigi tatli duygular icerisinden sana ozel,senin olan KOCAMAN bir merhaba..... mailin icerisindeki kelimeler arasinda ictenligini ve samimiyetini kokladim. senin evreninden benim evrenime aynada yansiyan bir goruntu misali duygulariyin,bana gelmesi ayni tatlilikla makes bulmaktadir.seni bir butun haline getiren tum atomlariyin sevecenligin havuzundan toplanmis oldugunu gormek ve benim boyle bir canimin olmasi beni buyulemektedir.hepimiz umit ve ruyalarin cocuklari oldugumuza gore,biseyler umit etmek ve o umidin ruyasina yatmak sanirim dunyanin en mukemmel duygusu olsa gerek.Ama,gelecege yururken korkularinin oldugunu ve hayat yolunun tuzaklarla dolu oldugunun bilinci ve hesabi icerisindyim.umit ederken kotulukleri,dusunce planimin icerisine aliyor korkularimin dudaklarina gulucukler serpistiriyorum.Incelik ve zerafetle korkularini kalbime nakis nakis isleyecek o nakislara en guzel deseni vermeye caliscam.zayif gordugum her nokta arkadasligimiz adina basiretsizlik ve ciddiyetten yoksun ama gayretimin ve cabamin en yogun oldugu noktalardir...ben suna inaniyorum: dil sadece kalbde gormus oldugu duygulari okur ve bize aktarir.dogru zaman ve doggru insan sadece bunlara sahit olur.sen sahit olmussan sadece beni anlamani bekliyorum,senden baska bir istegim yok verirsen bir damla mutluluk isterim bir damla sevgi hafizasinda.vermesende sadece beni anlamani ve hissetmeni istiyorum.baska hicbir beklentim hicbir temennim hicbir hayal urunum olamaz.ama sunu soyleyebilirimki ruhum kalbimdeki duygulari sana bir nebzede olsa aktarmis olmanin mutlulugu ile gokyuzune kanat cirpmaktadir...ben her zaman yanindayim,ihtiyac duydugun her anindada yaninda olmak icin hayat kavgasina ara vermeye hazirim.ziraConfusedenin mutlulugun benim atmosferimi benim gulucuklerimi olusturur. Senin benle paylastigin hersey benim icin cok degerli,ve cok ozel.ve senin gibi bir canim oldugu icin,seninle iftihar ediyorum. Yasayacagin gunlerin yasadigin gunlerden,cok daha guzel ve mutluluklarla dolu olmasi temennilerimle.... UNUTMA: Benim duygularim ve benim hayatim okunmaya hazir bir kitab gibidir.okumak istersen her zaman ruhum ve kalbim sana aciktir.bir okyanus dusun ben bu okyanustan sana derleyip aktardigim seyleri belki yanlis anlayabilirsin,pusulasiz ordan oraya suruklenirsin.sen sorularini rota yap,ve benim okyanusumda istedigini ogren.sana her zaman berrak bir gokyuzu ve sade mavilikler suncam...
[/b]
eRCi
Merhaba sevdigim; g?n?l parcam....nas?ls?n? ... D?n yine g?ky?z?n?n masmavi g?rkemi ve hayalini ?izdi?im bembeyaz bulutlar?n?n alt?nda seni bekledim. Uzaklarda g?l?mseyen g?kku?a??n?n renkleri i?inde arad?m seni. Yoklu?un, bir canavar?n di?lerinde y?re?imi kemirip duruyor. Yoklu?un cehennemim, yoklu?un zifiri karanl???m, zindan?m oldu. Belki, bir k??eden ??k?p gelirsin diye b?t?n g?n seni d??leyip, g?zlerim ufukta, kuca??m dolu sevgi, y?re?imde binbir umut ye?ertip ve ?lesiye bir ?zlemle bekledim seni... Seni ne kadar ?zledi?imi bilmiyorsun. Bir bilsen seni ne kadar ?ok ?zledi?imi; da?lar?, tepeleri a?ar, denizleri, ovalar? devirip gelirdin bana... ??im ?zleminle nas?l dolup ta??yor, ?zleminle nas?l tutu?uyor bir bilsen. Y?re?imin b?t?n bentleri parampar?a sensiz. ?imdi y?re?imin her k?y?s?ndan ?zlem s?z?yor. Y?re?ime de s?z ge?iremiyorum art?k. ikimiz bu d?nyada ??kars?z, yalans?z, hilesiz hesaps?z sevdik birbirimizi.. Y?re?imizin bembeyaz tuvaline maviyi fonlayarak ve a?k?n da k?pk?z?l resmini de ?izerek; insanlar?, ku?lar?, da?lar?, ?i?ekleri, sular? da ?yle hilesiz sevdik... ikimiz b?t?n engellere ra?men, bitmez t?kenmez bir azimle sevginin doru?una eri?mek i?in t?rmand?k hayat yoku?unu. Ve bitip t?kenmeyen bir a?kla sevdik birbirimizi. ikimiz uzak da? ba?lar?na yazd?k umutlar?m?z?. Denizlere, dalgalara, f?rt?nalara, ac?lara, korkulara, u?urumlara yazd?k sevdam?z?. ikimiz kanatlar? sevdal? iki g?vercindik mavi g?klerde. Kanat ??rpt?k?a y?kseldik sevdalara, y?kseldik?e sevdalara avc?lar d??t? pe?imize. Zaman?n ac?mazs?zl???na, aram?zdaki mesafelere, etraf?m?zdaki ?irkinliklere, g?n?birlik a?klara, sald?r?lara, sat?l?k sevgilere ra?men, ikimiz yine de y?re?imizde hi? s?nmeyen bir yang?nla ?zledik birbirimizi, en kutsal a?kla sevdik, kirletmeden umutlar?m?z? bekledik... Her seher uyan?nca kentin esen r?zgarlar?na a??yorum penceremi, o ?l?m?ne ?zledi?im kokunu getirir diye. Bir nebze de olsa dindirir yada s?nd?r?r diye y?re?imdeki ?zlemin ate?ini... Her gece menek?e rengi g?zlerini demledim hayalimde. ?pek sa?lar?n?, sevdal? g?l??lerini, inci di?lerini demledim. her gece, insana hayat veren ve y?re?ime nak?? nak?? i?leyen sevda s?zlerin dola??yor kulaklar?mda , payla?t???m?z ?mit dolu tatl? hayallerimiz... Y?lmak yoktu bizim i?in bu yolda. A?lamak, s?zlanmak yoktu, geriye d?nmek hi? yoktu. Zordu, ?etindi bizim sevdam?z ama her ?eye ve ?ekilen t?m ac?lara de?erdi. Sab?r diyordun. Sabr?, ?mit etmeyi, sevmeyi, zorluklara kar?? direnmeyi de senden ??renmi?tim. Konu?urken insan?n y?z?ne dosdo?ru bakmay?, d?r?st ve namuslu bakmay?, merhameti, ac?may?, insan gibi d???nmeyi senden ??renmi?tim. Senden ??renmi?tim sevdalara t?rk? yakmay?... ?imdi tuna nehrinin k?y?s?nda dalg?n bak??larla dal?p dal?p gidiyorum uzaklara. G?ky?z? masmavi ve saatler yorgun bir su gibi ak?p gidiyor g?zlerimde.. Ufka, g?kmavisinin k?z?lla birle?ti?i o ince s?cak ve yumu?ak ?izgiye bak?yorum. Bir ku? gelip konuyor sa?lar?ma, y?re?imi ipekten kanatlar?na sar?p sana g?nderiyorum... Seni d???n?yorum. Seni d???nmek g?ky?z? olmak gibi bir ?ey bazen, ya da rotas? belli olmayan bir gemiye binip, yeni iklimlere yelken a?mak gibi. ?nsan olmayan bir adada inip, Robinson gibi insans?z bir ya?am kurmak istiyorum. Ve o adada bir ?m?r yaln?z seni beklemek istiyorum... Saatler su gibi ak?p gidiyor. Seninle suyu p?r?l p?r?l bir p?nar?n ba??nda bulu?mak, ellerini tutmak, y?re?inin s?ms?cak yerinden, menek?e g?zlerinden, nar?i?e?i dudaklar?ndan ?pmek, serin nefesini doyas?ya i?mek ve doyas?ya i?ime ?ekmek ge?iyor i?imden... Sonra sar?l?p, s?ms?k? kucaklamak ve sevin?ten havalara u?mak ge?iyor ... A?lad???mda mendil, g?ld???mde kahkaha, susad???mda su olman?, uyudu?umda r?yalar?ma girmeni, her sabah aln?mdan ?perek uyand?rman? istiyorum... Her gece ku? olup sana do?ru u?mak, ard?nda serin r?zgarlar b?rakarak, da?lar, denizler, ormanlar a??p, bir p?nar?n ba??nda menek?e g?zlerine konmak ge?iyor i?imden. Dalg?n bak??lar?ndan, sevdal? y?re?inden ?pmek ge?iyor. O an b?t?n a?a?lar diz ??kmeli diyorum, ?zleminle kanayan y?re?ime. B?t?n y?ld?zlar g?z k?rpmal? mutluluklara. “Allah?m bu kadar mutluluk ?ok.” deyip, ellerimi g?ky?z?ne kald?r?p a?lamal?y?m. G?kler de a?lamal? benimle, bulutlar, ?rmaklar, y?ld?zlar da a?lamal?... ?unu bilmelisin ki, nerede olursam olay?m, hangi iklimde kal?rsam kalay?m, vakti geldi?inde bir g?n mutlaka, y?re?im al?p beni sana getirecektir. Ben buna b?t?n kalbimle inan?yorum, sen de b?t?n kalbinle inan. Hi? bir yol bilmesem de, gelmeye kalmasa da mecalim , gelece?im inan... BEKLE
eRCi
wallpaper301falx3.jpg
PaPaTYa_PReNSeS
[COLOR="Blue"] Mektubunu ald?m g?l?m
her sat?r?nda buldum seni
Ne g?zEL sevmi?sin
NE g?zEL yazm??s?n y?re?inden akanlar?
bir ?eyler yazmak isterdim sana
bir cvp olsun istedim senden gelenlere
varmad? elim
s?n?k kalacakt? ne yazsam
?yle vermi?sin ki SEVDAni g?zel
?yle i?lemi?sin ki kendini s?zc?klerle
varmad? elim yazmaya
s?zc?kler utand?
dilim utand?
Yazamad?m g???l???mm
SAt?rlar?n? y?re?ime yazd?m
sevmelerini y?re?ime anlatt?m
nas?l sevindi?ini bir bilsen
nas?l sar?ld?k birbirimize ben ve y?re?im
?yle kalakald?k y?re?imle ben
Bir?eyler yazamaman?n ?aresizli?i ile
''AL dedi beni'' y?re?im
kopar beni bedeninden
koy bir zarfag?nder sevgiliye
b?yle bir sevdaya y?rek feda olmu? ?ok mu?
sar?ld?k birbirimize ben ve y?re?im
koy dedi sevgilinin mektubunu yerime
sevgilinin sat?rlar? ile aksin hayat nefesi damarlar?nda
kopar beni bendeninden
g?nder sevgiliye
bir y?rekten a?a?as? olmaz bu SEVDAya
s?zlerim yetmez sevgiliyi anlatmaya
ne yazsam s?n?k kalacaki
AL y?re?imi g?nderiyorum sana
bir y?rek feda olmu? ?ok mu bu sevmelerine
??MD? MEKTUBUN VAR Y?RE??M?N YER?NDE....
[/COLOR]
Ara
eRCi
Gece serin, ay en ince yerinde mehtab?n,
Sevgilim kanepede uzanm??, beni seyreylemekte,
??imde deli bir nikotin iste?i,
Hemen sigaram? yak?yorum, geceye kar??,
Is?nmak i?in belki de kim bilir,
Gecenin matemini a?k?ma ?rt?p saray?m,
M?zeyyen Senar’?n seslendirdi?i h?zzam ?ark?yla.
Ne g?zel olurdu ?imdi onun berrak sesini duymak,
Kanunun nazl? telleri,
Keman?n sevgilisinden ayr?lm?? gibi inlemesi na?melerde,
Tambur’un ve udun muhte?em sesleri,
Ney’in huzur veren sesi, darbuka’n?n k?vrakl???…
Siz, hi? T?rk Sanat M?zi?i dinlediniz mi ayaz bir gecede
???d?n?z m? ?s?nan kaderinizle
?ark? s?ylediniz mi sanat m?zi?i sesinizle amfi tiyatroya.
Hala o g?n g?z?m?n ?n?nde,
O kalabal?k, o heyecan, o co?ku,
Arkada?lar?mla ya?ad???m?z kulis heyecan?
Mikrofonu tutmak,
Kamera, foto?raf makineleri,
?nsanlar?n konu?malar?,
Bir arkada??m?z?n bizi sunmas?,
Fak?lteden arkada?lar?m?z?n co?kusu,
Bizi alk??lamalar?,
?imdi elimde bir kadeh,
Yan?mda sevgilim,
Gecem mavi,
H?z?n yok,
Sessizlik yok,
Onun g?zel y?z? var, kadehimde, ?izdi?im resimlerde,
Piyanomun tu?lar?nda, gitar?m?n tellerinde, hep Murat’?m var.
Maviler onunla g?zel
Onunla, anlaml? maviler ?imdi.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  BiTmeyen SevGiye GiTsede GiTmeyen SevGiLiye.... €BeRimSin 8 815 04-09-2022, Saat: 07:12 PM
Son Yorum: wildfang
  SeVGiLiYe eRCi 6 375 04-08-2022, Saat: 09:26 PM
  Sevgiliye.... Stinq 2 300 04-02-2022, Saat: 07:37 PM
  Sevgiliye Açılmamış Mektup acemhe 2 445 12-01-2011, Saat: 09:51 PM
Son Yorum: eRCi
  Aynı şehirlerde aynı Göğün altında..Uzaktaki sevgiliye.. acemhe 4 450 07-01-2010, Saat: 12:55 AM
Son Yorum: acemhe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 05-03-2024, 02:35 AM